Smrt

zobrazeno 732×

Vložil(a): dáša, 1. 3. 2016 15.09

A jak to máte u vás? Jak vysvětlujete dětem smrt? Berete děti na pohřby (myslím třeba dědečka).

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 3. 1. 2018, 19.46

ano, vzali jsme a dcera mi v dospělosti řekla, že si z toho nic nepamatuje

Fuga

Fuga, 1. 12. 2016, 14.26

Bereme. Náš syn 4 roky si to vůbec neuvědomuje do důsledků a trauma z toho naštěstí namá

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 18. 10. 2016, 16.26

Já si myslím, že se to musí dítěti vysvětlit a pokud chce jít na pohřeb tak at jde. Já nebyla na pohřbu táty a doteď mě to mrzí

Mahdalka, 18. 4. 2016, 13.45

Syn byl bohužel na pohřbu už 2x,ale myslím že si to nepamatuje,poprvé mu bylo 15 měs.a podruhé 1,5 roku.V obřadní síni jsme s chlapem byli domluvený,že pokud by malej brečel,nebo něco povídal,tak s ním půjde hned ven z místnosti aby nerušil smuteční obřad.Naštěstí byl hodnej a dalo se to.Teď zhruba po roce jsme jeli kolem hřbitova a malej pořád opakoval "děda,děda"až mě to překvapilo,takže něco si asi pamatuje,ale udivilo mě že dokonce i ví,že ten kdo umřel byl děda,protože to jsme mu neříkali a ani se nijak nezmiňovali,navíc to nebyl pravý děda,ale jen vzdálený strejda a malej ho viděl pouze 2x

Minnie, 3. 3. 2016, 18.01

Pohřeb jsme zatím naštěstí řešit nemuseli, ale asi bych je vzala. U nás v rodině ale otevřené rakve nemáme. Já jsem byla na pohřbu poprvé v 5 letech a nijak mě to nepoznamenalo... Naopak dnes jsem ráda za to, že jsem tam mohla být a naposledy se rozloučit s prababičkou. Asi bych našim vyčítala kdyby mě tam nevzali. Jinak smrt dcera zažila tak že nám umřela andulka a morče a pak můj strejda. Vysvětlili jsme podle pravdy - morčátko bylo už moc staré, strejda měl slabé srdíčko a to už nemělo sílu a přestalo bít. Ví že umírají staří nebo nemocní. Nebo že může umřít když ji třeba přejede auto. Teď ale mívá takové zvláštní řeči, nevím kde se to v ní bere ale zakládala jsem tu o tom diskuzi.

veru.veru, 2. 3. 2016, 15.04

Já nejsem zralá na smrt ani teď, takže s tím mám problém. Dětem vysvětluji, že byl/a nemocný/á popř. starý/á. Nesnáším pohřby a nevidím důvod tam tahat děti. Všichni pláčou, nechci, aby moje děti měly nějaké trauma, sama s tím mám problém, takže já je na pohřeb nikdy nevzala. Jestli je to dobře nebo ne, je mi vcelku jedno, prostě to tak cítím.

dáša, 3. 3. 2016, 18.00

Já si právě myslím, že to, že se jako dospělí nedokážem vyrovnat se smrtí, je způsobeno tím, že nás před tématem smrti, všichni chránili. U mnoha kmenů je normální, že nebožtíka vidí všichni, včetně dětí a loučí se s ním. Také věří v přeměnu lidské energie v něco jiného. Já právě od doby, co jsem na smrt začala pohlížet z jiného úhlu, nemám takový strach. Samozřejmě není to nic, co by si člověk přál..u rodiny obzvláště.

dasza, 2. 3. 2016, 7.47

Ja uas sama rada chodim k rakvi.rozloucit se naposledy....me to pomaha zvladat pohreb lip..loni odesla babicka.deda.a mely jsme k sobe blizko.a sem za to rada ze se rakev otvira..kdyz umrel muj nej kamarad.neco jako bracha.vsichni me rikali nechod tam.zhroutis se..a ja musela.neco jako videt ho napoaledy...beru to jako posl.rozlouceni..ovsem deti na pohreb nechodi.a jen se jim rekne ze jsou mrtvi a proc..tot vse.

Petra Schoberová, 2. 3. 2016, 6.44

nas prcek je jeste maly, ale bráška s nami na pohrbu byl,bylo mu tusim 7-8 let, pravda.poplakal si ale vzal to vše dobre

louskacek2, 1. 3. 2016, 22.21

Zalezi na veku ditete do skolkoveho ditete staci dle mne vysvetlit ze sel do nebicka a pohreb v zadnem pripade. U skolaka uz bych asi pristupovala jinak.

Katka

Katka, 1. 3. 2016, 17.48

Dětem smrt vysvětlujeme tak, že byl někdo moc nemocný, na všechny nemoci není lék, nebo starý. Nemluvíme o spaní, ale že přestalo být srdce. Naštěstí zatím pohřeb blízkého člověka nenastal, ale spíš bychom tam děti nebrali. Já sama teda chodím na málokterý pohřeb, protože pro mě je to zbytečně teatrální a hrozivé divadlo. Vidět někoho v otevřené rakvi, to bych rovnou jela na psychiatrii ;o)

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů