Stříhání vlásků v prvním roce života

zobrazeno 180×

Vložil(a): Kamila Pecharová, 12. 7. 2016 23.21

Maminky, stříhaly jste dětem vlásky před dovršením prvního roku? Já jsem pověrčivá (stříhání vlasů dětem do roka jim zkracuje život ;)) a stříhat nechci. Teď ale přemýšlím, jak synovi (je mu téměř půl roku) vlasy upravit resp. česat, protože už mu začínají růst do očí.. Asi bude nosit sponečku :-D

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

vivianr, 4. 9. 2016, 17.30

Dávali jsme gumičku. nevím, jak to budu řešit u kluka, ale rok mu bude už brzy, tak snad vlásky až tak moc nevyrostou.

Topik2, 23. 8. 2016, 23.33

Nechali jsme ostříhat ještě před prvním rokem...a to na doporučení kadeřnice aby právě vlásky zesilily

Nikoll, 3. 8. 2016, 9.08

Taky řešíme stejné dilema, sice pověrčivý nejsme ale nač to riskovat akorát dcerce bude 5 měsíců a má háro, že jí to leze do očiček, sponečku si tahá, tak přemýšlím už nad culíčkem, má s tím nějaká maminka zkušenosti, jak Vaše mimčo snášelo palmičku??

Pávinka, 21. 7. 2016, 8.47

my stříhali na první narozeniny měl to dlouhé jako Ezop a stříháme celkem často, synovi rostou rychle ale řve u toho šíleně, jak je hodné dítě tak vezmu nůžky a je z něj tygr. snad se to časem zlepší, ale zpocená jsem já i manžel ke kadeřnici ho už nebereme jsou to zbytečné nervy i pro ni řev je stejný doma i u kadeřníka

vendy.z, 19. 7. 2016, 22.03

Nebo třeba uvazovat šátek místo čelenky, jestli snese....Já tedy stříhala ofinku oběma dětem do roka....

Kamila Pecharová, 19. 7. 2016, 23.23

Zkusit to můžu, ale ruku ve vlasech má pořád. Hlavu plnou stroupků od podrápání nehty, takže to nejspíš neprojde a sundá ho velice brzy

Itany, 18. 7. 2016, 19.52

Dceru jsem nechala ostrihat az v sedmi letech na mikado A maleho poprve po roce

Mahdalka, 17. 7. 2016, 14.36

Synovi budou na podzim 3 a ještě nikdy jsem mu vlásky nestříhala,moc mu nerostly,až poslední dobou,tak je má teď trochu delší a pletou si ho s holčičkou.Stříhám jen ofinu a to vždycky ve vaně při koupání.Malej je rozumnej,zavře oči a drží,takže u nás problém neni.Kamarádka prej stříhá malýho při spaní,ale to si nedoveu představit

darzanka, 16. 7. 2016, 17.44

My tohle naštěstí řešit nemusíme. Dceři je devět měsíců a na hlavičce kde nic, tu nic:)..máme doma takovou tu knížku Narodila se nám holčička a tam je obálečka na první pramen vlásků..myslím, že zůstane prázdná ještě hodně hodně dlouho:)..Ale pokud máte takového vlasáčka, tak bych asi klidně dala sponečku nebo gumičku. Taky bych nestříhala.

Zuzka Čtvrtečková, 16. 7. 2016, 11.25

Stříhala jsem až po roce, do té doby je neměl moc dlouhé. Pověru znám a u nás je hodně rozšířená. Všechny maminky v okolí stříhaly až po roce

ivka1981, 16. 7. 2016, 1.51

kolem roku jsem oběma dětem stríhala ofinu, aby jim vlásky nelezly do očí. Syna jsme nechali ostříhat kolem roku a půl a dcerce necháváme dlouhé vlásky, takže tam to moc neřešíme.

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight