Koupání miminek

zobrazeno 301×

Vložil(a): Alexandra, 13. 7. 2016 22.45

Hodně novopečených maminek má strach z koupání miminka. Proto je na místě je povzbudit a předat jim zkušenosti nás, které už máme koupání těch nejmenších křehkých tvorečků (i několika) za sebou, co říkáte? Podělte se s ostatními o to, JAK koupete, nebo jste koupaly miminka? Používaly jste nějakou podložku, lehátko, nebo jste miminko držely jednoduše v ruce? Nebo jste nekoupaly ve vaničce, ale v kyblíku? Jak jste podpíraly hlavičku při koupání? Co teplota vody? Používaly jste teploměr, nebo jste odhadly správnou teplotu jinak? A HLAVNĚ.. jak se koupání dětem líbilo? Líbilo se od začátku? A vy, maminky, které si tímto obdobím právě procházíte, se podělte o své první zkušenosti, radosti i obavy a ptejte se.. Lítáme v tom společně ;)

Sdílejte:   | 
5

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Fuga, 9. 12. 2016, 18.02

já koupala ve vaničce a s lehátkem. Ze začátku se nelíbilo, protože byli hubeňouři. ale na to zabralo je dát do vody zabaleného v plence. a vodu jsem zkoušela loktem. A přebalovací pult jsem nahřívala zářičem

vivianr, 4. 9. 2016, 17.28

Koupali jsme ve vaničce s lehátkem a přes něj plínku. teploměr jsme brzi hodili do kouta a stačl jen odhad. Oboum se kopání moc líbilo.

Topik2, 17. 8. 2016, 21.49

Ani na jednoho syna jsem neměla vaničku....koupala jsem se v klasické vane pod sebou hadrovou plenu druhou jsem jim hrála brisko...do vody jsem dala pár kapek dětského olejicku...po koupelí masáž...

Peta Johansson, 28. 7. 2016, 18.41

Synek se do vody od prvního dne po porodu zamiloval. Před koupáním koupu, a pak se ve vodě cáká, směje, byl ve vodě po narození nejživější z celého dne. Jen jsem po pár týdnech začala koupat ob den, i když nepoužívám žádnou kosmetiku, stejně měl suchou kůži. Po koupání ho masíruju olejíčkem, aby se zregeneroval. Koupeme ve velké vaně v klíně bez lehátka, je tak nejradši a nejvíc si to užije. Vozím ho na zádíčkách a někdy se mu líbí i bříškem na bříško a kope si do vody nohama. Zatím se ještě nepotápí, ale už ho začínám učit signály - polití hlavy kelímkem, potření obličeje mokrou vodou. Od září bude chodit na plaveckou školu pro miminka. Moc se těším

vefo, 28. 7. 2016, 15.41

Koupání ať už ve vaničce, vaně nebo kyblíčku moc rády nemáme... Proto by se určitě Baby Ring hodil, jelikož za vyzkoušení něčeho nového to stojí

knoflyk, 24. 7. 2016, 21.58

Já koupu obě dcery každý den, aby měly takovej pravidelnej režim - vykoupat a spát Asi 8 měsíců jsme používali malou vaničku s lehátkem, pak i různý hračky do vody až se přestěhovaly do velký vany. Teď se koupou spolu obě najednou, mají tam spoustu hraček, moc je to baví, vody se nebojí. Chodily jsme s první dcerou i na plavání od 9 měsíců, tam se jí akorát nelíbily ty pomůcky jako vesty a kroužky sloužící k nadlehčování, ale jinak paráda. A chvíli nám trvalo, než jsme zjistili, že potřebuje trochu teplejší vodu, než doporučoval teploměr.

KackaPJ, 23. 7. 2016, 17.45

Naše malá od porodu moc nemusela koupání. Zkoušeli jsme nejdřív vaničku, pak i kyblík. Po pár týdnech jsme přišli na to, že nejdřív dostane najíst a až pak jdeme koupat. A rázem bylo po kňourání. Teď už by to asi bylo jedno, ale v prvních týdnech to může být dobrý tip

legarthaa, 21. 7. 2016, 14.09

Magdalence se koupání moc líbí zatím se koupe jen ve vaníčce a malém bazénku ale od září začneme chodit na plavání.

Sandra, 20. 7. 2016, 16.39

Stále se koupeme ve vaničce,jelikož nemáme velkou vanu,ale ta radost z vody je neskutečně krásná Milujeme vodu jak ve vaničce,tak v bazénu. Od malinka jsem koupala na ruce a jsem ráda ,protože jsem lehátkům nevěřila. Syn miluje vodu a může v ní být pořád

Adrianita, 20. 7. 2016, 6.40

Asi půl roku jsme používali dětskou vaničku s pěnovou podložkou. Používala jsem i teploměr, přesto, že vanička měla čidlo teploty, ale ukazovala jen, jestli je voda studená, horká či optimální, ne konkrétní teplotu. Malá měla moc ráda vodu, od půl roku jsme začly chodit na plavání kojenců v bazénu. V té době jsme ji dali do velké vany, i s podložkou, pak už bez. Poslední dobou tedy brečí při mytí vlasů, ale sama se polévá konvičkou a kelímkama a to jí nevadí.

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight