mateřství není pohádka

zobrazeno 185×

Vložil(a): luciusmius, 17. 7. 2016 8.00

Ahoj mamci, tak za vámi jdu zase pro radu a trochu se vypovídat. Na dceru jsem se těšila, jak se budeme mazlit, hrát si...... Ale být rodičem není jen o tom a hned záhy jsem to zjistila. Po návratu z porodnice jsme začali látkovat. Je to lepší pro mimčo a levnější varianta. Druhé tvrzení je pravda, první aspoň v našem případě nee. Dcera po mě bohužel zdědila schopnost oprudit se z kapky vlhka a má ji pořád (je jí rok) a at jsem přebalovala a přebalovala koupala a mazala a mazala byla opruzena. Teď už je to lepší, ale taky se ještě sem tam oprudí. Kojení bylo ok. Vůbec nebolelo neměla jsem popraskané bradavky. Bylo jen do 4.M bohužel jsme měla zdravotní problémy. Po nasazení nutrilonu ku podivu i lépe spala. Hurá mohla jsem se vyspat. Pak přišli zuby. Přišli nenápadně. První zoubky jsme nepocítili jen zvýšená teplota a přes den trochu byla malá protivka. To jsem si pořád říkala, že to k tomu patří. Na to, že jsme se po návratu z porodnice nastěhovali do obýváku jsem si taky zvykla. Táta se potřebuje vyspat, chodí do práce. Jenže, co mi nešlo na rozum bylo, že s námi netrávil čas. Přišel pomazlil se, pak zalezl do vany na dvě hodiny pak si zalezl do postele k počítači a hrál hry. Bohužel to máme doteď takhle. Všechno, co se týká malé bylo jen na mě. Z ničím mi nepomohl. Babičky pomáhali ale po nich to nemůžu chtít pořád chodí do práce. Na procházky a tůry po okolí chodíme sami, tátovi se teď nechce. Domluvy bohužel nefungují, vždy se to strhne v hádku.

Sdílejte:   | 
2

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

vivianr, 3. 9. 2016, 12.19

To jsou prostě dnešní chlapi. Zlepší se to, až bude větší, to se s ní začne chlubit, pokud si teda udělá čas. u nás to jsou vždy takové vlny. Nejdřív slibuje, že si udělají výlet a nic a pak se jednoho dne probudí a vzpomene si, že by mohl dělat tatínka.

Topik2, 15. 8. 2016, 1.24

Jsem na syny prakticky sama...manza stále v práci s návratem jednou za čas...babičky bohužel nejsou...víte jak si užívám když alespoň jednoho si nějaká dobrá dušička vezme alespoň na dopoledne?

Minnie, 25. 7. 2016, 21.12

My máme taťku skoro pořád v práci. Kolikrát holky třeba 3 dny nevidí, protože přijde až o půl deváté večer a ráno v 5 vstává. Jsem na holky i domácnost víceméně sama. Někdy přijde moje mamka abych aspoň v klidu uvařila a poklidila. Ale víkendy bývá doma a vynahrazuje nám to. Sice doma už moc nepomáhá jako dřív, ale beru že je unavený. Jezdíme na výlety, jdem někam na oběd takže nemusím vařit, obejdem příbuzný... Když je špatné počasí a jsme doma tak si s holkama hraje, večer čte pohádku. Kolikrát vzpomínám jak to bylo super když dělal klasicky a domů přišel po 14.hodině... Někdy takhle končí, to si pak užíváme i odpoledne. Jinak nikdy nekoupal, nepřebaloval. To ani v okolí žádného chlapa neznám

janicka2, 22. 7. 2016, 13.15

Až bude starší, nechejte mu ji na víkend. Pochopí to

Adrianita, 20. 7. 2016, 5.45

Naštěstí můj muž už od doby,co jsem byla v porodnici,přebaloval a pečoval o malou.Když jí bylo 8 měsíců,chodila jsem dvakrát týdně do práce,plně jsem kojila,ale zvládli to. Naštěstí má manžel jen ranní a je odpoledne doma, máme rituál každodenní společné procházky. po procházce manžel relaxuje nebo si hraje s malou,když musím něco udělat doma. Myslím,že se samo se nic nezmění,je to o komunikaci. Hodně štěstí!

darzanka, 18. 7. 2016, 7.58

S námi byl taťka doma celý ten první týden, co jsme se vrátili z porodnice. To se dost snažil, hlavně jsem ocenila, když v noci chodil s malou po bytě a snažil se jí utěšit, když plakala. Pak, když začal chodit do práce, tak si nějak postupně zvyknul, že dělám vše okolo dcery sama, maximálně tak jednou za čas vzal malou v kočárku na procházku. Dělá na směny, takže tak dva dny v týdnu prospí a další dva se vrací, až když malá už spí.Všechny příbuzné máme dost daleko, takže jsem na to sama. K tomu, když už má volný večer, tak jde na ryby, takže večerní koupání a uspávání je většinou na mě. Tak jsem aspoň zavedla pravidlo, že s námi stráví jeden celý den v týdnu, který se nám bude věnovat. Takže výlet nebo procházka, malou nakrmí a věnuje se jí, když si chci dát nohy nahoru u kafíčka. A já pak netlamuju, když jde na ryby. Zatím to tak funguje, udělali jsme takový kompromis. A já se hlavně těším, až bude malá větší a bude si jí i na ty ryby brát sebou

Jana82, 18. 7. 2016, 7.34

Ja musim rict, ze mam skvelyho pritele, ktery se o malou skvele stara a nema problem s nicim, at uz se to tyka prebalovani, koupani, oblekani. Sam chodi s malou na prochazky a hodne pomaha i babicka s dedou. I kdyz sami chodi do prace. Ja bych rekla, ze je vas pritel pekne pohodlny a zvykl si na to, ze vse udelate vy. Jen ho pekne zapojte se staranim o dite, at vidi, ze to neni jednoduchy.

louskacek2, 18. 7. 2016, 6.31

Tak ve tvému popisu vidim několik věcí které je potřeba resit. Rozdělení loze- za me nesmysl. Jestli manžela rusime a to podotýkám vyjimecne je on kdo jde v noci spát jinam aby se vyspal ne my. A podotýkám ze k tomuto dochází zcela vyjimecne v době nemoci například. Výchova jen na tobe- ok dobře ale dite mate spolu. Co zavést aby aspoň večer koupal. Či vypravení dítěte a vyslání samotného na procházku ....nechce ? No to jako pardon to bych mu netrpěla. Kdyby mi muž místo pomoci s dítětem hrál na PC tak ti garantují ze mu dřív nebo později přestrihnu kabel od PC Můj muž my teda s dětmi pomáhá ale samozřejme jako kazda matka občas se ten pocit ze jsem na vse sama dostaví. A pak si řeknu no jo ale on dela tohle a tamhleto. .. Se starší dcerou mají dokonce jen sve aktivity a to především sport. Kolo,lyze chodi s ni na sportovní kroužek , plavat atd. Je to jen jejich a jsem za to ráda. A az bude malý moct rada se k nim pridam . Nebo prostě s partou tatínků jezdí na dva dny na vodu. Uprimne na toto bych ja jako ditě velice ráda vzpomínala. Co něco takového zkusit zavést do budoucna u vás?

Petra Schoberová, 18. 7. 2016, 6.30

Koukam taky mam doma poklad.. Od prvni chvile se na nej muzu ve vsem spolehnout Byva teda pres tyden hodne v praci takze se malo vidime a vse je na me,sem tam nejaka babicka pohlida ale nemam to moc rada,maly je zatim pro me hodne maly abych jej dala treba na noc nebo tak to vuuubec ale i hodinka dve dobra ale jak rikam nerada toho "zneuzivam"... Kdyz chlap chodiva pozde domu nikdy po nem nic nechci rano vetsinou jen vynese kos.. Pokud je s nami doma venuje se hlavne malemu kdyz byl miminko chodily spolu na prochazky,chodili jsme spolecne,ted si hraji,chodi a chodime ven a podobne.. Hodne mi pomaha v domactnosti a vecer nam pripravuje veceri ... Je to poklad .. Jinak od narozeni maleho spime v loznici,ze zacatku kdyz plakaval chodila jsem s nim do obyvaku aby jsme tatku nevzbudila,pozdeji jsme od toho upustili,svym zpusobem na jeho prani rikal ze mu to ze maly placr nevadi ze je stastny ze ho slysi a ze dycha (kdyz se narodil nedychal msl plice plne vody a smolky) ..je fakt ze nektere dny,treba i tydny jsou hodne narocne ale odjakziva si rikavam po kazde bource prijde slunicko

snany, 17. 7. 2016, 23.33

Nečekala jsem, že by mi manžel s dcerou pomáhal, byla jsem mile překvapena, doma s náma byl s menší přestávkou skoro tři týdny. Koupal, v noci vstával, hlídal....Problém začal kdy se vrátil do práce, chodil se bavit s kamarády- tenis, poker, bazén či sauna. Já byla zavřena doma, s těžkým kočárem a bez výtahu jsem se nedostala z bytu. Byla jsem na něj hodně naštvaná, ale stačilo říct a pochopil. Pak jsme se přestěhovali do RD, manžel se domů vracel vždy až po druhé službě - dva dny jsem byla sama s dcerou v nedokončeném baráku. Také stačilo říct, že už to tak nejde a pochopil- začal jezdit domů každý den. Několikrát jsem od manžela slyšela, že on mi nemůže hlídat děti protože musí budovat:-), naposledy před dvěma týdny. Zapomněl, že už víc jak rok chodím do práce a je třeba se o péči o děti podělit Stačilo mu to připomenout Jinak když je manžel doma a já v práci tak vaří, nakupuje a stará se o děti, nemá problém s nimi jet sám na výlet. Asi nejdůležitější je komunikovat a říci co se mi nelíbí a ať navrhne řešení. Já jsem třeba po víkendu docela unavená a sama na době cítím, že bych ráda potřebovala prostor i sama pro sebe. Švagrová je v tomhle docela chytrá, nepracuje, její syn je ve školce celý den i o prázdninách a v sobotu ho měla tchýně. Já bych asi nevěděla jak naložit s volným časem

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight