Jak se zbavit plen

zobrazeno 1103×

Vložil(a): Markéta V., 3. 11. 2014 16.42

Ahoj maminky, mám dvouletého chlapečka, který bojkotuje nočník. Doma jsme používali látkové pleny a částečně jsme i bezplenkovali. Přibližně do jednoho roku šlo všechno dobře, jakmile ale začal chodit, začalo ho chození na záchod zdržovat a teď to odmítá. Myslela jsem, že to časem přejde samo, ale zatím nic. U kamarádky pomohlo, že pleny dítěti prostě sebrali. Jenže celý měsíc nedělali nic jiného než že prali a vytírali loužičky. To si momentálně s čerstvým druhým dítětem nemůžu dovolit. Nevíte jak na to?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

k.o.r.i.n.e.k, 28. 11. 2016, 21.55

Syn má 19 měsíců a také nočník nechce. Tak tomu zatím nechávám volný průběh

Fuga, 18. 11. 2016, 11.13

U nás bohužel zabralo také jen to, že jsme ho nechávali počůrávat, ale za měsíc byl klid

kamca80, 3. 6. 2016, 13.19

momentálně řeším ten stejný problém. Syn bude mít na konci červenci 2 roky a nočník totálně nehrozí, v klidu si tam sedne, vydrží tam fakt dlouho, ale že by se vyčůral? ani náhodou, to pak pěkně vedle ale zatím to nehrotim, starší dcera taky začala ze dne na den chodit na nočník a netrvalo dlouho a byla bez plen i na noc

Iris, 13. 1. 2016, 12.38

Naše dcerka bojkotovala nočník a naučila se rovnou na záchod. Také jsem ji sebrala plenky (na jaře), 2 dny se počúravala a pak chodila ráda. Měla jsem na záchodě nalepený na dlaždicích papír a když něco na záchodě udělala, mohla si do něho dát razítkem obrázek. Tak razítkovala.

Minnie, 3. 11. 2015, 10.19

Já to u dcery nehrotila, ve 2 letech a 4 měsících to šlo samo, během dvou týdnů pochopila, loužičku udělala za tu dobu asi 3x. Od známých jsem furt slyšela jakto že má ještě plínky atd, jenže 2 roky jí byly v listopadu a já to přes zimu nehrotila, chtěla jsem aby byla bez plín úplně a né doma ne, ven jo. Tak jsem začala na jaře. A měsíc na to vydržela i přes noc.

nocken, 5. 10. 2015, 23.36

Také si myslí, že není třeba na to tlačit. Chce to trpělivě vysvětlovat, vysazovat a chválit.

Zuzka Čtvrtečková, 21. 9. 2015, 11.55

Malej taky začal krásně chodit na nočník, pak měl období bojkotu, kdy ho naprosto odmítal. Nechali jsme být. Na ven plenku dostal, byla zima, ale doma byl bez a po dvou týdnech ho to přešlo. U nás byla obrovská výhoda, že mu bylo nepříjemné kakat do plenky, takže i přes bojkot chodil alespoň kakat.

Hanka manka, 10. 7. 2015, 21.29

Ahoj, já mám tříletého klučíka a teprve před nedávnem začal chodit na záchod, nejdřív na nočník a teď už čůrá na velkej, prý jako chlap Taky odmítal, zkoušeli jsme to s ním všelijak a nešlo to nijak.Už jsme začínali být nervózní, jestli není někde problém. V lednu se nám narodila holčička a to se dokonce občas do plíny i vykadil Jestli tím nějak protestoval, že už se všechno netočí kolem něj,nebo nevím. V září jde do školky, tak snad odbouráme plínku úplně. Přeji hodně štěstí a hlavně trpělivost

Markéta V., 11. 5. 2015, 15.45

Tak mám novinku. Už týden jsme bez plen a chci povzbudit všechny maminky, které jsou na tom podobně a ještě váhají. Pokud je dítě připravené, jde to snadno. Už třetí den byl pohodový. Co mě překvapilo nejvíc, máme rovnou i suché noci. Plenu pro jistotu stále dávám, ale zůstává suchá. Jsem nadšená.

Zuzík, 13. 4. 2015, 0.46

Přeesněéé, netlačit na ně, jednoho dne jim to dojde a pak jsou do týdne bez plen. Syn je dubnový, tak jsme zkoušeli od dvou let pomalu být doma bez plen, pak v létě na chatě. Byly to kruté 4 měsíce praní a praní, ale pak nastal zlom a během týdne to bylo OK.

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight