Dědeček

zobrazeno 1626×

Vložil(a): Katka, 22. 5. 2017 12.48

Maminky, jaký jste měly jako děti vztah se svými dědečky? Měly jsme nějakou společnou zálibu? Můj tchán se o vnoučata vůbec nezajímá, pozdraví nás a tím to končí, přitom mají společné záliby (šachy, kolo, kutilství) a já mám pořád utkvělou představu, že by společný čas byl přínosem pro mladší i starší generaci. Když jsem požádala o přímluvu manžela, aby něco navrhl, zeptal se jestli by děti někdy nemohly do dílny přijít, tak mi manžel odpověděl, že se nebudeme vnucovat, když ho to samotného nenapadne, tak se s tím mám smířit. Mně je to líto, já měla své dědečky moc ráda, né že bychom spolu vyloženě něco tvořili, ale byla jsem milovaná, vždy vítaná a rozmazlovaná.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

vendy.z, 24. 5. 2017, 7.00

Jako děti jsme s dědečky vztah neměli téměř žádný - jeden umřel, druhý se staral o svoji druhou rodinu...Teď našim dětem jeden dědeček umřel, druhý má jiná vnoučata blíž a podle toho se i rozděluje péče i dárky...Asi tak...

louskacek2, 23. 5. 2017, 12.07

Uprimne mam na tohle diky rodinne taky svuj nazor....nebo vidim to.Me rodice na deti moc cas nemaji oba pracuji atd. jsou radi kdyz si sami relaxuji odpocivaji. Hlidaji opravdu jen vjimecne a asi bych to na dny spocitala na prstech jedne ruky za cely rok . Tchyne ta je na tom lepe tam to funguje prakticky kdyz potrebuji pohlidaji a radi si vezmou na tyden a dcera je tam stastna. Prababicky na me taky tak trosku kaslali nebo jen obcas. A ted kdyz jsou stare a samy po me strasne touzi at je navstevuji ja i me deti atd. Tj. az kdyz oni pootrebuji najednou me potrebuji a jsem zadana......je to smutne ale je to tak. Na stari nechce byt nikdo sam o tom zadna ale pokud kolem sebe chce mit milujici rodinu musi lasku davat i brat po cely svuj zivot ne jen kdyz potrebuje on:-(

Katka

Katka, 23. 5. 2017, 18.25

Já jsem právě s prarodiči vyrůstala. Narodila jsem se mamce v 19 letech, zrovna byla v prvním ročníku VŠ a můj otec ve 3. Takže si mě předávali jako horký brambor, babi, děda, druhá babi, druhý děda, sousedi, známí, aby naši mohli oba dostudovat. Pak zase začali stavět, takže jsem byla u prarodičů víc než doma.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 26. 5. 2017, 9.34

Tak to masakr. To jste si rodičů moc neužila ALe měli štěstí, že měl kdo hlídat

Mygara

Mygara, 23. 5. 2017, 11.01

já se svých dědů spíše bála, byli ze staré školy.... ale moje děti měly skvělý vztah ke svým dědům a i se jim věnovali

Lenourecek, 23. 5. 2017, 10.17

Na dědečka moc ráda vzpomínám, zemřel, když jsem byla ještě malá, ale i tak si pamatuji, že jsme hráli karty, luštili křížovky ... Kluci mají dědu jednoho a zatím společně žádný čas netráví, doufám, že se to změní, až budou trochu větší 😉

Jarka mmm, 23. 5. 2017, 9.42

Jinak manžel neměl ani jednoho dědu a občas říká,jak ho to mrzí...ty dědové maj prostě jinej přístup,nadhled a životní moudrost .

Katka

Katka, 23. 5. 2017, 18.26

No hlavně tchán je hodně manuálně zručný a syn všechno to kutilství miluje, takže oni by si fakt "vyhráli" oba.

Jarka mmm, 23. 5. 2017, 22.49

Tak to nějak zkuste. Nakonec tchán bude nadsenej,že pokračovatel keho rodu jde v jeho šlépějích a budou v dílně zavřený pořád...

baru86

baru86, 23. 5. 2017, 9.15

Měla jsem jen jednoho dědu a ten pro mne byl spíš přísnou autoritou, moc zábavy s ním nebylo, přesto jsem ho měla ráda. Pokud prarodiče fungují, určitě je to pro děti přínosné.

Janako

Janako, 23. 5. 2017, 10.09

Nejen pro děti 😀

baru86

baru86, 24. 5. 2017, 9.54

To je pravda, asi pro obě strany

Fuga

Fuga, 23. 5. 2017, 7.23

dědové pro naše děti jsou na 100%, každý má jinou náturu, jeden je malé dítě a druhý je zase starý praktik a je to fajn, berou děti na výlety, ale učí je i zodpovědnosti. a já měla s mými dědečky super vztah, škoda jen, že jeden umřel, když mi bylo 5, ale on vymýšlel takovou zábavu, že si to pamatuji dodnes

Janako

Janako, 23. 5. 2017, 10.09

To je hezký 😊

Janako

Janako, 22. 5. 2017, 23.40

Jednoho dědu si už moc nepamatuji a s druhým žádný extra vztah. Spíš nás moc nebral jako děti, protože nadával, že moc křičíme nebo o prázdninách, kdy jsme si chtěli přispět, nás ráno budil, že dlouho spíme ... Jinak můj táta si s naším synem hraje, někam ho vezme, ale pak pořád slyším, jak je hrozně vychovaný, co všechno dělá, že my jsme to nedělali atd. Docela mě to mrzí, protože dědovi se nic nedá vysvětlit a hned je vše špatně. Ale aspoň zatím říká, že s dcerou budou parťáci. No uvidíme za pár let 😀

snany, 22. 5. 2017, 22.26

Neměla jsem žádného dědečka

Aliisha

Aliisha, 22. 5. 2017, 21.56

Žádný extra vztah jsem s ním neměla. Prázdniny jsem tam trávila ráda

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů