Obálková metoda

zobrazeno 1046×

Vložil(a): dadinkamaminka, 8. 5. 2017 9.18

Ahojda.Chtěla bych se zeptat,jestli je tu někdo,kdo používá tzv.obálkovou metodu? Opravdu to funguje? Zbývá mi cca 5000kč na měsíc,což není hodně.A nikdy s těmi penězi nevyjdu déle než 20 dní v měsíci. Tak mě zajímá,zda to někdo používá a jak se mu to osvědčilo. Taky bych se chtěla zeptat,jak velké děláte nákupy? Jestli nakupujete každý den,nebo si uděláte velký nákup každý měsíc? Já,když dělám velký nákup,tak se vše hned sní a dle mě se to nevyplatí. A ještě jedna otázka,nakupujete on-line? Třeba drogerii,nebo i jídlo? Dá se i takhle ušetřit? Budu moc ráda za vaše rady nebo tipy. :)

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

jitkamety

jitkamety, 8. 7. 2017, 19.32

Ja takovy zpusob nevedu ale uz jsem o tom slysela

martinazab, 30. 5. 2017, 9.10

Ja mam tabulku v exceli kde mam rozdelene kolko na co mozem minut a vsetko zapisujem. Ale tiez mam problem z toho vyjst lebo nam ostava malo. Mame druhe miminko a do toho uver takze mam co robit.

vendy.z, 15. 5. 2017, 10.27

My to tedy nedělali, ale na začátku měsíce jsme posílaly veškeré platby...

annicka

annicka, 11. 5. 2017, 20.41

Obalkovou jako takovou nepouzivam, ale mam v penezence presne tolik kolik muzu utratit na tyden a drzim se toho, pokud neco nepotrebujem neberu a kdyz je neco hodne vyhodne, tak vezmu z dalsiho tydne, vim ze usetrim a uz to nebudu kupovat dalsi tyden. Kazdy ma svj system tak zkuste a uvidite.

Žofinka

Žofinka, 11. 5. 2017, 9.45

já nakupuji on-line, tak mám představu, kolik můžu utratit a je to moc fajn

Mygara

Mygara, 10. 5. 2017, 11.21

já vím, kolik můžu utratit za týden za jídlo a spol a tuto hranici nepřekračuji, naopak se snažím si něco odložit

Fuga

Fuga, 9. 5. 2017, 19.21

to nedělám, ale vždy si opravdu rozmyslím, zda danou věc musím koupit. nakupuji přes net jídlo i drogerii vždy na týden, chleba peču doma, takže přehled o útratě mám

Melinda90, 9. 5. 2017, 15.33

Já jsem si začala plánovat měsíční rozpočet podle tohoto článku https://www.hyperfinance.cz/magazin/jak-si-rozplanovat-rozpocet-aby-byl-letosni-rok-uspesnejsi/ s tím, že si ale jednotlivé položky ještě více rozepisujem, např stravu, a už se mi podařilo docela dobře ušetřit a zjistit, kde vyhazujeme na zbytečnosti a to to tak dělám 3 měsíc

baru86, 9. 5. 2017, 15.02

Obálkovou metodu mám jen na větší položky v rámci internetového bankovnictví. Četnost nákupů moc neřešíme, což je dáno tím, že obchody máme kolem domu dva, kousek pak jsou další. Velké nákupy děláme spíše podle letákových akcí jednou za čas, jinak nakupujeme téměř denně, ale třeba jen pečivo nebo co je třeba. Doma se mi osvědčilo mít jednu potravinovou skříň a nesyslit, aby se nic nekazilo..v ledničce se to ale ne vždy povede Drogerii občas koupím na netu, hlavně pleny.

Misska20, 9. 5. 2017, 0.01

Ja když mi přijde rodičovská a všechno poplatim tak mi zbývá cca kolem 6 tisíc. A snažím se mít 1000,- na týden a z toho dělám menší nákupy jako pečivo nebo když mi něco dojde.kolem 1000,- se snažím dávat bokem synovi abych mu mohla koupit oblečení, boty nebo hračky. Jinak děláme většinou dva větší nákupy za měsíc-kdyz něco dojde hned to zapisi na papír aby se na to nezapomnelo, každý týden píšu co budu během týdne vařit a podle toho dokoupim co chybí, samozřejmě nee vždy to úplně dodrzime:) výdaje si píši už asi pět let,takže mám přehled za co nejvíce utracim a cca rok už to píše i přítel. Takže ted když jsme začali platit hypotéku, tak jsme hned věděli na čem můžeme ušetřit )

dadinkamaminka, 9. 5. 2017, 10.43

To je dobrý plán Jen jsem vás asi moc nepochopila:) Ty dva větší nákupy platíte také z těch 6000? To předpokládám kupujete maso a věci na vaření,že ? Mě jde o to,že když si teda udělám 1000kč na týden,tak je lepší chodit nakupovat teda každý den a vždycky koupit věci na jídla,které si napíšu na týden_? Nebo to mám koupit najednou na ten týden? Co je lepší? Děkuji za rady

Misska20, 9. 5. 2017, 13.59

Jeden větší nákup platí přítel a jeden já(já to beru z té 1000,- na týden a většinou beru dost věcí v akci, takže teď jsem třeba platila cca 650,-) pro pečivo chodím tak obden, zeleninu, jogurty nakupuji na celý týden, maso většinou koupíme více, naporcuji a dám do mrazáku a pak jen beru podle toho co varim. A když vařím tak to většinou je tak na dva dny. Brambory třeba kupujeme jednou za x měsíců velký pytel 25 kg, mám to ve sklepě a vyjde to levněji.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací