Pomník nenarozeného dítěte

zobrazeno 1442×

Vložil(a): snany, 19. 8. 2016 19.21

Na evangelickém hřbitově v Třinci- Lýžbicích mají pomník nenarozeného dítěte. S nápadem postavit pomník věnovaný dětem, které zemřely dřív, než se narodily, přišel pastor třinecké evangelické farnosti Michal Klus. "Nemá být odsouzením těch, kteří se rozhodli pro potrat, ale místem, které jim pomůže se vyrovnat se špatnou volbou a výčitkami svědomí. Jen tak mohou jít dál. Zároveň chceme, aby se zde mohli vyplakat a zapálit svíčku rodiče, kteří přišli o nenarozené dítěte přirozenou cestou," vysvětlil. Doplnil, že pravděpodobně se jedná o jediný pomník tohoto druhu v celé České republice. Na pomníku je hlava dítěte a dva citáty- jeden v češtině (Tvé oči mě viděly v zárodku) a druhý v polštině. Napadá mě otázka, vzpomínat nebo raději navždy zapomenout? Já bych upřímně ráda ztratila paměť.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 16. 11. 2017, 13.41

sama nevím, ale někomu to pomůže, rozloučí se....

Fuga

Fuga, 21. 12. 2016, 17.11

maminka si podle mě vzpomene tak jako tak a nemusí chodit k nějakému pomníku. Ale je to hezké, někdo naopak potřebuje konkrétní místo, kde se vypláče, udělá nějakou ceremonii....

Minnie, 3. 11. 2016, 13.45

Uff... Naštěstí jsem nezažila a doufám a modlím se abych ani nikdy zažít nemusela. Podle mě nápad dobrý. Jak píše Veru Veru, i kdyby pomohl jen jediné žené, je to správné. Dokážu pochopit že někteří rodiče to místo potřebují, ať už jako definitivní rozloučení, nebo naopak připomínání si.

veru.veru, 20. 8. 2016, 20.10

Tohle jsem naštěstí neprožila, každá se s tím vyrovnává jinak, každopádně i kdyby to pomohlo jen jedné ženě, má to smysl.

vendy.z, 20. 8. 2016, 17.04

Hodně těžká otázka, každopádně, tohle je pomoc těm, kteří se s tím potřebují nějak vyrovnat a jít dál. Je to věc psychologie - mít něco viditelného, hmatatelného a vyříkat to do toho pomníčku, aby člověk mohl dojít "uzdravení duše" a překonat to. Každý to vyrovnávání se s takovýmto problémem řeší jinak.

Topik2, 20. 8. 2016, 13.44

Je to pro některé z nás bolestivé téma....ale je potřeba o tom mluvit ne se do sebe uzavírat....každá žena to prožívá jinak...některá se s tím srovná po čase....některá až dalším potomkem...

ppetaa27, 20. 8. 2016, 13.28

Ja jsem potratila v 6. tydnu. O tyden pozdeji mi nasli jeste mimodelozni. Musim rict, ze jsem se s tim vyrovnavala hodne dlouho. Miminko bylo planovany a o to vic pak bolestivejsi. Me by takovy pomnik pomohl a urcite bych tam svicku sla zapalit. Dostalo me z toho az druhe tehotenstvi.

Petra Önder (petrao)

petrao, 20. 8. 2016, 12.39

Každý to vnímá jinak. Dříve než jsem sama porodila jsem proti potratům nic neměla, stejně tak jsem nechápala jak může někdo přilnout k pár týdnů starému zárodku. Nicméně teď už to beru úplně opačně....

kajca, 20. 8. 2016, 9.28

Nastastie som si nic z toho nezazila,no je mi lúto takych,co áno.Kazdy sa s tym vyrovnáva ako vie,no asi vacsina doma place do vankúsa a nie pri pomníku,napriek tomu,pekné gesto.

benca, 20. 8. 2016, 7.40

dakujem bohu, ze sa mi narodilo zdrave dievcatko, ale tlieskam od pastora je to pekne gesto

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů