Jak se zbavit plen

zobrazeno 3461×

Vložil(a): Markéta V., 3. 11. 2014 16.42

Ahoj maminky, mám dvouletého chlapečka, který bojkotuje nočník. Doma jsme používali látkové pleny a částečně jsme i bezplenkovali. Přibližně do jednoho roku šlo všechno dobře, jakmile ale začal chodit, začalo ho chození na záchod zdržovat a teď to odmítá. Myslela jsem, že to časem přejde samo, ale zatím nic. U kamarádky pomohlo, že pleny dítěti prostě sebrali. Jenže celý měsíc nedělali nic jiného než že prali a vytírali loužičky. To si momentálně s čerstvým druhým dítětem nemůžu dovolit. Nevíte jak na to?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Witchie, 22. 8. 2019, 11.07

Koukám, že nejsme zdaleka sami, kdo s tím bojuje

Marusk

Marusk, 27. 2. 2018, 15.21

Z mého okolí se nejlépe osvědčila metoda sebrání plen, tedy "pevných nervů" a utírání loužiček. Ono tedy hlavně dítko na to musí být zralé a chápat, co se po něm chce, aby si začalo samo říkat, nebo alespoň se poučilo z toho, že je mokré a co s tím má dělat, aby nebylo.

Žofinka

Žofinka, 1. 1. 2018, 8.24

dejte tomu čas a zkuste třeba znovu za měsíc, některé dítě potřebuje zkrátka více času

Mygara

Mygara, 26. 7. 2017, 11.19

chce to čas a já to řešila také systémem loužiček

Kikinka30, 28. 3. 2017, 16.25

My zkousime od 11mesice a sem tam vyjde...

Peta Johansson, 13. 3. 2017, 21.04

Asi to nechat na léto, kdy je jednodušší dítě tolik neoblékat, ale chce si to najít čas.. Se synem zvládáme chodit na nočník od 11m po probuzení a když přijde z procházky. Abych ho tam udržela, sedím u něj, povídám mu, jak je šikovný, listujeme časopisy, hladím ho po zádech. A pak se postaví, kontroluje, kolik toho nacural a tváří se hrozně pyšně☺ Tak ho vždycky pochvalim, vyleju, spláchnu, a to má jako odměnu, hrozně ho ta voda fascinuje. Průměrně nám už stačí 4 pleny na den. Teď jsem dokoupila k látkovkam tréninkové kalhotky, tak jsem zvědavá, měla by s nimi být lehčí manipulace..Máte někdo zkušenost?

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 28. 11. 2016, 21.55

Syn má 19 měsíců a také nočník nechce. Tak tomu zatím nechávám volný průběh

Fuga

Fuga, 18. 11. 2016, 11.13

U nás bohužel zabralo také jen to, že jsme ho nechávali počůrávat, ale za měsíc byl klid

kamca80, 3. 6. 2016, 13.19

momentálně řeším ten stejný problém. Syn bude mít na konci červenci 2 roky a nočník totálně nehrozí, v klidu si tam sedne, vydrží tam fakt dlouho, ale že by se vyčůral? ani náhodou, to pak pěkně vedle ale zatím to nehrotim, starší dcera taky začala ze dne na den chodit na nočník a netrvalo dlouho a byla bez plen i na noc

Iris, 13. 1. 2016, 12.38

Naše dcerka bojkotovala nočník a naučila se rovnou na záchod. Také jsem ji sebrala plenky (na jaře), 2 dny se počúravala a pak chodila ráda. Měla jsem na záchodě nalepený na dlaždicích papír a když něco na záchodě udělala, mohla si do něho dát razítkem obrázek. Tak razítkovala.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů