Pomalý odtok plodove vody

zobrazeno 33690×

Vložil(a): Jarka mmm, 4. 4. 2017 9.17

Zdravím :). Maminky,které z vás odtekla plodova voda pomalu a nenápadně? Prý ve většině případů odtece způsobem,že se to spolehlivě pozná,ale občas o dost nenápadně,protože děcko udělá ze své hlavy špunt. Občas teď ze mě trochu teče voda,ale jen párkrát za den. Je to nepříjemné,ale plodovka by asi odtekala kontinuálně? Dělala jste si některá doma zkoušku,jestli se jedná o plodovku? Prý se to dělá nějakým roztokem,co se ale běžně neprodává,pak snad prý existujou nějaký superdrahy testovací vložky a někdo to zkouší pomocí lakmusoveho papírku,což prý není spolehlivé. Děkuji moc za vaše zkušenosti :). (Btw.myslím si,že u mě ro snad zatím plodovka není,matně si pamatuji,že u dcerky jsem měla stejné pocity)

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Pavla T., 12. 11. 2020, 22.22

Mě tedy odtekla 1x docela dost a 2x mi ji pichali, ale ke konci těhotenství jsem měla takové vždy pocity ze něco teče. Po konzultaci a kontrole u MUDr mi bylo řečeno, že je to normální mít tam takto "vlhko" 😄

Lenourecek, 27. 8. 2020, 22.24

Praskla mi na poště, měla jsem pocit, jako kdybych si učůrla a potom odtékala úplně pamalinku. Hlavně je důležité při podezření, že by to mohla být plodovka otestovat to. Miminku by pak chyběla a nemuselo by to dopadnout dobře...

Žofinka

Žofinka, 15. 8. 2017, 16.18

tak u mě to bylo jasné, protože to bylo jak otevřený kohoutek .-)

vendy.z, 8. 4. 2017, 12.14

mě museli propíchnout při porodu - v obou případech, zkušenosti nemám...

Eliška Kozlova, 4. 4. 2017, 21.34

Me u prvního odtekala tekutina nahromadena před hlenovou zatkou asi týden před porodem, sestra v porodnici na to koukala jako tvrdé Y podle testů to nebyla ani moc ani plodovka, az MUDr. věděla. Podobné se stalo teď švagrové u druhého tehu, také těsně před porodem drobný výrok čiré tekutiny.

Jarka mmm, 4. 4. 2017, 21.41

Děkuju

Eliška Kozlova, 4. 4. 2017, 21.52

... ale stejně se s tím musí na zkontrolování, plodovka to být může.

Jarka mmm, 4. 4. 2017, 21.58

Budu se k tomu muset dokopat no . A zajistit si hlídání a odvoz .

Eliška Kozlova, 4. 4. 2017, 22.11

Me se taky tenkrát nechtělo, furt jsem všude říkala, ze určitě rodit nebudu, ale alespoň mi řekla ze do týdne by to mohlo být a za šest dní se syn narodil 😀

Jarka mmm, 4. 4. 2017, 22.49

Tak to byl dobrý odhad .

pouzarovaj

pouzarovaj, 4. 4. 2017, 21.04

Pokaždé to bylo hodně poznat, že jde o plodovoku . Ale v posledním měsíci jsem si občas "učůrla"...

Jarka mmm, 4. 4. 2017, 21.42

Tjo,tak že bych si fakt možná ucurla? Když já si říkám,že by to snad bylo cítit .

Alexandra, 4. 4. 2017, 22.42

Jarko, od rána nic? U odtoku vody je jedno nebezpečí, že se tím "proudem" vody dostane do pordoních cest pupečník a jak hlavička dosedne, může ho přiškrtit a miminko není vyživované. Nevím, jak moc jste tu vodu cítila.. ale myslím, že pokud nemáte problém s udržením moči, voda (nebo naředěná hlenová zátka) to být mohla.. 2 týdny před termínem jsmte už ve fyziologickém termínu porodu. Důležité je, jestli cítíte normálně aktivitu miminka, pohyby atd. Myslím, že je na místě si radši dojet na monitor - ne snad kvůli tomu, jestli to byla nebo nebyla voda - to je celkem jedno, protože s trochou odteklé vody, když neteče dál, může trvat klidně dva, tři, čtyři dny..., než se porod rozjede. Zrovna minulý týden praskla kamarádce voda, byla si jistá, jela do porodnice (byl večer), nechali si ji tam přes noc a na vložce nic, tak ji poslali domů. Miminko se narodio za tři dny. A voda to byla - měla během dvou vteřin mokré legíny po kolena. Důležité bylo zkontrolovat miminko, jestli je vyživovaný dál (nebojte, to přiskřípnutí se nestává moc často, ale stát se může). Takže pro tuhle jistotu by bylo dobré si tam zajet. A když voda trochu odteče a porod nepřichází víc než 48 hodin (což v porodnici už běžně nedávají a chtějí vyvolávat), pak je na místě zvážit antibiotika, voda se může začít kazit. Kdybyste si chtěla zavolat, napište mi zprávu. A odpočiňte si, naberte sílu,.. s největší pravděpodobností se to blíží S.

Jarka mmm, 4. 4. 2017, 22.57

Děkuji za informace . Od dopoledne právě nic a mimco se celý den mele úplně normálně,to se teď snažím hlídat. Na monitoru jsem byla včera a vše bylo v pořádku,proto do té porodnice zase tak nespěchám. Nicméně zítra to zkusím nějak zařídit a pro klid duše tam zajedu. S únikem moči jsem nikdy problémy (ani v těhotenství) neměla. O tom nenapadnem úniku plodovky jsem právě už slyšela a nechci sem pak psát,že jsem to hrubě podcenila...

Mygara

Mygara, 4. 4. 2017, 16.12

doma jsem si nic nedělala, odtekla mi razantně, ale může odtékat i postupně, ale v těhotenství má člověk pocit, že teče vše a má k tomu i důvod (těhotenský výtok) anebo to také může být moč

Jarka mmm, 4. 4. 2017, 17.13

To je fakt...

Fuga

Fuga, 4. 4. 2017, 15.35

ano, může se stát, že plodová voda odteče postupně, ten papírek lakmusový je spolehlivý, ph plodové vody je asi 8, ale nesmíte se před tím mít asi 2 hodiny mýdlem, protože to změní ph, ale je to jen načtené

Cherrynka, 4. 4. 2017, 14.55

Já byla na císaři, takže nevím... ale zajímalo by mě, jaký to vůbec je

Jarka mmm, 4. 4. 2017, 17.14

Já taky

Kikinka30, 4. 4. 2017, 13.52

Me vodu praskli az v porodnici v den terminu porodu,do té doby nic...

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů