Čtyři v tom

zobrazeno 1636×

Vložil(a): Katka, 24. 9. 2015 18.55

také jste se zatajeným dechem a slzami na krajíčku sledovaly včerejší porod Pavli a Kateřiny? Úplně mě bylo líto, že jsem nezažila něco tak krásného jako Pavla a mám právě ten zážitek jako Kateřina. Zásahy, komplikace, polomrtvá matka, horší sžívání se s dítětem :( A tohle je nám od narození vkládáno do hlavy, že takhle má vypadat správný porod. Nejsem zastánce domácích porodů, ale z toho nemocničního mě je do pláče. Kdy už konečně půjde něco mezi tím? Jaktože v ČR je porod mimo nemocnici takové tabu a v Anglii je většina porodů doma běžných? Čím se tak zásadně liší anatomie české a anglické ženy? No a diskusi o odebrání vaječníků kdesi na chodbě mezi řečí, to snad ani nekomentuju :( To je ostuda největší :( Neříkám, že se doktor neměl ptát, ale jak to udělal mě hlava nebere. A to byl profesor, takže asi víme, jakým stylem se to nyní učí na fakultách.

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 5. 3. 2018, 8.05

já se dívala, ale spíše mě to vyděsilo před mým vlastním porodem

Mygara

Mygara, 29. 1. 2018, 14.23

tento konkrétní díl si nevybavuji, ale jinak jsem koukala

ivka.ajda

ivka.ajda, 16. 12. 2017, 15.07

Když to odlehčím - v Anglii asi chtějí rodit doma, protože úroveň tamního zdravotnictví je děsná ... Žena porodí a ženou ji domů, po císaři na druhý den... Kamarádky, které tam rodily mají hororové historky, jednu "lepší", jak druhou Jinak ani tady není porodnice jako porodnice, já osobně mám zkušenost z porodnice pozitivní - všichni byli nejen profesionální, ale i milí a vstřícní. Asi fakt záleží na spoustě věcí...

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 12. 12. 2016, 22.23

Já to viděla a já bych třeba doma rodit nechtěla. Komplikace které jsem měla při porodu by ohrozili miminko, kdybych nebyla v nemocnici

Lusesita25, 11. 10. 2016, 5.52

Pokud by to slo rodit doma a v pripade komplikaci tam mit i cely operacni tym a byla by povolena operace doma. Tak bych nad tim uvazovala. Takhle sice jsou domaci porody nadherne, ale velmi riskantni. Neverim tomu, ze by jsme v pripade komplikaci dokazali stihnout dojet do nemocnice.

Katka

Katka, 11. 10. 2016, 8.33

Akorát se zatím mezi rodičkami neví, že většina komplikací vzniká ze zásahů do porodu, což by se doma nedělo.

Lusesita25, 11. 10. 2016, 8.36

Jenze obcas ty zasahy jsou dle meho ale zase nutne.

Katka

Katka, 16. 12. 2017, 16.11

Dokud se do porodu nezasahuje, tak běží dobře...jak se začne, tak se zastaví a vyžaduje to další a další zásahy.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 12. 12. 2016, 22.23

J8 třeba měla komplikace, které neovlivnil zásah do porodu

Petra Önder (petrao)

petrao, 1. 7. 2016, 17.25

Já bych z domácího porodu měla obavy...

Zuzka Čtvrtečková, 18. 11. 2015, 9.27

Na 4 v tom koukám od začátku první série a tahle se mi líbila nejmíň, celkově na mě působila poněkud smutně a ne tak pozitivně jako ty první.

ivka1981, 16. 11. 2015, 17.24

tento seriál se mi moc líbí. Člověk aspon vidí, jak to chodí jinde a jaké praktiky jsou v jiných porodnicích. Ta diskuze o odebrání vaječníků mě docela zarazila. Domácí porody moc neschvaluju, sama bych si to neriskla. Měla jsem to štěstí, že mé porody byly rychlé a bez komplikací.

Zuzi, 13. 11. 2015, 23.12

Tento docusoap mám ráda, líbí se mi různé ženy, různé životní příněhy a různé názory...já na domácí porod teda nejsem...ale určitě jsem pro rodinnější a pohodlnější prostředí v porodnicích...já jsem naštěstí u obou porodů ve dvou porodnicích měla štěstí, ale já se pořád na něco ptám a sama dost diskutuji, takže jsem brala porodnici sportovně, ani jednou jsem neměla epidurál...u prvního p. mi dali půlku vyvolávací tabletky (stejně byla k ničemu) a oxytociín, jinak nic a u druhého porodu nebyl potřeba ani nástřih ...za což jsem nesmírně ráda...navíc u obou porodů byla má mamča, která pracuje už dlouhá léta ve zdravotnictví a ví jak to občas chodí, takže si také nenechá nic líbit a v momentě kdy se ji něco nezdá se dokáže ozvat...takže i z její strany - říkala, že u obou porodů jsem měla štěstí na sestry i doktory....

V007A, 22. 10. 2015, 22.21

Nesleduji, ale jak to tak čtu, tak asi začnu.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů