Výchova

zobrazeno 1193×

Vložil(a): Norei, 1. 3. 2019 13.35

Záleží Vám na tom, co z dítěte vyroste?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

lucie25987, 8. 11. 2022, 6.38

Já se snažím své dva syny vychovávat nejlíp, jak umím. Vím, že nejsem 100%, mám chyby, ale snažím se na nich (na sobě) pracovat, abych je vedla co nejlíp. Přečetla jsem o výchově i spoustu knížek a můžu třeba i doporučit audioknihu Vychováváme děti a rosteme s nimi https://progresguru.cz/audioknihy/vychovavame-deti-a-rosteme-s-nimi-naomi-aldortova . Tu už jsem si pustila několikrát. Mám z ní víc poznatků než z knížek.

Romanka40, 8. 11. 2019, 20.51

Samozrejme. Zalezi mi na tom, aby z mojich dcer byli slusni lide

Norei, 10. 11. 2019, 10.01

Víte Romanko položil jsem tu otázku proto, že ne všechny maminky si uvědomují, že proto, aby z jejich dětí vyrostli slušní lidé, je třeba toho hodně udělat. Věřím, že se o to každá maminka snaží. Bohužel většina z nich bez potřebného uvědomění. Například už jen předávání vlastních zkušeností, převzatých od rodičů, může být tou první ale současně i fatální chybou. Následuje televizní psychologická masáž a další negativní programy (softwéry), které jsou dětem implementovány do vědomí. Náš spolek za tím účelem stvořil tzv. Skoolu vědomí života. Tam se učí především rodičové.

WeruskaSK

WeruskaSK, 14. 3. 2019, 11.24

ano, ale to sa clovek dozvie az ked budu dospele, dovtedy len trpne, lebo tazko povedat ked su male ze co z nich vyrastie

Minnie, 12. 3. 2019, 16.49

Samozřejmě mi záleží co z nich vyroste. Je mi jedno jestli budou mít učňák nebo tři vysoký školy, hlavně ať dělají to, co je bude bavit. Ale nějakou slušnost, morální zásady, předat jim základy, to je nezbytné.

Mygara

Mygara, 8. 3. 2019, 16.00

no jasně, že záleží a myslím, že se mi to povedlo .-)

jitka46

jitka46, 4. 3. 2019, 22.56

Ano, ale otázka je, nakolik to mohu ovlivnit.

Norei, 9. 3. 2019, 17.50

Jo! To je ta nejpřesnější a nejdůležitější otázka ze všech! A odpověď je jednoznačná: mohu to ovlivnit více, než kdokoli jiný! Jen je třeba si to plně UVĚDOMIT.

jancaan, 3. 3. 2019, 18.37

Nechápu, co je to za hloupou otázku. Samozřejmě, že každé mamče záleží, co z dítěte vyroste. Ze syna se snažím vychovat hodného klučinu, který si bude vážit maličkostí, budu mít úctu k dospělým a ženám a nevyroste z něho takový agresivní hajzl jako jeho biol. otec..

Norei, 3. 3. 2019, 21.28

Tak to vidíš. To co píšeš je samo o sobě velký problém při výchově dítěte. pokud nadále budeš o biologickém otci hovořit jako o "hajzlovi", bude s tím mít tvé dítě celoživotní problém. Je třeba si uvědomit, že jediná správná výchova je prostřednictvím lásky. Nezištné a nezraňující lásky. Takže o biologickém otci vždy jen dobře (i když to může být hajzl). Nicméně i on se může napravit když pocítí lásku.

jancaan, 7. 3. 2019, 18.22

O biologickým otci jako o "hajzlovi" mluvím pouze před kamarádkou, když si potřebuji jednou za čas ulevit nebo tady na internetu. Někteří lidi se bohužel nenapraví..

Cherrynka, 3. 3. 2019, 15.56

Samozřejmě že vše na tom záleží Mě jde o to, aby dítě nebylo rozmazlený fracek a aby bylo samostatné

V007A, 2. 3. 2019, 17.28

Tak samozřejmě. Chci,aby z mých dětí byli slušní a hodní lidé.

Norei, 3. 3. 2019, 14.20

Píšeš slušní a hodní. Je to v dnešní době opravdu to, co je třeba? Nehraničí to náhodou s "poslušní" nebo "hloupí"?

Cherrynka, 3. 3. 2019, 15.56

Podle mě je to brané tak, aby nebyly děti agresivní a nedělaly si srandu třeba z posttižených a měly úctu třeba ke starým lidem

V007A, 4. 3. 2019, 19.38

Přesně tak.

V007A, 4. 3. 2019, 19.39

Proč? Já třeba jsem slušná a hodná (pokud se tak ke mě chovají ostatní) a určitě nejsem poslušná a hloupá.

Cherrynka, 9. 3. 2019, 15.18

Já se taky chovám k ostatním tak, jak se chovají ke mě. Nejlepší řešení! Přeci nebudu na někoho milá, když dotyčný je na mě jako pes! že jo

Žofinka

Žofinka, 2. 3. 2019, 15.12

Asi jak každé mamince, která má mozek:-)

Norei, 3. 3. 2019, 14.21

Otázka je co takový mozek zmůže. Možná by bylo pro výchovu dítěte lepší použít srdce

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů