Stát bude přispívat dětem z chudých rodin na obědy

zobrazeno 916×

Vložil(a): k.o.r.i.n.e.k, 4. 4. 2017 16.53

Dneska jsem četla článek, že ministerstvo uvolnilo peníze na obědy pro děti rodičů, kteří jsou v hmotné nouzi. Co na to říkáte? Já si myslím, že by si měl obědy pro své děti každý platit sám .... http://www.mpsv.cz/files/clanky/30104/TZ_-_MPSV_uvolni_na_obedy_pro_deti_z_chudych_rodin_dalsich_35_milionu_korun.pdf

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 15. 8. 2017, 16.43

je to dobrá akce, alespoň je jasné, kde peníze skončí

vendy.z, 8. 4. 2017, 12.13

proč ne, pokud to není jen čirý populismus....

Aliisha

Aliisha, 5. 4. 2017, 20.32

Co si mám představit pod pojmem chudá rodina?

Janna, 5. 4. 2017, 10.13

Myslím si, že tyto peníze budou z 90% čerpat naši romští spoluobčané a ty na cigarety mají tak jako tak a do práce nepůjdou.

Aliisha

Aliisha, 5. 4. 2017, 20.32

Asi ano. Pro nás to nebude

Adrianita, 5. 4. 2017, 9.02

Já jsem pro, obzvlášť pokud jdou peníze přímo na obědy. často tyto děti nemají žádné teplé jídlo, jsou izolovány od dalších dětí, které se na obědě druží..

jkubeso, 5. 4. 2017, 8.11

Pochybuju, že bude někdo zjišťovat, jestli je ta rodina opravdu chudá. Některým by to určitě dost pomohlo, ale bojím se, že více bude těch, co toho zneužije.

Adrianita, 5. 4. 2017, 8.59

Nedávno jsem na to téma viděla reportáž, a protože jsou obědy dotovány EU, je to přísně kontrolované. Většinou jsou to rodiny, které mají více soc. dávek.

Fuga

Fuga, 5. 4. 2017, 6.47

pokud je to opravdu pro chudé, tak ano a také je jasně dané, co za ty peníze je

Cherrynka, 4. 4. 2017, 21.33

Já bych spíš řešila, kdo toho využívá a kdo je opravdu "na dně" a do práce vážně nemůže třeba kvůli nemoci nebo kvůli dětem. Pokud nněkdo nepracuje z lenosti, nic bych mu nedávala

Leňulka, 4. 4. 2017, 21.12

ono není hmotná nouze jako hmotná nouze, někteří toho využívají a nejdou makat a že práce je. Třeba jedna moje známá, bere všemožný i nemožný příspěvky a dávky, že má dohromady 12tis. (má 2děti) a makat nejde, sama mi řekla proč bych měla makat někde za 10-12tis, když to stejný mám za to,že sedím doma. No tak to pak už nemám slov. Měli by to na těch úřadech více hlídat a více kontrolovat a ty lidi nemilosrdně posílat do práce, práce je tu dost. A pokud by odmítli tak by jim měli odmítnout dát dávky. Tohle jako mě fakt štve. A to nemluvím o tmavších spoluobčanech, ti tu makají ale bílím se nechce

Cherrynka, 4. 4. 2017, 21.34

Jo, někteří vyžírky toho využívají a není jich málo!! Jenže když to stát dovoluje, tak jim není sprostý toho nevyužít

Lenča Pešková, 4. 4. 2017, 21.41

Nj. Lidi jsou bohužel různí 🙁 ale ma pravdu. Proč se drit kdyz stejny prachy dostane za nic? Neříkám ze ja bych tohle udělala. Pracuju od 15 kdy jsem začala s brigadama. Maji to udelat jaks podporou z pracaku. 3x odmitnes - snizime ti davky, znovu odmitnes praci - znovu snížíme atd. Pak by si to lidi rychle rozmysleli jestli makat pujdou nebo ne. A kolik by stat usetril. Jenze co... chudáci deti. Kdyz nebudou mit kde bydlet rak rodic pod most a deti do decaku. Je to začarovaný kruh

Leňulka, 4. 4. 2017, 22.16

no ono jak, který no, takhle známá by si na děti nedala sáhnout, koupí jim na co si vzpomenou, přitom bere dávky a pak jí ještě není blbý si stěžovat,že má málo a přijít za mnou co beru jen rodičák ať jí půjčím, to bych jí musela dát po čuni, hlavně když den předtím machruje, že koupila holce teplákovku značkovou za 500kč. Když na to nemám, tak to přece nekupuji. U větnamce by za takový prachy měla teplákovky min. dvě. Ale komu není rady tomu není pomoci. A jednou na to sama dojede

LucieS

LucieS, 5. 4. 2017, 10.25

Máte pravdu. Sama mám dvě práce, abychom se měli trošku lépe, ale dokáže mě vždycky rozčílit, když jdu ven a i přes den v dopoledních hodinách vidím, jak jsou někteří (většina tmaví) spoluobčané na lavičkách s lahváčema. U nás ve městě je tolik práce, že se k nám dováží tisíce pracovníků z Bulharska a Rumunska, ale přesto někteří lidé do práce nepůjdou a nepůjdou. Z dávek jsou na tom lépe...

Leňulka, 5. 4. 2017, 12.19

Luci já nemluvila o tmavších spoluobčanech. U nás je mraky práce a dělá tu hlavně hodně těch tmavších spoluobčanů a naopak dost bílích (jako ta známá) makat nechtěj

Lenča Pešková, 4. 4. 2017, 21.00

Pokud na to opravdu nemaji tak jsem pro. Ale obavam se ze s tim bude tolik behani a zařizování a nakonec na to dosáhnout jen naši tmavší spoluobčané 🙁

L.janicka.l

L.janicka.l, 4. 4. 2017, 21.08

Taky myslim

Cherrynka, 4. 4. 2017, 21.34

Ano. Je rozdíl mezi využíváním a opravdové nouzi.

Jana82

Jana82, 4. 4. 2017, 23.05

Bohužel to tak nejspíš dopadne.

Aliisha

Aliisha, 5. 4. 2017, 20.33

Máte pravdu!

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů