Jesle

zobrazeno 197×

Vložil(a): dáša, 30. 3. 2016 17.39

Zajímal by mě celkový názor na jesle? Letos by měla Eu poskytnout nějaké dotace na vznik jeslí, klasicky od šesti měsíců, aby se ženy mohly dříve vracet zpět do práce. Zajímá mě, jaký je Váš pohled na jesle? Daly byste tam Vaše děti? Pro mě je to něco nepředstavitelného a radši budu o chlebu, než abych někam dávala takhle malé dítě.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Fuga, 3. 12. 2016, 18.05

osobně bych je uvítala, ale ne pro tak malé dítě. ale odpadlo by třeba to, že dítě jde do školky až když je mu 3 a 3/4 roku a vy si platíte drahé soukromé školky a pytlíkujete to s babičkami půlúvazkem apod. A to ještě v lepším případě

vivianr, 3. 9. 2016, 13.19

Taky si to nedokážu představit.

Topik2, 31. 8. 2016, 13.43

U prvního syna možnost jeslí nebyla....nyní už je nepotřebujeme a hlavně jsou jen soukromé a na to má málo kdo

Kamila Pecharová, 18. 6. 2016, 13.57

Letos jsme podali přihlášku do školky, syn začne lehce před třetím rokem zkoušet chodit tzn. v lednu a já jsem z toho už teď na nervy a každopádně to obrečím, takže jesle bych nedala!

nelysek, 5. 4. 2016, 23.56

Když jsem byla malá já, prošla jsem jak jeslemi, tak školkou a nic to na mě nezanechalo. Dokonce si i z jeslí sem tam něco vybavím (k tomu mi nejspíš dopomohli fotky, na kterých se mimochodem všude směju, na rozdíl od fotek ze školky či školy). Máma mi říkala, že se jeslí bála a já tam fungovala bez problémů, na rozdíl od školky, kde jsem první měsíce předávání prořvala (byla jsem tam první a odcházela poslední). Takže je neberu jako zlo, ale každé dítě je jiné a každá rodinná situace také, jedna věc jíst chleba, jak píšete a druhá mít kde bydlet...

k.o.r.i.n.e.k, 3. 4. 2016, 22.08

Také bych dítě do jeslí nedávala, ale u nás jesle jsou a plně je maminky využívají, ale většinou doktorky nebo manažerky ...

Zuzka Čtvrtečková, 1. 4. 2016, 13.41

Vůbec nevím jak jesle fungují, ale pokud má maminka třeba dvouleté dítě, tak na pár hodin v týdnu proč ne. My například nemáme hlídací babičku a na prvního jsem byla téměř sama. Partner má práci ve které je někdy i týden v kuse. Já občasně brigádničila doma, ale dalo se to stíhat i s malým, takže nedokážu posoudit.

Minnie, 31. 3. 2016, 19.48

Jesle neuznávám a určitě bych do nich nedala své miminko už v půl roce. Když vidím, jak je na mě dcerka v 8 měsících fixovaná že brečí i u babičky, což dříve nedělala, tak bych ji fakt do cizího prostředí k cizím lidem nedala. Na co bych si řídila dítě, když bych ho už jako miminko odkládala je mi z toho smutno. Starší dcerka šla do školky až ve skoro 4 letech a to na vlastní žádost, já bych si ji klidně ještě doma nechala. Navíc spousta maminek v půl roce ještě kojí, opravdu toto nechápu

ppetaa27, 31. 3. 2016, 9.07

Do jesli bych dite nedala. Na to je vazne jeste male. Ale do skolky jo. Od tri let, aspon do obeda, aby se vic osamostnilo a zvykalo si tam na nejaky rezim, ktery pak bude mit ve skole.

Katka, 31. 3. 2016, 8.40

Já už svůj názor na jesle v jedné diskuzi prozradila a byla jsem celkem v menšině, komu se to nepozdávalo ;o) Jsem proti jeslím i proti školce, ale chápu, že né každý si to dokáže zařídit tak, aby mohl být s dítětem doma co nejdéle. Také tlak okolí na to, jak by dítě mělo být vychováváno a že školka je nutnost, je velmi silný. Matek, co jdou co nejdříve zpátky do práce a dítě strčí do instituce, aby měly od toho parchanta konečně klid, taky bohužel není málo a není to vůbec o financích, ale o tom, že je dítě v životě omezuje. Že vzniknou jesle, mě nevadí, spíš to směřování do budoucna, aby se rodičovská nesmrskla ze 4 let na pár měsíců, jako v zahraničí a matky šup, šup do fabriky, zvyšovat HDP, vybrat daně, aby měl stát co rozhazovat...

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight