Plenková dermatitida - opruzeniny

zobrazeno 154×

Vložil(a): Eliška Kozlova, 26. 8. 2016 11.46

Moje radost nad tím, že mé třetí dítě nemá opruzeniny byla předčasná :-( Objevila se synkovi teď na 7 týdnech. Ze zkušenosti: z plen nám nejvíce vyhovovaly Pandy a Huggies (nejhorší byly Pampers), Sudocrem a to že myjeme čistou vodu a často větráme snad psát ani nemusím. Odvar z heřmánku, dubové kůry, řepíku; Imazol i kortikoidy ... Pořád dokola. Máte nějaké nové typy jak pomoci? Po omytí mají puchýřky nejprve zaschnout tomu pomáhá genciálka, jenomže pak bylo všechno fialové, neměla jsem to ráda a tak jsem vysoušela fénem :-) teď jsem slyšela že stejnou službu udělá i černý čaj, už to zkouším a co dál ... co pomáhá vám???

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Aliisha

Aliisha, 7. 12. 2016, 11.27

Já koupala v heřmánku a nebo řapíku a to vždycky zabralo.

Eliška Kozlova, 7. 12. 2016, 13.05

Ja také, tedy v heřmánku ne, ten vysusuje. Dobrý je rapik a dobová kůra a kapka olejicku do koupele.

Minnie, 30. 11. 2016, 12.36

My opruzeniny neznáme jako prevenci používám žlutou mastičku Aviril od Alpy mají ji v lékárnách a stojí pár korun. Pomohla i v létě když se dcera zapařila.

AllaŠvecová, 27. 9. 2016, 19.39

U nás pomáhá větrání a sudocrem. A pak hermanek do vanicky,kdyz uz je nejhůř

Sabaha, 30. 8. 2016, 15.40

Můj syn měl opruzeniny hned ve 2. týdnu. Nám pomohlo očistit nejdřív kůži Jarischovým roztokem a pak aplikovat spray se zinkem Cutozinc, čistit zadeček samozřejmě pod tekoucí vodou. Ale nejvíc zabralo používání BKM (bezplenková komunikační metoda).

Eliška Kozlova, 30. 8. 2016, 15.52

Jak ho omyvam pod vodou, tak se nám docela daří odchytnout močení, bohužel stolice je necasovana bomba ukakava (prdi) každou chvilku.

veru.veru, 28. 8. 2016, 21.40

Nám pomáhala rybí mast,nedala jsem na ní dopustit,ale třeba na ségry děti nezabrala vůbec.

Eliška Kozlova, 28. 8. 2016, 21.12

Tak nakonec zabral Imunoglukan krém, mytí vodou + mycí olej, větrání a když musela být plena, tak Bella Happy a Sodocrem. Bepanthen a Imazol mu bohužel opravdu nepomáhá, prý je to tím, ze pod Bepanthenem kůže moc nedycha a Imazol nemá hojive účinky, ale každý jsme jiný a každému zabírá něco jiného.

Topik2, 28. 8. 2016, 13.29

Bepanthenol a imazol

vivianr, 27. 8. 2016, 10.49

Taky jsme byli bez opruzenin, přečkali jsme i vedra a najednou příšerné opruzení. Do lékárny nebyla cesta, sudokrém, rybilka, nezabralo nic. Měli jsme doma clotrimazol a bylo do tří dnů po problému. Hlavně jsem byla ráda, že nemusím utrácet dalších x peněz za další mastičku.

darzanka, 27. 8. 2016, 8.37

Dcera měla hodně opruzený zadeček jen jednou,když jí byly tři měsíce a pomohlo nam calcium panthotenicum nastřídačku s bepanthenem. A samozřejmě co nejvíc bez plíny a žádné ubrousky..

klarike1

klarike1, 26. 8. 2016, 23.09

Moje radost trvala vždycky do léta, pak jsme se toho nemohly žádným způsobem zbavit a jakmile se ochladilo, zadeček byl zase bez problémů. Také jsme vystřídali všechny možné pleny, u některých to bylo horší, jiné zase nestačily, ale nakonec byly nejlepší Tesco pleny, a pokud možno nechávat zadeček bez plenky (což se snadno řekne, ale hůř uklízí Žádné krémy ani masti nám na to nepomohly.

Eliška Kozlova, 26. 8. 2016, 23.53

To je přesné, také doufám ze to s podzimem odezní. Synek ukakava neustále, takže to omyvani a uklízení také stojí za to. Dnes 3 prebalovaci podložky a 10 latkovek, jako podložky.

klarike1

klarike1, 27. 8. 2016, 8.20

věřím tomu, že ano, ono je člověku v létě horko i v tenkém bavlněném oblečení, natož se pařit v plínce a to děti jsou pohybově mnohem aktivnější i v největším vedru

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight