Tříleté děti a Mikuláš s čertem ... Ano či ne?

zobrazeno 4789×

Vložil(a): Jana V., 28. 11. 2015 13.59

Dobrý den, maminky, jaké máte zkušenosti s návštěvou Mikuláše, Anděla a hlavně Čerta u vás doma. Holkám je něco málo přes tři roky ... tak si říkám, zda už nastal ten vhodný čas či je ještě brzy? Nerada bych jim způsobila nějaké trauma do budoucna ... Díky moc za odpověď

Sdílejte:   | 
3

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Alexx, 26. 11. 2022, 20.27

Holky, když jsme u toho Mikuláše... co dáváte dětem do mikulášských balíčků?

Misacek, 19. 12. 2022, 23.25

Já jsem dala hodně věcí... A nechyběly krom sladkostí ani brambory a uhlí Co jsi dala ty? No, ale co jsem teda koupila nově, to jsou čajoví medvídci od https://www.lipoo.cz/. No, děti si je zamilovaly Dokupuju i na vánoce

Mygara

Mygara, 18. 1. 2018, 19.24

3leté z toho ještě moc mít nebudou

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 12. 1. 2017, 22.48

Já neplánuji někdy zvát mikuláše a čerta domů, maximálně pokud to syn bude sám chtít

Fuga

Fuga, 29. 11. 2016, 8.50

osobně bych pozvala jen anděla s čertem

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 12. 1. 2017, 22.49

a co je špatného na Mikuláši? já spíš anděla a mikuláše

Topik2, 16. 8. 2016, 11.19

Máme čerty doma každý rok...letos mladšímu čtyři..čertů se nebojí...řekne básničku...slíbí že bude hodnej a je to...syn má větší vítr z policajtu

Zuzi, 6. 12. 2015, 10.22

Zdravím maminky, u nás bylo vždy hodně dětí od batolecího věku po školáky a nikdy se u nás neřešilo zda čerty ano či ne, prostě naše rodinná tradice je, že čert chodí s Mikulášem (který budí v dětí respekt) s Andělem (ten dodává šmrnc jemnosti) a čertem - čerty - kteří jsou v zastoupení těch zlobivých dětí ....na ty starší děti si čert víc dovolil a na menší spíš mluvil Anděl, Mikuláš pak všechny srovná do latě a vypráví jak a čím dítko zlobí a co by mělo ve svém chování zlepšit...a když jsme řekli básničku nebo písničku a slíbilo se, že se do dalšího roku napravíme - hurá - dostali jsme balíček sladkostí, malou hračku a někdy (snad každý rok) tam nechybělo ani uhlí s bramborem....z těch let si pamatuji, strach, zvědavost jak bude ten letošní čert vypadat a hlavně natěšení až řeknu básniču a dostanu odměnu , hlavně mě nejvíc bavilo vyhlížet čerty z okna a hádat kteří přijdou k nám,fajn i bylo jak jsme skoro všichni sestřenice a bratránci byli pohromadě...u syna to aplikuji podobně, nemá sice sestřenice a bratránky, ale o to víc má kamarádů/kamarádek...včera to tedy bylo u nás doma s jeho kamarádkou z fotbalu a jejím bráchou...nejdřív skotačili v pokoji, my rodiče si dali kávu a drobné občerstvení a když přišel pan Mikuláš s Andělem a čerticí ....krása! Navíc ještě doma říkáme, že Lucifer posílá ty čerty a čertice podle toho jak je kdo hodný...zatím k nám chodí hodní a pěkní čertíci nebo hodné čertice ...jasně, že si zlobivé děti čert odnese-ale ty zlé- ne naše

Pajinka85, 6. 12. 2015, 9.35

Mám 3,5 letého syna a čerty viděl minulý týden na rozsvícení stromečku a měl strašný strach. Domů jsme je tedy nezvali a i tak celý den chodil a bál se každého rachotění. Ve školce naštěstí měli jen Mikuláše a anděla. Nechci ho děsit, je to hodné dítko a bojím se, abychom v něm nevyvolali nějaké děsy.

Estrela113, 5. 12. 2015, 13.46

Záleží na dítěti a přístupu rodičů. Pokud je budeme strašit už dopředu, můžou z toho mít trauma, ale my se taky jako deti báli a vyrostli z nás normální lidé. dcera bude mít v lednu 3 roky a čert dneska přijde, ada básničku umí, v loni se nebála, uvidíme letos, spíše se těší na balíček. U nás certi do pekla děti nenosí, dávají dětem balíčky podle toho zda zlobily nebo ne dává balíček čert nebo anděl.u nás vždy anděl, zatím

ivka1981, 4. 12. 2015, 14.58

máme doma tříletáka a čerty jme nezvali.myslím si, že je to ještě brzy, sice jima občas postrašíme, asle stačilo, kdyz je viděl na zahradě ve školce a bál se, takže domů bych ještě určitě počkala. Jak je viděl, hned se mě chytl kolem krku a odmítal jít dál. Tak si myslím, že v tomto věku stačí se podívat a pozvat až později.

mckvak, 4. 12. 2015, 14.09

Tři roky jsou asi minimum, ale klidně bych počkala jeden rok. U nás si pořád jeste nejsem jista jestli v budoucnu tohle budeme podstupovat. Prijde mi to tramatizujici, Mozna tak jeste andel s mikulasem ale cert? Spis uvidime podle povahy nasi male, jak se vytribi

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů