Jak zvládly vaše děti nástup do školky, případně do školy?

zobrazeno 209×

Vložil(a): Alexandra, 18. 8. 2016 22.54

Maminky, jak zvládly vaše děti nástup do školky, případně do školy? Pokud to máte před sebou, připravujete nějak děti? Jakou cestou? Podělte se s ostatními maminkami o vaše zkušenosti. Všechny chceme pro naše děti to nejlepší, tak nám zkušenosti ostatních pomohou. :)

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

korinka, 27. 8. 2016, 21.52

Dcera měla a stále má velký problém s adaptací. Přestože chodí do státní školky a podařilo se ji hned od prvního "ročníku" umístit do logopedické třídy,kde je dětí v plném počtu jen 14 a skvělá paní učitelka, nijak se znovu do školky netěší.Zájem o děti má,má i své kamarády,ale ty jen v místě bydliště. Než do školky nastoupila hodně jsme si o ní povídali,v podstatě se těšila,ale jen do té doby než zjistila,že maminka tam s ní nebude. Nástup byl v našem případě opravdu dramatický,(neskutečné scény po mém odchodu)trvalo tak půl roku než si aspon trochu zvykla.Bylo to hrozný i pro mě.Školka jí ale i přesto hodně dává.Také i díky naší paní učitelce.Začíná se rozpovídávat,začala zpívat..Pro starší dceru je ale adaptace na cokoliv nové a kohokoliv vždy dost problémová.

vivianr, 27. 8. 2016, 11.13

Nástup do školky byl v pohodě. Na nic jsme malou nepřipravovali. Do školy to bylo horší, ale to jen díky paní učitelce. Nechat děti v první třídě a první den počítat do třiceti, když ne všechny to umí,.... Podle mého by tohle učitelka s takovou praxí neměla. Malá byla zbytečně vystresovaná.

Trixie

Trixie, 25. 8. 2016, 12.54

Dcera nástup do školky zvládla skvěle, úplně bez slziček. Ty spíš byly u mně, když jsem si uvědomila, že naše krásné společné tříleté období, které jsme si naplno spolu užívaly, končí... Nástup do první třídy byl minulý rok taky bezproblémový, hned se skamarádila s jednou moc milou holčičkou, kterou poznala pár dní předtím na našem dětském hřišti, holky se hned chytily za ruce, sedly si vedle sebe do lavice, po škole jsme šli spolu s její rodinou na dobrůtku a nějak jsme se nemohly rozejít... Holky se hned domluvily na odpoledne na hřiště, vybraly si pak i společné kroužky a to krásné kamarádství jim vydrželo celý rok. Celé prázdniny se pak neviděly, ale dcera se často budila s tím, co právě dělá její kamarádka a tak se už nemůže dočkat 1. září, kdy ji zas ve škole uvidí. Takže věřím, že i tento začátek školního roku bude v pohodě, jelikož se už moc těší i na spolužáky a taky na paní třídní učitelku i družinářku, které již zná z 1. třídy a má je obě moc ráda. Dokonce si i dobrovolně opakuje, tak to snad bude klidný pohodový start:-)

Dida, 24. 8. 2016, 0.32

My nastupujeme za týden do školky. Mluvíme o tom a vysvětlujeme si, jak to bude probíhat.... Dcerka děti miluje, uvidíme, jak to bude s odloučením. Abych nakonec netrpěla jen já ))). Navíc jsem s dcerkou pravidelně navštěvovala různé kroužky (plavání, kreativně-sportovní a hudební kroužek), tak je na děti zvyklá.

Peta Johansson, 23. 8. 2016, 21.11

Nás to čeká za dva roky. Zatím sbírám reference a plánuji se na jaře podívat na den otevřených dveří ve školkách, které se mi zamlouvají. Jinak od září začneme chodit na cvičení a plavání kojenců, aby si zvykal na kolektiv, a já abych se doma nezbláznila

Zuzi, 23. 8. 2016, 12.12

Starší šel do školky ve 3letech a nevím kdo z nás to nesl hůř jestli on nebo já se vším jsem ho seznámila, že si bude hrát, že tam bude paní učitelka a že si ho určitě vyzvednu hned po obědě. Při vstupu neplakal, celkem se i těšil, ale nejraději býval a pořád je s náma...dozvuky to mělo až časem, naštěstí měl paní učitelku, která mu nabídla náruč útěchy když se mu zastesklo po mamince ...do 1.třídy už šel statečněji, nasadil aktovku a i když jsem cítila, že má trochu strach, těšil se a nepřiznal, že se bojí to ten mladší, jde již teď ve 2 letech do školky, je to raubíř a je rád mezi dětma ale sami jsme zvědaví jak to zvladne ten první den

Lenourecek, 22. 8. 2016, 22.05

Na školku má syn ještě čas, ale jako vše i tohle rychle uteče ... Myslím si, že je důležité, aby se dítě do školky těšilo, rodiče si s ním o ní hodně povídali, když je příležitost do školky se šli společně podívat Zvykání by mělo probíhat postupně a vždy se přizpůsobit potřebám dítěte.

smazetka, 22. 8. 2016, 10.21

Starší syn nám teď půjde již do čtvrté třídy. Nástup do školky i školky zvládl naprosto bez problémů, školka bez slziček možná to bylo i tím, že jsme cca půl roku před nástupem do školky chodili do mateřského centra, kde si zvykl na ostatní hromadu dětí a ve školce už to pak nebyla tak velká změna Mladší syn letos půjde do školky druhým rokem. Nástup absolutně super. Byl nadšený. Asi po měsíci jsme něco přes měsíc marodili a pak p návratu byl ten první týden s trošku histerickými scénami, ale trvalo to maximálně týden a pak už zase vše dobré. Jsem zvědavá teď po prázdninách, které celé strávil doma

beruska2, 22. 8. 2016, 7.49

Syn loni nastupoval do 0. ročníku. Nástup zvládl skvěle. V září nás čeká 1. třída v té samé škole, tak doufám, že začlenění bude ještě snažší než loni. Určitě k tomu dopomohla velkou mírou hodná paní učitelka.

Zuzana Brňová, 22. 8. 2016, 6.29

S dětmi jsem dlouho probírala, než šly do školky i do školy. Na školu jsme se všichni těšili. Školka neměla tak hladký průběh. První týden bylo u nás doma údolí slz. Jak u dětí tak u mě. Volili jsme vždycky formu rovnou být celý den. Nenechávala jsem je jen do oběda. Začátky jsou těžké, ale dá se vše zvládnout. I když jsme pokaždé zůstavala doma s dalším dítětem. Tak pro oba z nás bylo lepší, že jsme si od sebe odpočinuli těch pár hodin a na sebe se pak víc těšili. Ve školce se naučí víc než doma s maminkou. Navíc můj mladší syn se ve školce rozmluvil. Do třech let nemluvil a tam byl velký skok. přála bych si batoh pro holčičku růžový girls

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight