Jste pro otevření škol dříve než v září?

zobrazeno 1143×

Vložil(a): Katka, 14. 4. 2020 11.48

Bojíte se nebo chcete znovu normálně žít? Vzhledem k tomu, že Babiš se přiklání místo ke statistickým informacím k výkřikům davů na FB, vznikla druhá petice, tentokrát ZA OTEVŘENÍ škol ještě v tomto školním roce. Pokud souhlasíte, podepište. Naše děti už se do školy těší, stejně na kamarády i na kroužky. Vždyť přece, kdo se bojí, může nechat děti doma, ale proč mají být v izolaci i všichni ostatní? https://www.petice.com/petice_zoufalych_rodi_za_oteveni_kol_do_konce_kolniho_roku?fbclid=IwAR3dObbyIVmpBN4i0ZjgXsjREdT7Cw7-Pk2fkyekRezq3ewaGXEW7r9TKkg

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Nikoll, 20. 4. 2020, 17.35

Dcera teda chodí do školky, ale už se nemůže dočkat otevření. Denně se ptá jestli už může do školky, stýská se jí po kamarádech, po kroužkách a celkově pohybu venku mě je to jedno, já jsem doma, na penězích bití /zatím/ nejsme ale už to začíná být na hlavu dost ...

petralak

petralak, 16. 4. 2020, 8.58

Není lepší se na to už letos vyprdnout a mít už klid? Než za 2 měsíce řešit, že je tu druhá vlna a zase vše prekopávat, zavírat? ... spustit vše najednou by byl strašný masakr... ty první stupně je docela rozumný kompromis, děti, které nemůžete nechat samotné doma budou mít školu, bude jich tam ve třídě míň... je to menší část žáků, co nastoupí, rodiče můžou do práce... já jsem pro

Katka

Katka, 16. 4. 2020, 12.20

Akorát, že po Velikonocích měl být taky masakr a žádný není ;o) Včera 160 nových, předtím do 100. Limit je 400, takže klidně to může narůst a pořád se to zvládne. Informace z Prahy z nemocnic jsou takové, že je to mediální bublina a nemocnice jsou prázdné. Starší děti by potřebali vysvětlit odborné předměty, jazyky atd. Já sice dceři pomůžu s angličtinou, francouzštinou a ruštinou, ale v němčině jsem začátečník ;o)

dadinkamaminka, 16. 4. 2020, 6.49

Podle mého názoru je otevření škol v této době úplný nesmysl. Když se vrátí děti do škol, bude velké riziko, že se nakazí a stejně se to pak znova zavře 😀🙄 Kdybych měla dítě školou povinné, i tak bych ho nechala raději doma. Bojím se ho tam poslat i v září natož teď. Měl léky na imunitu, teď se ale už několik měsíců nestyka s těmi skolkovymi bacily, takže se imuta nemá jak rozvíjet 🙄

Katka

Katka, 16. 4. 2020, 12.23

Imunita se nerozvíjí školkou ;o)) Syn do školky nechodil a imunitu má naprosto neprůstřelnou ;o) Že se otevřením škol počty zvýší je spekulace, to nikdo jistě neví. Navíc je už na světě zahraniční studie, že otevření škol má na šíření korony vliv naprosto minimální, spíš žádný. A nikdo přeci nenutí rodiče, aby děti poslali po škole k babičce. To je zase jejich problém, jak si zařídí hlídání, já jsem na babičkách zcela nezávislá odjakživa ;o)

Lipi4, 15. 4. 2020, 23.46

Oba synové chtějí už do svých škol... ten mladší ukecává toho staršího, aby psal dopisy pro jeho lásky ze školky a ten starší už se nemůže dočkat kamarádů .... když ráno slyšel ve zprávách datum 25.5., tak si ho hned napsal do kalendáře a před spaním prosil Avengers, aby nás zachránili a on mohl do školy.... co na to říct .... učíme se, běháme po polích, zařizujeme zahrádku, ale i tak kluci chtějí svoji školu .... holt jsou děti, co chtějí chodit do školy stůj, co stůj ... stejně jako někteří lidé se těší návratu do práce, protože mají svoji práci rádi....

Katka

Katka, 16. 4. 2020, 12.25

Já to doma ještě neříkala. Naše děti by asi kleplo, že je to až tak za dlouho a starší dcera obrečí, že nepůjde vůbec. Hlavně doufám, že se nebude proplácet dál OČR těm, co děti do školy schválně nedají. To mi přijde pěkná vyčůranost, že na to spoléhají. Jakoby neviděli, že to pak odskáčí všichni na zvýšených daní atd.

Katka

Katka, 16. 4. 2020, 21.32

Tak syn mě teď vypekl, že prý pokud je ta docházka volitelná a nebude tělocvik, to on prý teda radší zůstane se mnou doma Ale tak má ještě 5 týdnů, to myslím, že půjde ještě rád ;o)

L.janicka.l

L.janicka.l, 15. 4. 2020, 19.59

Je mi to jedno, mam rodicak tak to neresim

Katka

Katka, 15. 4. 2020, 12.59

Tak družiny budou, jen jsme to my trdla hloupé nepochopily, jak by řekla Nela Slovákova. Sledujete někdo tu její "cestu do vězení" na instagramu? To je lepší než HGO a Netflix dohromady 😆

Minnie, 15. 4. 2020, 14.06

Nemám IG tak nesleduju, ale už jsem o ní slyšela od více lidí 😉 že si ho snad založím 🤣 Ale oni to stejně ještě do té doby 10x změní a předělají.

Katka

Katka, 16. 4. 2020, 12.26

Opřeli se do toho Piráti a už je min 100 podání od řadových občanů, na policii, ČOI, FÚ. Navíc falšovala i dokumenty, naplatila DPH takže to podle mě už neukecá. A ještě je tak inteligentní, že to všude píše na internet. Je vidět, že má jen ZŠ. Jo a taky si objednává drogy přes instagram. No prostě hlavně nenápadně. Teď jí právník zakázal mluvit a cokoliv sdílet.

Nikoll, 20. 4. 2020, 17.34

Jo, denně úplně žeru Hlenu hrabonelu

Katka

Katka, 15. 4. 2020, 11.36

Solidní paskvil vymysleli 🙄Jakože bez družiny a obědů, tam nastoupí asi jen náš syn. Že nepustí druhý stupeň, je taky taková oblečená/neoblecena horakyne. Snad to ještě doladí, aby to bylo použitelné 🙏A co OČR od školy končí nebo ne, když školní docházka do června nebude povinná? 🤔 Já myslím, že skončí a ti všichni co děti nehodlají poslat "na smrt" se rázem bez peněz proberou.

Minnie, 15. 4. 2020, 12.06

Je to hodně zajímavé, nechápu...

Katka

Katka, 15. 4. 2020, 12.56

Podle mě zapojí učitele ze 2 stupně. Sleduj grafy na ministerstvu zdravotnictví a uvidíš jen dlouhodobý pokles 📉 😉pokud bude nad 400 nakažených denně, tak se zase školy a všechno zavře.

Janako

Janako, 15. 4. 2020, 12.29

Spíš nevím,když má být ve třídě max 15 žáků,kam dají ten zbytek?budou potřebovat více učitelů?když školy otevřou,tak tam syna klidně pošlu,ale zajímalo by mě,co v té škole ještě v červnu udělají?a spíš co bude dál,až se covid zase začne šířit?🤔

dasza, 15. 4. 2020, 13.13

Pokuty🤣🤣🤣🤣. Btw..řešíš něco co bude za skoro dva měsíce🤦🤦🤦🤦🤦

Katka

Katka, 15. 4. 2020, 13.19

Tak jako 10 tis pokuty za bez roušky už padly a český národ rád bonzuje, takže opatrně 😉

dasza, 15. 4. 2020, 13.23

Tak to sem klidná Mě nikdo nikdy nenajde🤣🤣🤣 musíš umět chodit do správné přírody...

LucieS

LucieS, 15. 4. 2020, 10.59

Dcera chodí do školky, ale také už se těším na to, až ty školky otevřou. Máme s partnerem možnost home office, tak na rozdíl od spousty ostatních nemusíme řešit OČR. Spousta lidí si ale neuvědomuje, že díky OČR hodně lidí bude mít problémy vyjít s penězi. Takže by třeba i chtěli být se svými dětmi doma, ale finančně to neutáhnou. A jak dlouho by chtěli být doma? Virus tady může být ještě bůhvíjak dlouho... Osobně bych byla pro větší uvolňování pravidel a vůbec se mi nelíbí, jak vláda vše přiškrtila. Dopady na ekonomiku a sekundární zdraví lidí bude obrovské (jen těch lidí, kteří nemohli jít na plánované operace atd... )

jitka46

jitka46, 14. 4. 2020, 23.32

Nevím. Asi na to nemám žádný názor a přenechám to moudřejším. Jednou se ty školy otevřít musí.

Janako

Janako, 14. 4. 2020, 22.15

Já hlavně chci,aby žádný covid už nebyl a my mohli žít jako dříve a nebát se potkávat lidi. A samozřejmě vím,že je to jen me zbozne prani. Co se týče škol, tak mi prijde skoro zbytečné,aby se děti vracely do školy na jeden měsíc. A když jsem dnes viděla,jak se vláda chysta do června téměř najet do starých kolejí,tak mě z toho trochu mrazí,co teprve přijde... Jinak syn říkal,že do školy nechce,takže je se mnou doma zřejmě spokojený 😀

dasza, 15. 4. 2020, 6.12

A hlavně v červnu v létě se stejně dětem nebude chtít učit...navíc stejně nic nestihnou....akorát to bude pro dečka nepřiměřený stres.lrptoze je možný že jim naflakaji mraky testu a zkoušení....lidí si naflakaji haranty a pak s nima neumí být doma a něco je naučit..to jsme to národ 🤦🤦🤦 a ještě na učitelky nadáváji a stejně bez nich neumí být...a je smutné že dečka chtějí do skol-skolek..ale to tvrdím xx let..že je to selhání rodičů..že s nemá dečka nechtějí být doma...

Katka

Katka, 15. 4. 2020, 9.50

Moje děcka nemají problém se mnou, ale chtějí za spolužáky... Že vy se nadále scházíte protizakonne i s ostatními dětmi mimo rodinu není běžná praxe 😉Takže je jasný, že vám nic nechybí. Já neměla narozeniny ani v rámci rodiny, natož jinde. 😇

Minnie, 15. 4. 2020, 12.10

Jo asi jsme udělali někde chybu, že máme společenské děti kterým se teď stýská po vrstevníkách... takže pokud budu mít ještě čtvrtý, tak asi zavřít a do 18 nepouštět 😂😂😂

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů