Je šestinedělí u druhého porodu odlišného od prvního?

zobrazeno 811×

Vložil(a): Petra P, 23. 10. 2014 23.18

Čekám druhé miminko. Šestinedělí u prvního dítěte jsem měla docela bouřlivé. Jednak má fyzická schránka dostala docela zabrat, hodně mě trápila záda, zejména kříž a vychýlená kostrč, a také psychiku jsem měla jak na houpačce. Jakou máte zkušenost s šestinedělím u druhého dítěte?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Fuga, 17. 11. 2016, 15.27

já jsem měla šestinedělí obdobné, akorát jsem byla klidnější, protože jsem nebyla tak vystrašená

evulinka, 6. 12. 2015, 21.58

U prvního jsem nevěděla co čekat a tak jsem to dosti prožívala a řešila a u druhého a třetího už to bylo lepší hlavně jsem věděla co tak muzu čekat ... Ale jinak hormony byly u každeho těhotenství jiny

Zuzka Čtvrtečková, 16. 11. 2015, 21.25

Poprvé to bylo dobré, s miminkem jsme pořád spali. Po šestinedělí se začal projevovat a začalo to být náročné.

Itany, 18. 10. 2015, 12.16

Tak v prvním šestinedělí jako vesměs všechny maminky...psychicky narocně..zjištuješ co a jak pořád miminko sledujes, bojíš se o něj...a druhé už bych řekla že je takové klidnější..ja mam tedy rozestup u detí pet let..takze prvni už byla "samostatná" ale stejne mas pořád strach vše hlídaš ale už s takovým klidem:)

Minnie, 14. 10. 2015, 16.41

U mě bslo druhé šestinedělí lepší - nebolelo mě tolik břicho ani prsa, kojení šlo ihned krásně a i psachicky jsem na tom byla o dost lépe.

Tereza Janoušková, 24. 8. 2015, 12.31

nebyla jsem vyplasena u prvniho v sestinedeli, a ani u druhyho.. vsae ok, druhy ditko hodnejsi nez prvni

ivka1981, 12. 2. 2015, 3.00

Zrovna ho prožívám a musím uznat, že je to uplně něco jiného. Jsem mnohem více v pohodě jak po psychické tak po fyzické stránce. Člověk už ví, do čeho jde a co ho čeká a není tak vystresovaný. Řekla bych, že si to zatím spíše užívám než že se trápím.

ivka1981, 23. 12. 2014, 15.25

Druhé šestinedělí mě teprve čeká, ale jak to tak tady čtu, tak to první u mě probíhalo podobně, velká citlivost, strach, že něco udělám špatně, že se něco miminku stane, bolesti v zádech - pokud bude druhé mnohem lepší, jak tu všechny maminky píší, budu jedině ráda

Kamibur, 3. 11. 2016, 13.33

Také mě druhé teprve čeká a doufám, že to zvládnem. Hlavně mám obavy, jak si zvykne dcerka na sourozence.

ivka1981, 11. 11. 2016, 0.22

U nás si bráška na sestřičku zvykl celkem rychle. Pak měli období, kdy se moc nemuseli a od roku a půl jsou to velcí parťáci a teď už i rošťáci )))

Katka, 21. 11. 2014, 10.52

u druhého dítěte mnohem, mnohem, lepší ;o) větší mobilita, menší únava, psychická vyrovnanost, prostě už asi člověk ví do čeho jde

JanaH, 17. 11. 2014, 20.19

V šestinedělí u prvního jsem všechno hrozně prožívala a řešila, všechno bylo nové.. navíc jsem měla opakovaně záněty prsu a trápila mě záda, takže to bylo hodně náročné. U druhého jsem byla psychicky mnohem vyrovnanější, už jsem i věděla, jak si poradit se začínajícím zánětem, což bylo fajn, jen ty záda mě i teď dost bolí. Takže za mě, druhé šestinedělí bylo mnohem lepší.

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight