Po mateřské do práce

zobrazeno 242×

Vložil(a): klarike1, 14. 6. 2016 23.12

Po mateřské se mám vrátit do práce, je pro mne velmi bolestivé, "opustit" dítě. Měly jste to také některá tak? Dceři budou 2,5 roku a bude doma s tatínkem, ale stejně....

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Topik2, 15. 8. 2016, 1.27

Tak pro mě to bolestivé není....já se tak těším že pocitam dny jak dítě na prázdniny....

vendy.z, 10. 7. 2016, 12.06

Zrovna také nastupuji po mateřské do práce... ale až od září na HPP, do té doby nějak spíchnout na dohodu, ale nevím jak to přesně má fungovat, když mám zatím děti doma. Starší jsem na prázdniny ze školky odhlásila a mladší teprve nastupuje od září - jsou mu 3. Myslím, že to ten mladší zvládne dobře, má ve stejné třídě sestřičku Ale já? To teda nevím jak to zvládnu po 5,5 letech zase do pracovního procesu, vše se učit, zvyknout si na jiný režim...Těším se i netěším. A je mi smutno, že tohle období končí.

klarike1

klarike1, 13. 7. 2016, 21.50

Ano, to je to, že děti to zvládnou asi dobře, dcerka taky bude šťastná, že je více s tatínkem. Já doufám, že ještě druhé dítko mít někdy budeme a tak že u mne je to jen dočasné

kamca80, 24. 6. 2016, 13.32

Zrovna tohle řešíme se známou, mame téměř stejně staré děti, pristi rok mame nastoupit do práce a vlasne netusime jak to vůbec nakonec dopadne. Malému budou tři roky kdy by měl jit do školky a nejam si to nedokážu představit, dcera ta šla temer ve čtyřech letech. Nejraději bych byla aby šel taky až v tech čtyřech, myslím, že to je tak akorát.

petrao, 24. 6. 2016, 11.39

než jsem byla těhotná tak jsem to taky viděla tak, že maximálně 2 roky a poté soukromá školka....nyní už to nevidím tak jednoduše a zvažuji možnost, že zkusím zatím jen 2 dny školku a částečný úvazek...

klarike1

klarike1, 24. 6. 2016, 13.10

Jj, ten drobeček přiroste k srdci....já tedy práci na půl úvazku budu mít od září, 8-12 a to není tak špatné....asi to přežiju pozitivní bude to, že budu konečně mluvit i s jinými lidmi, než doma

Pávinka, 15. 6. 2016, 23.10

chápu vás a už teď se mi také nechce, ale pro dítko je dobré se v určitém věku "osamostatnit" dá mu to více poznaků i nový náhled na věci a hlavně když bude s tatínkem je to báječné, chlapi mají svou výchovu a přijde mi, že je to pro děti moc důležité vidět více i jiný vzor, nebojte zvládnete to a bude to plus pro všechy i když možná začátek obrečíte

klarike1

klarike1, 15. 6. 2016, 23.36

Kéž by to byla pravda...ale ve 2 letech si myslím, že je stejně brzo..navíc manžel se o ni staral zatím jen max. 3 hod. a 2x jsem odjela někam na cca 8 hod., ale vždy měl všechno pod nosem připravené. Asi mu budu závidět, že je s ní více, než já

Zuzka Čtvrtečková, 15. 6. 2016, 20.55

Za sebe musím říct, že malý byl velký mamánek. Byli jsme hodně spolu sami a všichni mi říkali, jak bude těžké, až půjde do školky. Opak byl pravdou. Malý si školku ihned zamiloval a já to nesla hůř. Takže pokud bude s tatínkem, tak bych to neviděla špatně

snany, 15. 6. 2016, 16.21

Když jsem nastoupila do práce mělo mladší dítko 2,5 roku. S manželem jsme se střídali, občas vypomohla babička ( minimálně). Je už to rok a funguje to u nás stejně, akorát dělám jinou profesi ( pracuji ve školce). Teoreticky bych mohla mít s sebou děti, ale syn není očkovaný a do školky ho chci dát až jako předškoláka. Dcera chodí občas do místní školky ( se kterou nejsem příliš spokojená, ale má fajn učitelku), dojíždím do práce vlakem hodinu a půl. Mám názor, že dítě do pěti let má být doma ( rozhodně ne v celodenním kolektivním zařízení). Někde jsem četla, že stejný názor měl i J.A.Komenský.

klarike1

klarike1, 15. 6. 2016, 21.01

Souhlasím s Vámi i Komenským

Katka, 24. 6. 2016, 16.52

Škoda, že je teď u vesla Valachová a né Komenský ;o)

Minnie, 15. 6. 2016, 12.36

Budu to tak mít, za 2 roky. Mladší bude muset ve 3 letech do školky, starší zrovna nastoupí do 1. třídy tak to bude masakr děsí mě to už teď, nejraději bych byla v domácnosti ale chceme hypotéku na domeček a chlap by to sám nutáhl...

klarike1

klarike1, 15. 6. 2016, 12.48

Tak to chápu...ale my máme byt, dům, manžel má ještě koníčka, který mu taky občas vydělává, ale je to pro něj hrozný problém, že bych byla doma bez příjmu. Neutáhli bychom to pro něj znamená, že by neměl blahobyt. On je jedináček, já z více dětí, tak na to máme rozdílný názor.

Minnie, 15. 6. 2016, 12.53

Tak to mi od něj přijde... Nezlobte se na mě... Jako sobecký. Měl by koukat hlavně na to, co je dobrý pro dceru...

klarike1

klarike1, 15. 6. 2016, 12.59

Nejhorší je, že já to vím, že je sobec, to vím taky a nejednou jsem mu to řekla a vím, co je správné a jak by to mělo být, ale nějak mě vždycky svými argumenty vyřadí. Celé okolí to vidí stejně jako já, ale s ním to ani nehne.

Minnie, 15. 6. 2016, 12.36

Budu to tak mít, za 2 roky. Mladší bude muset ve 3 letech do školky, starší zrovna nastoupí do 1. třídy tak to bude masakr děsí mě to už teď, nejraději bych byla v domácnosti ale chceme hypotéku na domeček a chlap by to sám nutáhl...

dáša, 15. 6. 2016, 12.02

Hledám jinou možnost. Zkoušíme založit školku. Už jsem 2x prodlužovala rodičovský příspěvek, tenkrát jsem to viděla jinak (než jsem měla dítě). Pokud vás chlap uživí, tak bych ho zkusila ještě nalomit. Pro dítě může mít ten půl rok, rok s matkou skvělý vliv. Já bych chtěla, aby syn šel do školky až bude chtít, ne až padnou tři roky.

Minnie, 15. 6. 2016, 12.34

Takhle jsem to měla u dcery, rodičák jsem dala na 4 roky, měli jsme druhé tak do školky nemusela ale sama chtěla. Myslím že konkrétně u ní by byl v těch 3 letech ještě problém,byla na mě dost fixovaná. O rok později to bylo v pohodě, ani jedna slzička . Bohužel mladší dcera bude muset jít ve 3 letech ale zase se utěšuju tím, že jak chodíme pro ségru tak nepůjde do neznámého.

klarike1

klarike1, 15. 6. 2016, 12.45

To je pravda, když už tam má sestřičku, zvládne to lépe. Moje dcerka je taky fixík

dáša, 15. 6. 2016, 12.46

Když tam chodí sourozenec asi je to snažší, ale hodit dítě do školky jen, protože mu jsou tři roky mi vadí. a syn tam ani nechce, ačkoliv jinak je dost společenský. A teď ještě jak budou brát ty dvouleťáky.

klarike1

klarike1, 15. 6. 2016, 12.54

Mohu, ale jak jsem tu psala, bez financí...nějak to budu muset vyřešit a bude to těžké. S tou dcerkou je to škoda, že se ve školce minou. Ale spíše jsem to myslela tak, že když není vyhnutí, že už to to dítě trochu lépe chápe, co je školka apod., protože tak starší sestra chodila

klarike1

klarike1, 15. 6. 2016, 12.37

Co byste mu řekla na to, že on chce také být s dcerou více....zařídil si to tak, že v práci bude od 5 večer a já, že mám chodit na plný úvazek....to celkem odmítám, abych šla dceru večer jen uspat...ze dne na den být v podstatě bez ní a ač mám manžela ráda, zatím, když ji měl hlídat na pár hodin, posadil ji k notebooku nebo s ní jde k babičce, jeho matce, které je 80 a dělá si tam svoje, nechá hlídat ji. U nás je to ještě komplikované v tom, že já ke tchýni na návštěvu nesmím, v životě jsem tam nebyla, bydlí kousek od nás a prý tam nesmím, protože tam nemá uklizené. Nevěřím, že se o dceru dobře postará....alespoň ne podle mých představ dobře.

Minnie, 15. 6. 2016, 12.48

Tak to bych odmítla i kdyby se na hlavu stavěl. Řekla bych mu že buď na poloviční, nebo nic. Nemůžete si prodloužit rodičák? Jinak moje mladší už tam sestřičku mít nebude, až nastoupí do školky tak starší půjde do 1.třídy...

dáša, 15. 6. 2016, 12.53

Já bych mému muži řekla to, co píšete. Že si nemyslím, že se jí bude dostatečně a správně věnovat. Vy nesmíte ke tchýni? A nevadí Vám, že je dcera někde, kde nevíte jak to vypadá a navíc tohle jednání? Chápu, tchánovi je 90 a má taky bordel, ale nikdy mi nezakázal tam chodit.. Jinak bych mu řekla, že se maximálně budete střídat, ale rozhodně by mi vadilo syna chodit jen uspávat. Myslím, že i to dítě to dost těžko ponese.

klarike1

klarike1, 15. 6. 2016, 12.50

Tak já bych osobně byla s dětmi doma nejraději až do doby, než budou muset do předškolního roku školky povinně nebo do 1. třídy.

Minnie, 15. 6. 2016, 12.51

Je menší problém že se ve školce ,,vystřídají" malá půjde do školky a větší ten samý rok do 1.třídy takže spolu nebudou ale aspoň prostředí a učitelky bude znát, jsem už dohodnutá s ředitelkou (ta zároveň i učí v dceřiný třídé) že si Denču vezme k sobě, do stejné třídy. Třeba bude už znát i nějaké děti...

klarike1

klarike1, 15. 6. 2016, 13.02

To víte, že mne to vadí, šíleně, ale pokud se nechci rozvést, tak už nevím, jak bych s ním a jeho rodinou pohnula. Oni to vždycky oba - manžel i tchýně - zamluví, nebo dělají, že neslyší...a nepomohlo nadávání, vyhrožování, ultimáta...nic...ale to je jiný příběh

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight