Smrt v rodině - kdy a jak jste vysvětlili dětem?

zobrazeno 1055×

Vložil(a): Estrela113, 12. 6. 2016 20.49

Kdy a jaký způsobem jste dětem vysvetlily smrt? Já jsem katolicka, děti tak vychovavam, takže jsem dilema neměla. Když dědeček umřel, vysvětlení bylo v souladu s vírou. Zda se, ze děti (3 a 5 let) s tím zatím problémy nemají. Ale děti kamarádky mají ze smrti hrůzu a když jim čtu třeba jen pohádku o perníkove chaloupce, kde maminka dětem umřela, začnou hrozne plakat a vyvadet. Jak jsou na tom vaše děti?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 10. 12. 2017, 6.53

dcři umřel děda, když jí byly 4 roky, vysvětlila jsem jí to a myslím, že to vzala. a sama také poznala, že se něco děje, když jsme jeli za babičkou a ona plakala, tak jí řekla, že si nakopla palec o skříňku a dcera si dodnes pamatuje, že jí vrtalo hlavou o jakou, když má nábytek na nožičkách, to je jediné, co si prý pamatuje

Fuga

Fuga, 8. 12. 2016, 18.39

to je zvláštní reakce, já synovi ( 4 roky) vysvětlovala a přišlo mi, že to až tak nebere. Jako by si neuvědomoval, že je to napořád.

vivianr, 3. 9. 2016, 12.24

Taknějak to bereme jako přizozenou součást života. Před dětmi to neřešíme a děti to berou tak, jak to je. Babička prostě umřela a je jí tak dobře. tahle věta vždy stačila. Pokud by to chtěli rozebírat, tak si o tom popovídáme.

Topik2, 19. 8. 2016, 12.00

Pojem smrt jsem musela synovi vysvětlit před třemi roky kdy mi umřela babička,syn ji měl hrozně rad...oddalovala jsem to jak se dalo ale jak ji neviděl ptal se čím dál častěji....a tak jsme museli s pravdou ven a s vysvětlováním....syn je hodně citlivy...plakal...a teď mi vždy říká nezlob babička stará to všechno vidí z nebicka

Jana82

Jana82, 15. 6. 2016, 15.13

Já jsem ráda, že zatím tohle nemusím řešit. I když k tomu jednou stejně přijde čas, nebude to jednoduché dítěti vysvětlit.

kajca, 15. 6. 2016, 10.50

Vysvetlila som,že pradedko bol veľmi chorý,aj na cintoríne sme boli už viackrát.Keď to bolo čerstvé,syn sa s tým dosť zapodieval,aj veľa plakal,že on nechce umrieť a podobne.V rozprávkach to nerieši.

Bellissima, 14. 6. 2016, 16.49

Podle mého názoru záleží především na povaze dítěte a rodičích. U věřících rodičů je to nejlepší to provést tak, jak jste to udělala. U nevěřících snad použít příklady z přírody, nikdo tu na tom světě není věčně - i každé zvířátko se narodí, zestárne a pak umře.

Estrela113, 20. 6. 2016, 19.19

Je fakt, ze věřící to mají v tomto jednodušší. Smrt zvířat deti berou v pohodě. Zatím.

benca, 13. 6. 2016, 20.12

ja som to zatial neriesila, som velmi rada, ze zatial co malicka sa narodila, takyto problem v rodine nebol

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 13. 6. 2016, 18.06

Synovi je teprve rok a kousek tak jsem zatím neřešila, ale když jsem byla já malá, tak mi ve třech letech umřely obě babičky a já věděla, že prostě byly nemocné, tak proto s námi nejsou. A v pohádkách jsem to tedy nějak moc neřešila.

Estrela113, 20. 6. 2016, 19.13

Mě by také nenapadlo řešit pohádky, až u těch kamarádcinych děti mě to zarazilo. Asi jsou víc citlivé.

Minnie, 13. 6. 2016, 17.33

Zatím jsme to řešit nemuseli. Dcera má 4,5 roku, mladší ani ne rok. Teda jo, umřel mi strejda vloni, jen se zeptala proč, vysvětlila jsem že měl nemocné srdíčko. Dál to neřešila. Ale občas má divné řeči, zakládala jsem o tom tady diskuzi. Když umře někdo v pohádce, zatím to neřeší, neptá se. Když se ptala na morče u našich ( ví že umřelo ) tak jsem jí to připoměla, řekla jen že je chudáček a že by si ho tak moc chtěla pochovat. Tak v ten okamžik jí to možná trochu líto bylo.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů