Používáte manduku?

zobrazeno 1465×

Vložil(a): Zdenka, 8. 6. 2015 21.38

Maminky, používáte nebo používaly jste manduku? U prvního jsem šátek ani nosítko nepoužívala. Teď čekáme druhé a přemýšlím o manduce. Jaké máte zkušenosti?

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 22. 1. 2018, 13.31

já ji používám a využila jsem ji hlavně v období přechodu z hluboké korby do sportáku, kdy ještě malá neuměla sedět a do korby byla veliká

Mygara

Mygara, 24. 8. 2017, 15.33

pokud budete muset honit první na hřišti, tak je to super věc .-) a hlavně se rychle nasazuje

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 1. 12. 2016, 23.06

Manduku ne ale šité ergonomické nosítko

Fuga

Fuga, 22. 11. 2016, 13.44

manduku máme, ale používali jsme ji až na druhé dítko. Přišla mi praktická na výlety apod. protože si ji mohl dát i manžel (do šátku bych ho nedostala) Ale jak kila syna přibývají, tak ho nosím méně.

nikolava, 8. 11. 2016, 8.25

Nepoužívali jsme

Hanka manka, 10. 7. 2015, 21.52

Já sama s mandukou zkušenost nemám, nějak se mi tyhle způsoby nošení dětí nezamlouvají, ale ségra si jí koupila a nedá bez ní ani ránu. Malýmu se v ní nejdřív vůbec nelíbilo, ale pak si na ni zvyknul a ségra ho tak nosila i doma při domácích pracích( dokonce ho jednou hodila na záda, řádně pozapínala a vytírala s ním na čtyřech) Teď jí používá zejména při cestování, je to přece jenom pohodlnější, než se rvát s kočárem.

hellova, 18. 6. 2015, 16.12

Já měla klasické nosítko, ale kočár mi vyhovoval lépe.

Zdenka, 16. 6. 2015, 20.38

Díky za názory. Teď mám jen dilema, jestli manduku nebo šátek

prubnihracku, 31. 12. 2015, 9.03

Jak jste se nakonec rozhodla?

Markéta V., 16. 6. 2015, 18.49

Mám doma šátek i ergonomické nosítko typu manduka. Nosítko jsme kupovali v létě na hory, protože šátek udělá víc vrstev a méně větrá. Byli jsme pak oba úplně zpocení. Šátek je hodně variabilní, což se mi líbilo, ale ve výsledku jsem stejně pak vázala pořád jen jeden typ úvazku. Takže znovu bych asi koupila jen manduku s novorozeneckou vložkou. Popobíhat se s tím dá (běžně dobíhám tramvaj nebo autobus), ale když je pak mimi už větší, je horší obsluha staršího dítěte, když něco potřebuje (např. zavázat tkaničku, čůrat...). Takže bezva je to na výlety, vyřizování po úřadech apod. Na hřiště je lepší kočár. Jinak mám dva kluky a první ze začátku při vázání do šátku řval, ale nošení mu už pak nevadilo. Jak si zvykl, bylo to v pohodě. Druhý je klidnější povaha, takže to bylo úplně bez problémů.

Estrela113, 15. 6. 2015, 22.04

Za mě určitě ano šátku. Nosila jsem obě děti. Jakmile trochu povyrostly, šly do ergonomického nosítka (měla jsem Beco). Každopádně doporučuji kurz spráného vázání (já se učila z youtube a taky dobrý). U nosítka vybrat kvalitní, ergonomické a rozhodně vyzkoušet v prodejně před koupi. Manžel je vysoký a Manduca mu nevyhovovala. Vzali jsme Beco a jemu vyhovovalo, já musela dost utahovat. Ale spokojenost za všechny.

hellova, 18. 6. 2015, 16.12

Šátek se mi navzdory youtube nepodařilo nikdy správně uvázat

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů