Proč křtiny?

zobrazeno 2169×

Vložil(a): Anna K., 15. 1. 2018 22.26

Proč lidé, kteří jsou nevěřící nebo ti co byli pokřtěni atd. ale do kostela nechodí dávají pokřtít své dítě? Trochu zbytečnost ne?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

WeruskaSK

WeruskaSK, 19. 12. 2018, 10.10

Tiez tomu nerozumiem. Akonahle dieta pokrstia a potom ho od 7 rokov nevodia kazdu nedelu a sviatok na sv. Omsu tak mu za kazdu nedelu vyrobia tazky hriech.... tak to fakt jema vyznam. To neni o mode ze ostatni maju tak chcem aj ja. Neuvedomuju si vaznost krstu a povinnosti s tym spojene.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 27. 1. 2018, 20.13

Třeba jen kvůli tomu, aby to dítě mělo navíc co nikdo jiný nemá

Anezzka, 21. 1. 2018, 13.45

No u nás kněz nepokřtí dítě pokud není alespoň jeden rodič věřící a taky musí mít církevní sňatek. A je nutná příprava kterou pomáháme s manželem dělat - tři setkání u čaje a babovky Nenazvala bych to zbytečnost spis šaškárna - jak muzou slíbit ze své deti povedou k víře, kterou sami nemají?

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 27. 1. 2018, 20.14

Já mám pocit, že u nás se nic takového nepožaduje jen když chce někdo pokřtít v dospělosti, tak se musí připravovat

Anezzka, 29. 1. 2018, 14.05

Příprava pro dospělé je samozřejmě take ale trvá mnohem déle, řekla bych tak rok a půl. U deti jen tři setkání a skupinové pro více rodičů najednou

WeruskaSK

WeruskaSK, 19. 12. 2018, 10.11

Aj krstni rodicia musia prejst pripravou

WeruskaSK

WeruskaSK, 19. 12. 2018, 10.11

Presne tak. Len skoda ze nie kazdy knaz je taky zasadovy

ivka.ajda

ivka.ajda, 18. 1. 2018, 14.51

Z pozice mě, jako nevěřící, je to divné, ale zajímalo by mě, co je k tomu vede.

nikolava, 18. 1. 2018, 10.03

Tomu já nerozumím , takže nedokážu odpovědět

klarike1

klarike1, 18. 1. 2018, 6.30

Tak to je ohnivá diskuze My do kostela chodíme a křtění jsme, křtěná je i dcera. Měli jsme opačný problém - v kostele, kde jsme žádali o křest, nás odbyli s tím, že rozhodně ne křest v neděli při mši, ale třeba v pátek v boční kapli a to jen, pokud si koupíme a přečteme jednu knihu a projdeme 4 testy o víře! Takže jsme zažádali v jiném kostele a příprava byla jedno přátelské domácí posezení s knězem. Jinak žádost nevěřících o křest beru jako velké divadlo, stejně jako svatba nevěřících v kostele a nerozumím tomu, proč je jim to umožněno. Při svatbě i při křtu se přeci hlásí k víře a slibují před Bohem, že děti k víře povedou....tudíž jedna velká lež z jejich strany...

Anna K.

Anna K., 18. 1. 2018, 8.39

Jsem ani netušila co tady rozpoutám zajímal mě právě názor ateistů

Anezzka, 21. 1. 2018, 13.50

To jsou tvrdé podmínky. U prvního (před 3,5 rokem) po nás chtěli zúčastnit se čtyř setkání (přesto ze nás kněz znal, oddával a aktivně fungujeme ve farnosti) kde se probralo jak ten obřad probíha, jak děti vychovávat k víře, u druhého už jsme znovu nemuseli a teď tam chodíme předávat "moudra" dalším rodičům

slavuska

slavuska, 17. 1. 2018, 17.52

je to zvláštní no. U nás zase já nejsem pokřtěná, ač máma je taková sváteční křesťanka, protože ztratila svůj křestní list.

Žofinka

Žofinka, 17. 1. 2018, 7.12

také mi to přijde zbytečné, ale třeba oni v tom vidí smysl

Fuga

Fuga, 17. 1. 2018, 6.36

já křtěná nejsem a ani moje děti, protože nejsme věřící, tak to bylo jednoduché rozhodování

BonnieParker, 16. 1. 2018, 21.10

Já tedy pokrtena nejsem i když velká část rodiny je věřící, moje maminka prosadila, že mě krtit nebude, že když budu chtít, můžu se nechat pokřtít jako dospělá. Stavím se k tomu stejně u svých dětí. Na druhou stranu, pokud se někdo ke křtu dítěte rozhodne, ať už z jakéhokoli důvodu, respektuji to (nejsem křesťan, takže mě to nepobuřuje).

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů