Předčasně narození

zobrazeno 3012×

Vložil(a): Leňulka, 6. 6. 2016 10.18

Dobrý den, zajímá mě komu se miminko narodilo předčasně, jako nás 35tt. Jak dlouho bylo miminko v inkubátoru, jaké je když je větší, kdo cvičil vojtovu metodu. Naše byla v inkubátoru 4dny. Je zdravá a nic jí nechybí. Od 6dne narození cvičíme vojtovku, do teď (4měsíce) Hlavně mě zajímá jaká jsou miminka co prošla inkubátorem, malá mi příjde dík tomu taková samostatnější, sama usíná, bez uspávání, sama ve své postýlce, od narození nesnáší zavinovačku a nejraději má pobyt a být nahatá

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Andrea Poliaková, 29. 5. 2022, 14.45

Moje dcerka se narodila v 36tt a nám hodně pomohlo nošení, nejdříve v elastickém šátku. Když měla 54 CM, tak jsem koupila nosítko od Rischina, nosila jsem ji hodně. Hezky prospívala a byla spokojená.

Mygara

Mygara, 10. 12. 2017, 7.12

dcera se narodila v 36. a syn v 32 týdnu, ale naštětí oba ok, syn ani nedostával kyslík, jen ho přihřívali

Fuga

Fuga, 8. 12. 2016, 18.19

muj první se narodil v 36 týdnu, byl 4 dny v inkubátoru, kvůli žloutence. a teď je z něj skoro 5letý raubíř. Ale jako mimi se chtěl pořád tulit a nosit

Alenka8, 30. 9. 2016, 11.00

Zdravím, reagují se zpožděním, zato po pročtení všech příspěvků. Nám se Jiříček narodil 34+0, v inkubátoru byl asi 2 dny, svítili mu jen 1 odpoledne druhý den. Myslím, že na vztah dítěte a maminky nemá vliv ani tak ten inkubátor, jako to, že ho odnesli hned po porodu a žádný tolik vychvalovaný bonding se nekonal. Jiříček na novorozenecké JIPce pořád brečel, vždy přestal v době, kdy jsem měla přijít. Nyní je mu už 9 měsíců, doteď je nerad sám, řekla bych, že vyhledává společnost víc, než děti mé sestry v jeho věku. I když má chvíli, že si chce hrát sám, vždy musí být někdo na dohled (např. jeho bratranec si klidně hrál sám v pokojíčku, neřval hned, když si člověk potřebuje např. odskočit na WC). Vojtovku jsme cvičili jen 10 týdnů a jen 2 lehké cviky, prý měl slabé břišní svaly. Co teď chodíme na cvičení pro miminka (jako zájmovou aktivitu, bez doporučení lékaře) a je tam holčička, co má 7,5 měs. a vývojově jsou na tom úplně stejně.

lenasulc, 21. 8. 2016, 13.56

mám dvojčata narozena ve 32 tydnu, porodni vahy Viktorka 1550 a Barunka 1850. v inkubatoru byly 3 tydny, pak sli na postylku. ano jsou samostatnejsi, lepe usinaji. Vojtovku zatim necvicime. ale neurologicke vysetreni nas teprve ceka - koncem srpna. uvidime, ale myslim ze nebude treba, protoze jsou holky moc sikovne. holky maji rady kdyz jsou stazene plenou, jako do "vanocky", stahovali je tak do inkubatoru protoze si holky vytrhavaly sondu a sundavali spapik. co jsme doma hodne je chovame, mazlime, takze si zase vic zvykly na kontakt a obcas se dozaduji chovani ale nam to neva,

ppetaa27, 6. 6. 2016, 14.38

Co se tyce toho uspavani, tak to mam presne tak, jak jste psala s tim dlouhym uspavanim a jsem takhle prave spokojena syna uspavam kojenim a od 3. mesice s nami spi v posteli. Obcas mel i chvile, kdy jsem ho musela uspavat na rukach, ale to uplne minimalne. U toho uspavani si nejlip odpocnu, protoze kdybych ho jen dala do postylky a on usinal sam, tak vim, ze bych prave jen uklizela a neodpocla si. Uklizeni nechavam vzdycky az na rano ale samozrejme si to kazdy dela podle sebe tak, jak mu to vyhovuje

Minnie, 6. 6. 2016, 14.12

Máme v rodině dvojčata narozená 35+5, jedna placenta přestávala fungovat tak museli ven. V inkubátoru byli asi 3 dny, pak na normální pokoj a domů i s maminkou šli po 10 dnech. Nic ani jeden necvičil. Teď jim jsou 2 roky a nikdo by na nich nic nepoznal. Jinak souhlasím s Daszou a Dášou že miminko potřebuje hlavně maminku...

Kamila Pecharová, 6. 6. 2016, 13.41

První syn se narodil 34+5, v porodnici jsme byli 19 dní a z toho v inkubátoru téměř pořád kvůli neustupující žloutence. Ještě v den propuštění se do odpoledne svítil.. (Narodil se ale předhlavím, takže to prý mohlo být tím). Vojtovku jsme začali cvičit kolem třetího měsíce, protože nepřitahoval hlavu při tahání za ruce do sedu, na RHB nás poslala neuroložka.. Nakonec díky cvičení začal být i napřed před dětmi narozenými v termínu! Chodit začal pár dní po oslavě prvních narozenin.. Kromě srdeční vady je úplně zdravý, ale tu by nejspíš z důvodu rodinný v dispozic měl stejně. S tím usínáním si myslím, že je to vždy tak, jak si to člověk udělá.. Nyní mám druhého syna (4 měsíce) narozeného 37+6 takže o den, aby byl v termínu (v inkubátoru samozřejmě nebyl) a s usínáním je to úplně stejné jako s prvním.. Od prvního dne doma dáváme oba usínat samotné do tmy a ticha. Koukají do tmy a za chvíli usnou. Určitě bych neměnila, jsem ráda, že v deset hodin večer když oba usnou, uklidím, vyperu, vyžehlím a padnu do postele sama. Nechtěla bych u nich hodinu ležet a pak vstávat samozřejmě rozespalá ještě něco dělat. A na spaní s dětmi v jedné posteli mám taky názor takový, že dítě k rodičům do postele nepatří, protože se nevyspí pořádně ani jeden.. Svoje děti miluju, věnuji se jim maximálně přes den, celý byt je jako po výbuchu, protože si s nimi raději hraji než uklízím, ale spát chodí sami

Leňulka, 6. 6. 2016, 14.04

Přesně tak. Přes den se jí věnuji na plno, tím, že vůbec přes den nespí nebo jen zcela vyjímečně si přes den zdřímne, nic neudělám. Takže jsem opravdu ráda, že jí nemusím nijak uspávat a po koupání a jídle dám do postýlky a jdu si dělat co je potřeba, pokud to neuděláme přes den spolu. Třeba někdy vydrží v lehátku a je se mnou v kuchyni a spolu tak vaříme. Někdy být v lehátku nechce tak holt neuvařím až když je manžel doma a vezme si jí na starost. Nespí sama ve svém pokoji, mám jí přes den v obýváku v postýlce kde i večer usne a až když jdu spát taky tak postýlku převezu k sobě do ložnice

dasza, 6. 6. 2016, 20.03

Satek ci ergo nositko.a usne a vy si udelate i pres den veci;)) je vlbost nic nedelat pres den a dohanet to az de spat.

Katka

Katka, 6. 6. 2016, 12.04

Cvičení Vojtovy metody se plošně doporučuje všem předčasně narozeným. Od 32 tt bývají trvalé následky vzácné. 35 tt už bych se skoro nebála ;o) Dítě může být drobnější a motoricky lehce opožděné, ale většinou vše do 2-3 roku dožene. A nemá zbytky žloutenky? Naše děti ze začátku taky pořád spaly.

Leňulka, 6. 6. 2016, 13.19

Naše žloutenku neměla, spí jen v noci 7-9hod. přes den nespí vůbec a nebo zcela vyjímečně na 2hod.

dasza, 6. 6. 2016, 10.51

Samostazne?to je smutne...dite ma byt u mamy a ja byt vama a mot ditko z inkubatoru tak jej nepoustim z ruky..nicmene mam kolem sebe kamaradky co maj deti 35-36tt.a ani nic necvicily a deti jsou uplne normalni...

Leňulka, 6. 6. 2016, 10.58

i když byla v inkubátoru tak byla u mě na pokoji a normálně jsem se o ní starala, nebyla u cizích lidí bez mámy

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů