Špatný vliv na dítě

zobrazeno 966×

Vložil(a): Popleta, 26. 9. 2019 6.50

Jak řešit situaci, když má teta špatný vliv na dítě? Teta se neumí chovat ani k vlastní matce (je na ní drzá, sprostá, nadává jí a dělá si co chce - přitom stále bydlí u matky). Dítě u těchto situací občas bývá, když je na víkend u matky. Brácha už je bezradný, těžko může matce nařídit, aby se se sestrou nestýkala, že se pak malý chová nevychovaně a musí na něj zvyšovat hlas. :-(

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

WeruskaSK

WeruskaSK, 10. 11. 2019, 13.13

vysvetlit alebo nechodit ku babke. tak ci tak ho neochranis pred zlym vplyvom, aj v skole a skolke budu negativne priklady a tie potom najviac putaju a pritahuju

DB, 20. 10. 2019, 12.22

Tohle je hodně složitá situace, ale asi bych následně vysvětlovala dítěti, že se teta nechová spravne a že se nám její chování nelíbí a nechceme aby se tak dítě chovalo. A obrnila se trpělivostí.

Popleta, 4. 11. 2019, 18.10

jj, takto se to teď snažíme řešit celá rodina, tak snad to pomůže.

Mygara

Mygara, 8. 10. 2019, 12.53

Tady je opravdu každá rada drahá možná se zkusit s tetou nějak domluvit

Fuga

Fuga, 4. 10. 2019, 19.59

Zamezit leda styku přes sociálku nebo povinnost stýkat se jinde

klkv, 1. 10. 2019, 20.14

Vysvetlovat nic jineho nepomuze, prestane to pro nej pak byt zajimave. A socialce bych to klidne zminila...

Cherrynka, 30. 9. 2019, 23.14

S tím nikdo nic nezmůže. Každý je nějaký a každý má jinou povahu Znám to, protože já jsem cholerik všechno mě hned vytočí a nadávám jak dlaždič. Vadí mi to, ale já to neovlivním, řeknu si, že příště to udělám v klidu, jenže když na to dojde a nco i nejde hned, vyjmenuju snad všechny sprostý slova. Ségra je zase úplnej flegmouš a kvůli mé povaze mě nemusí a dává to najevo :D jenže co s tím má kdo udělat? Pokud má člověk danou povahu, nikdy se nezmění 100%

Popleta, 1. 10. 2019, 20.03

To je i o výchově, tam nikdy nebyla, bohužel. S povahou člověk opravdu nic neudělá.

Cherrynka, 2. 10. 2019, 23.06

Jojo no u nás jsou jink všichni norální já jsem prý po dědovi, ten když mu něco nejde, tak nadává jak dlaždič.. ale fakt nahlas, přes celou zahradu a je mu jedno, kdo ho slyší On už to prostě neřeší asi

Katka Alex, 28. 9. 2019, 10.19

Příbuzenstvo si člověk nevybere. Holt je třeba klukovi vysvětlovat, že takhle, jak to vidí u tety, je to špatně a že on je přece hodnější, šikovnější, vyspělejší... Je třeba, aby oba rodiče stanovili dítěti hranice stejně, aby si ani k jednomu nedovoloval.

Popleta, 1. 10. 2019, 20.02

jj, ale to by museli oba rodiče, což bohužel tak není.

Ketris

Ketris, 27. 9. 2019, 10.27

Je to tezky poradila bych se asi s odbornikem..

V007A, 27. 9. 2019, 6.28

S tím asi nikdo nic nezmůže, každý má nějakou povahu a nemůžeme lidem zakazovat něco, co se nám nelíbí. To si musí uvědomit sami. Maximálně můžete vyjádřit v klidu svůj názor.

Cherrynka, 30. 9. 2019, 23.16

Přesně tak. Já jsem bohužel hodně sprostá, cholerik a já se to prostě neodnaučím a vadí mi to syn už něco pochytil, zatím říká jen ty vole. Držíms e být před ním v klidu, jenže když mi něco nejde, ...... škoda slov

snany, 26. 9. 2019, 21.59

Takhle se chová hodně puberťáků Tak pokud má po zbytek týdne pozitivní příklad tak by to dítě zas tak ovlivnit nemělo Nikdo nežije v uzavřené bublině a setkává se i s negativními ukázkami života ve společnosti

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů