S epidurálem nebo bez?

zobrazeno 444×

Vložil(a): Katka, 28. 9. 2015 8.53

Maminky, jak jste rodily, s epidurálem nebo bez? Já ho vyloženě nechtěla, protože jsem se víc bála vedlejších účinků než samotné bolesti. Představa, že si dobrovolně nechám píchat do oblasti páteře, mě přijde nepřijatelná ;o) Podruhé jsem taky rodila bez epidurálu. Jak to máte vy? A jak to vůbec v ženě vznikne, ten pocit, že by tu bolest nezvládla? Já si řekla, že přede mnou porodily miliardy žen, tak proč bych to nezvládla i já.

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Fuga, 24. 11. 2016, 10.18

osobně jsem neměla, ale protože porod byl šupšup. Když ale trvá dlouho, tak je ženská tak vyčerpaná, že když přijde na ten vlastní porod, tak je úplně grogy

Lusesita25, 11. 10. 2016, 5.47

Nastesti sem to zvladla bez, ale nedovedu si predstavit ze ty bolesti mam i nekolik hodin natoz treba dnu. Hrozna predstava

Katka, 11. 10. 2016, 8.37

Hrozné to je hlavně u vyvolávaného porodu.

Lusesita25, 11. 10. 2016, 8.39

Mam zkusenost s vyvolavanym porodem. Sice jsem mela bolesti jako kdyz mi nekdo trha panev, ale dalo se to prezit. Horsi bolesti prisli az s oxytocinem. Prodychavani kontrakci mi poradne neslo a byla jsem v nehorazne kreci.

Katka, 11. 10. 2016, 11.31

Taky mám zkušenost. Hrozné bolesti už od začáku, ale žádné otevírání. Jediné co pomohlo rozjet porod bylo prasknutí plodové vody a pak se to rozjelo jako vlak, že jsem málem porodila ve sprše.

Mailka, 24. 9. 2016, 17.12

Daji se zmirnit porodni bolesti, treba nejakym elektronicky pristojem, jeden mame doma na bolava zada.

Liduska, 17. 9. 2016, 12.49

A co kdyz nekdo ma dlouhy porod, davaji pak enco na zmirneni bolesti?

Katka, 17. 9. 2016, 13.41

Mě píchli něco do žíly, protože jsem nemohla vydržet šití, cítila jsem každý vpich.

Lusesita25, 11. 10. 2016, 5.46

Me na to vylozene umrtvili jenom celou pochvu a vnitrek. Ale stejne sem mela bolesti tak mi dali jeste rajsky plyn.

Leňulka, 2. 6. 2016, 12.44

Já bez. Porod byla rychlovka, že na epidural nebyl čas a vůbec mi to nevadí nebylo to nic hrozného co by nedalo zvládnout bez léků. Znám větší bolest co jsem zažila když praskla cysta, to je horší jak porod

Astyna88, 22. 4. 2016, 18.28

vzhledem k tomu, že můj práh bolestivosti je někde ve vesmíru, tak jsem o tom ani neuvažovala a usmívala se od příjmu až po konec porodu )

Petra P, 14. 12. 2015, 17.44

Já mám za sebou dva porody, oba bez jakéhokoliv tlumení bolesti. U prvního jsem si řekla, že to zkusím bez, a když to nepůjde, řeknu si o epidurál. Pak mi ale píchli plodovou vodu a bolest se rozjela, že jsem už neměla čas o něco si říkat a zvládla jsem to bez utlumení bolesti. Druhý porod trval od první kontrakce po vytlačení asi 2,5 hodiny (velké štěstí, myslím), takže tam nebyl absolutně čas něco řešit. Zvládnout se to dalo (měla jsem již zkušenost z prvního porodu). Říká se, že při epidurálu nejste příliš schopna spolupráce, protože příliš nevnímáte kontrakce. Záleží na každé mamince, co si přeje. Já to neodsuzuji. Je pravda, že bolest při porodu jsem vnímala jako velmi velmi intenzívní. Ale zvládne to každá z nás

Zuzka Čtvrtečková, 18. 11. 2015, 9.30

Chtěla jsem s ale porod byl dlouhý a pořád mi říkali, že je času dost a pak to šlo moc rychle

Kristy Sim

Kristy Sim, 17. 11. 2015, 18.36

Já epidurál měla. Po porodu se ze mě stala přírodnější matka, možná bych byla opatrnější nyní. Každopádně tehdy, unavená po několika probdělých nocích, kdy jsem počítala kontrakce. Praskla mi voda a údajně jsem ještě nerodila a říkaly, že když se to nerozjede, dají mi tabletku. Představa další probdělé noci, kdy jsem usínala mezi bolestivými kontrakcemi a "ještě nerodila" mě děsila. Říkala jsem si, že v takovém tempu nemůžu zvládnout další noc a pak případně ještě xy rodit. Za epidural jsem byla moc ráda, začala jsem se po něm rychle otvírat a bolest byla snesitelnější. Dcerka byla venku pak raz dva. Obávám se, abych druhý porod vůbec stihla do porodnice.

lazna, 16. 11. 2015, 21.14

Dvakrat jsem rodila bez

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight