Braní hraček starším sourozencem

zobrazeno 1533×

Vložil(a): Jarka mmm, 23. 8. 2018 15.32

Mám dotaz na zkušené matky více dětí :). Jak jste řešili/neřešili,když starší děcko bralo hračky mladšímu? Synek je hodně akční a často se stává,že když se konečně do něčeho zabere,tak přiběhne ségra a vezme mu to s tím,že si s tím nutně potřebuje hrát ona. Ona samozřejmě vyhraje boj a pak je řev mladšího,místo chvilky klidu. Nějaké vysvětlování zatím teda nepomáhá. Jak jste to řešili vy? Nemám se do toho montovat a malej bude mít smůlu a bude muset počkat,až bude silnější nebo zasahovat? Otázka je samozřejmě pro ty,kteří to řešit museli ;). Jo a oddělovat je nechci a ani oni nechtěj. Díky,občas je to napalici ;)

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 30. 9. 2018, 21.00

Tady je Každá rada drahá Jak se říká

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 30. 8. 2018, 20.54

A zkoušela jsi něco vyčíst v nevýchově? Občas mají super rady ...

Jarka mmm, 30. 8. 2018, 21.09

Jo,ono to je teď ale všechno napalici ,teď zase prcek hodně bere i její hračky,to je pořád něco...Aspoň,že už jsem odstavila synka,tak se snad aspoň vyspim. Jak se máš? Už je to doma lepší?

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 30. 8. 2018, 21.11

Jo je to lepší, díky za optání oni se sourozenci vždycky handrkují taky jsem to s bráchou dělala ..

Jarka mmm, 30. 8. 2018, 22.29

Tak to jsem moc ráda! (Btw.mě je jen líto mladšího,ale až budou síly vyrovnané,tak ať se rvou )

WeruskaSK

WeruskaSK, 29. 8. 2018, 14.16

mam pocit ze na toto nezabera absolutne nic, jasne treba vysvetlit bla bla bla, ale po 150x sa mi uz nexce, tak je pravidlo ze ktora hracka je problem ze sa nevedia dohodnut, tak ide prec

louskacek2, 26. 8. 2018, 9.59

No je to situace od situace . Ale pokud si malý hraje a starší přijde a okamžitě bere....pak asi sama poznáš že starší už musí pochopit ze takhle ne. Hračku vrátit a tohle přeci nejde....ve školce si tohle taky nebude moci dovolit. Já učím děti hračky půjčovat ovšem s mírou a je pár osobních hraček u kterých nepujcovani toleruji. Příklad kolo....jsme venku a kamarád chce půjčit. Chce- li ok ovšem nechce-li pak pro mě není násilně půjčení řešení. Ale je to fakt spíš jen to kolo páč to mi prostě přijde osobní majetek něco jak brusle...tam bych taky nechtěla cizí nohu . Mé děti tak nějak sami už mají mezi sebou hranici (7 a 3 roky). Někdy třeba při kreslení potřebují zrovna tu pastelku co má druhý buď se dohodnou nebo třeba nabídnu jiné řešení. Někdy stačí odlákat pozornost na pojď já ti nakreslim tohle a tohle a je po problému. Musí se naučit mezi sebou tolerovat. Spolehnout se na to že když jednou půjčí tak příště si může půjčit on. Je to běh na dlouhou trať. Každopádně do života je tohle hodně.

Žofinka

Žofinka, 24. 8. 2018, 12.54

Těžko radit, tady hraje roli i povaha dítěte, zkoušela bych pořád dokolečka vysvětlovat

Cherrynka, 24. 8. 2018, 9.35

Mám jen syna, ale často k nám jezdí neteř, rok a půl a synovec 3 roky. Když se ti tři sejdou, stojí to za to. Můj syn je chudák nejvíc šikanován, protože když se mu něco vezme, tak se nebrání a jen brečí. To teda neteř, když se jí něco nelíbí, brání se zuby nehty. Nejmladší holka a dá oba kluky na ni nikdo nemá a přitom je drobná, ale má páru

NiFee

NiFee, 24. 8. 2018, 8.22

Mladsí ma 10 mesiacov a vie sa už brániť ked niečo chce ale niekedy jej to dá sam a poviem jej , že ked to che nech mu da teda niečo ine napríklad jej oblubenu hračku vacsinou si to rozmyslí. Alebo mladsí začne plakat a jej to prijde luto tak mu to vrati

Gabill, 24. 8. 2018, 8.02

Mám medzi deťmi veľký vekový rozdiel. Obvvykle sa o hračky nebili, ale asi by som zasahovala. Ak sa jedno dieťa s niečím hrá je to vtedy jeho a treba počkať... a pokiaľ to aspoň trochu pôjde, nerobiť rozdiely medzi mladším a starším.

Fuga

Fuga, 24. 8. 2018, 6.29

já osobně jsem zasahovala, spíš bych apelovala na staršího at se ptá, zda si může půjčit, pokud mu to mladší nedovolí, tak smůla, toho zkusit taky trochu přemluvit

V007A, 24. 8. 2018, 5.48

Pokud nepomůže vysvětlení,tak bych dělala to samé a pak řekla,že takhle se cítí dítě,kterému to bere.

Jarka mmm, 24. 8. 2018, 8.35

To dělám no

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů