Čtyři v tom

zobrazeno 499×

Vložil(a): Katka, 24. 9. 2015 18.55

také jste se zatajeným dechem a slzami na krajíčku sledovaly včerejší porod Pavli a Kateřiny? Úplně mě bylo líto, že jsem nezažila něco tak krásného jako Pavla a mám právě ten zážitek jako Kateřina. Zásahy, komplikace, polomrtvá matka, horší sžívání se s dítětem :( A tohle je nám od narození vkládáno do hlavy, že takhle má vypadat správný porod. Nejsem zastánce domácích porodů, ale z toho nemocničního mě je do pláče. Kdy už konečně půjde něco mezi tím? Jaktože v ČR je porod mimo nemocnici takové tabu a v Anglii je většina porodů doma běžných? Čím se tak zásadně liší anatomie české a anglické ženy? No a diskusi o odebrání vaječníků kdesi na chodbě mezi řečí, to snad ani nekomentuju :( To je ostuda největší :( Neříkám, že se doktor neměl ptát, ale jak to udělal mě hlava nebere. A to byl profesor, takže asi víme, jakým stylem se to nyní učí na fakultách.

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Lusesita25, 11. 10. 2016, 5.52

Pokud by to slo rodit doma a v pripade komplikaci tam mit i cely operacni tym a byla by povolena operace doma. Tak bych nad tim uvazovala. Takhle sice jsou domaci porody nadherne, ale velmi riskantni. Neverim tomu, ze by jsme v pripade komplikaci dokazali stihnout dojet do nemocnice.

Katka, 11. 10. 2016, 8.33

Akorát se zatím mezi rodičkami neví, že většina komplikací vzniká ze zásahů do porodu, což by se doma nedělo.

Lusesita25, 11. 10. 2016, 8.36

Jenze obcas ty zasahy jsou dle meho ale zase nutne.

petrao, 1. 7. 2016, 17.25

Já bych z domácího porodu měla obavy...

Zuzka Čtvrtečková, 18. 11. 2015, 9.27

Na 4 v tom koukám od začátku první série a tahle se mi líbila nejmíň, celkově na mě působila poněkud smutně a ne tak pozitivně jako ty první.

ivka1981, 16. 11. 2015, 17.24

tento seriál se mi moc líbí. Člověk aspon vidí, jak to chodí jinde a jaké praktiky jsou v jiných porodnicích. Ta diskuze o odebrání vaječníků mě docela zarazila. Domácí porody moc neschvaluju, sama bych si to neriskla. Měla jsem to štěstí, že mé porody byly rychlé a bez komplikací.

Zuzi, 13. 11. 2015, 23.12

Tento docusoap mám ráda, líbí se mi různé ženy, různé životní příněhy a různé názory...já na domácí porod teda nejsem...ale určitě jsem pro rodinnější a pohodlnější prostředí v porodnicích...já jsem naštěstí u obou porodů ve dvou porodnicích měla štěstí, ale já se pořád na něco ptám a sama dost diskutuji, takže jsem brala porodnici sportovně, ani jednou jsem neměla epidurál...u prvního p. mi dali půlku vyvolávací tabletky (stejně byla k ničemu) a oxytociín, jinak nic a u druhého porodu nebyl potřeba ani nástřih ...za což jsem nesmírně ráda...navíc u obou porodů byla má mamča, která pracuje už dlouhá léta ve zdravotnictví a ví jak to občas chodí, takže si také nenechá nic líbit a v momentě kdy se ji něco nezdá se dokáže ozvat...takže i z její strany - říkala, že u obou porodů jsem měla štěstí na sestry i doktory....

V007A, 22. 10. 2015, 22.21

Nesleduji, ale jak to tak čtu, tak asi začnu.

katchenka_7778, 20. 10. 2015, 15.11

Čím více se dozvídám, tím více se kloním k porodu doma, ale před prvním porodem mám v sobě stále strach, který nám společnost tolik vtlouká do hlavy. Proč jen není v ČR alternativa nemocnicím??? Ach jo! doporučuji Michela Odenta: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10095690193-pred-pulnoci/313281381940033/dalsi-casti/52/ a také domácí porody očima tatínků: http://zena.centrum.cz/deti/tehotenstvi-a-miminko/clanek.phtml?id=806882#utm_source=centrumHP&utm_medium=stylebox&utm_term=position-4

Katka, 16. 11. 2015, 17.58

Odenta jsem shlédla a bylo to zajímavé.

Markéta V., 9. 10. 2015, 14.29

Také nechápu proč u nás nemůže fungovat něco mezi. V zahraničí je naprosto běžné rodit ambulantně a tady... Když řeknete, že chcete podepsat revers a jít domů, začne na vás sestra téměř hystericky ječet, že dítě MUSÍ být 72 hodin pod kontrolou porodnice. Nevím proč musí být úplně zdravý na váze přibývající novorozenec druhorodičky za každou cenu pod kontrolou porodnice... Navíc právně samozřejmě nemusí. Klidně můžu jít domu, když chci. Jak to, že to ty sestry nevědí?

Katka, 9. 10. 2015, 16.58

Já si myslím, že to jde jen v případě, že se vám zaručí nějaký pediatr, že na dítě těch prvních 72 hod. dohlédne. Pokud se nikdo nezaručí, matka může jít domů, ale dítě musí v porodnici zůstat Je to hrozné, ale pro doktory děsně pohodlné, že si můžou udělat vyšetření a odběry, kdy se jim to hodí, takže to nechtějí měnit.

Markéta V., 9. 10. 2015, 17.07

To by pak matky nemohli vůbec rodit doma, když by to tak bylo. Za dítě nesete právně odpovědnost vy. Opravdu můžete jít domů, když chcete, ale samozřejmě to nevidí rádi. Revers je ale nutnost. Problém je, že někteří pediatři pak nechtějí přijímat "nestabilizované" dítě a můžete mít problém najít dětského doktora.

Katka, 9. 10. 2015, 18.04

V Brně jsem osobně zažila, že pustili jen matku, pro dítě si přišla za 3 dny. Něco jiného je teorie a praxe. Samozřejmě matka musela podepsat revers, ale dítě jí nedali ani za Boha. Pokud není domluvený pediatr, tak první 3 dny prý nese zodpovědnost za dítě nemocnice. Je to pěkně ujeté Myslím, že jsem i slyšela, že si někde dítě matka vzala domů dříve a nemocnice na ni poslala sociálku a ti jí dítě dočasně odebrali....no tak to radši ty 3 dny vydržet v tom špitále, než takové ciráty, ale bezmoc je to veliká

Markéta V., 9. 10. 2015, 20.57

Jedná se bohužel o velikou manipulaci a zastrašování ze strany porodnic. Ten případ s odebráním (násilný převoz zpět do porodnice) proběhl snad v roce 2008 či dokonce dříve a zpětně bylo soudně rozhodnuto, že na to neměli právo. Metodický pokyn Ministerstva zdravotnictví stanovuje, že ženy a novorozenci bez komplikací mají být propouštěni po 72 hodinách po porodu. Porodnice má povinnost třídenní pobyt a péči ženě nabídnout, ona jej ale nemusí nutně přijmout. Právně způsobilá a náležitě poučená matka může další péči v nemocnici odmítnout pomocí tzv. negativního reversu. Jeho podepsáním potvrdí odmítnutí péče a převzetí zodpovědnosti za případné zdravotní komplikace. Negativní revers mohou rodiče podepsat i za své dítě. Výjimku tvoří situace, kdy je poskytnutí další péče neodkladné a nezbytné k záchraně života nebo zdraví dítěte. Tehdy má lékař právo rozhodnout sám, i proti vůli rodičů. Bohužel se o této možnosti málo ví a porodnice rádi matky zastrašují a odmítají jim vydat děti. Doufám, že se u nás brzo stanou ambulantní porody běžnou záležitostí a že to urychlí i vznik porodních domů.

Katka, 10. 10. 2015, 10.33

Znění zákona zní krásně, ale jak říkám, lékaři si jedou podle svého a pro ně není problém si nějakou záminku proč dítě musí zůstat v porodnici najít. Dcera byla narozená v zimě, měla žloutenku, no určitě by nás obě nepustili

Kristy Sim

Kristy Sim, 10. 10. 2015, 21.11

Druhý porod bych si přála ambulantní. Četla jsem příběh maminky, která v noci porodila a než se jí probudila prvorozená dcerka, byla doma už s miminkem a byli všichni pohromadě. Bohužel paní, která tento příběh psala si musela vyloženě "vyběhat", aby mohla mít ambulantní porod. Nešla na silu proti doktorům, ale měla několik sezení přímo s primářem snad z porodního, dětského apod, aby jí to všichni posvětili. A údajně je podmínkou mít domluveného pediatra... Nevím, jestli dle zákona, ale tak trochu to i chápu..

Kristy Sim

Kristy Sim, 7. 10. 2015, 22.30

Porod Pavli byl něco úžasného. Kdybych si troufla na porod doma, přesně tak bych si ho představovala. Ten porod Kateřiny vypadal docela hrozně, ale četla jste některá diskuzi s Kateřinou? Ono vše do těch pár minut vměstnat nejde a i když jsem zastáncem kontaktního rodičovství, tak její argumenty chápu a souhlasím s tím, co napsala..

a.nnysek, 6. 10. 2015, 13.10

Porod Pavly byl úžasný, ale sama nevím, jestli bych do toho šla..Asi bych se bála komplikací, atd..

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight