Vystouplý pupíček

zobrazeno 7300×

Vložil(a): Cherrynka, 25. 1. 2017 12.32

Dobrý den, dnes jsem zjistila u syna (1 měsíc a čtvrt), že má vystouplý pupík. Asi tak 1cm. Na netu jsem četla, že to může být kýla nebo z brečení. A že se to může přelepovat náplastí. Máte s tím někdo zkušenost? 6.2. jdem stejně na kontrolu k lékařce, tak se zeptám i tam, ale chci vědět info co nejdřív, prottože jsem z toho nervózní.... :(

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 30. 11. 2017, 2.18

může to být ta kýla a náplastí se nic nezkazí

Kikinka30, 2. 4. 2017, 15.37

Ne,nemusi to nic byt...my neli vystoupne,prelepila jsem naplasti spec.pro deti,nealergenni a nyni je vse v pohode

Martabla, 23. 2. 2017, 14.09

Zřejmě to bude pupeční kýla, opravdu se může tím lepení zatáhnout. Nám to bohužel nepomohlo a museli jsme na operaci. Ten pás se nám posunoval, určitě je lepší to lepení páskou.

Mygara

Mygara, 8. 2. 2017, 14.05

tak tou náplastí se nic nezkazí, ne, i když je to brečením

Lusesita25, 29. 1. 2017, 22.22

U nas to byl granulon neboli zbytek pupecniku. Co u vas? Potvrdila se kyla?

Cherrynka, 30. 1. 2017, 11.11

Prý kýla to není. Ještě jsem raději koukala po netu na obrázky... je to podobné, ale když je syn v klidu a nebrečí, tak se mu pupík zatáhne. Prý to je asi tím, že brekem jak zatíná svaly, tak mu vyleze. No dnes v noci brečel až moc. Už jsem nevěděla co s ním dělat. Pak nějak usnul a teď určitě prospí celý den.

misalla, 27. 1. 2017, 12.49

Měli jsme to samé a bohužel to je kýla. Synkovi to vylezlo asi v měsíci a teď bude mít pět měsíců a má to o milion procent lepší, ale pořád to trošku vylezlé má. Naše lékařka mě nedoporučila žádné přelepování ani kýlní pás, dnes se to prý už spíše nedělá, aby miminko nemělo to bříško stažené. Začali jsme dávat probiotika, protože syn to měl z toho, že byl strašně zaplynovanej. Teď už s plynatostí problém nemá, ale chce to čas, aby se pupík spravil. Pokud to prý do roku a půl nezmizí, tak nás čeká operace, ale není to nic náročného. Ale pevně doufám, že synovi se to spraví - u 80% dětí to prý zmizí samo.

gosa22, 27. 1. 2017, 12.53

synovi je 3,5 a ani teď operaci nedoporučují...až do 5 let nechat být

misalla, 27. 1. 2017, 13.05

Tak tím líp

Cherrynka, 27. 1. 2017, 19.24

Já byla ve 4 letech na slepáku..... a pamatuju si tu bolest.. sice matně, ale vidím se, jak chodím úplně ohlá a brečím... nechtěla bych tak vidět třeba syna po nějaké operaci

Cherrynka, 27. 1. 2017, 19.22

Já mám taky strach s tím něco dělat, i když jsem se už chystala to přelepovat, ale bojím se když on se mu ten pupík nějak hýbe.... podle toho jestli brečí nebo ne to už vůbec nevím, co to znamená. Dávám mu čajík z lékárny, který je dobrý na prdíky, tak třeba jestli pomůže, uvidím každopádně jsem za každou radu ráda

gosa22, 27. 1. 2017, 20.45

nebojte, synovi se to taky jako by hýbe, když plače, tak extra...chápu, že se člověk bojí kde čeho...časem si zvyknete, jak začnou rýmy, kašle, šestá, pátá nemoc, teploty...moje malá trpí na kašle co měsíc, už si připadám jako zdravotní sestra...syn do dvou let neměl ani rýmu...mámy musí vše zvládnout...jsme silné a odolné...většinou

Cherrynka, 30. 1. 2017, 11.12

No dle komentářů i rad na netu to by prý mělo zmizet. Tak budu doufat, že jo

vendy.z, 27. 1. 2017, 10.29

Zkušenost nemám, šla bych k doktorce

gosa22, 26. 1. 2017, 22.56

můj syn má kýlu, od narození vystouplý pupíček, je dobré prý posilovat břišní svaly (například aby do vás tlačil oběma nohama naráz, ne kopal, ale vyvíjel tlak a vy lehký protitlak), pediatrička si nebyla jistá, doporučovala konzultaci s chirdou...tam rádi řežou...my jsme to konzultovali na urologii a absolutně prý na to nesahat do 5 let, pak se to teprve řeší...čím menší zásahy, tím lépe...takže nevšímat si toho, určitě to nahlásit u doktorky a pouze sledovat

Cherrynka, 27. 1. 2017, 19.25

No já koukala na net i tady četla rady a všude je něco jiného ale taky koukám, že zabírá více metod, že není jen jedna jediná, což je super já mám masážní gel na bříško, tak to zkusím i tím

Markéta Adamcová (marqueta)

marqueta, 26. 1. 2017, 22.13

Dnes jsem byla na 6 týdenní prohlídce a mudr říkal, že pupeční kýla je u miminek do 3 měsíce normální a je dost času na to aby se to srovnalo.

Cherrynka, 27. 1. 2017, 19.26

No, díky bohu

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 28. 1. 2017, 17.31

Nám se také srovnala, jak syn začal pást a posiloval svaly

Fuga

Fuga, 26. 1. 2017, 9.23

kamarádka malému pupík tejpovala a zabralo to. Zalepila mu to do kříže jako písmeno x

Cherrynka, 26. 1. 2017, 11.32

Já ani nevím co to tejpování je Já bych stejně měla ze všehno strach, něco zkoušet. Alespoň vím, že v tom nejsem sama a není to něco zvláštního

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů