Jak skloubit první třídu a dojíždění do práce

zobrazeno 2020×

Vložil(a): Lenica, 10. 3. 2017 9.21

Zajímalo by mě,jak to mají maminky,které dojíždí do práce a mají doma prvňáčka.Syn jde od září do školy a já vůbec netuším,jak to budu zvládat.Ráno mi jede bus do práce v 6:35,jenže družina je od 6:30.Jiný bus mi nejede.Můžu se zkusit domluvit s rodiči, že bych jim syna vodila na 6hod,ale každý den,aby tohle řešili,to se mi moc nelíbí:(Sami mají svůj život a starají se o nemocnou babičku.Přítel jezdí do práce na 6hod vlakem:(Vůbec nevím,jak to udělat.A odpoledne jak zvládat úkoly?Jsem doma až v 17hod,sotva otevřené oči,nestíhám vůbec nic,natož se pak učit se synem.Už teď z toho mám takové nervy.Rodiče tlačí mého přítele,aby šel pracovat na směny,aby mi více pomáhal,jenže on svou práci má rád,tak tohle asi neklapne:(

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

naseivanka, 5. 8. 2021, 21.18

Máte pravdu, že práce a první třída je pro maminky hodně náročné, ale všechno se dá zvládnout, to se zase jako nebojte. Já jsem třeba dětem dokázala při návratu do školy ještě dopřát nějaké nové židle a stoly, dokonce ode mne dostali i noční stolek a dětskou pohovku. Všechno jsme pořídili s přítelem na https://www.atan.cz/detsky-nabytek

Žofinka

Žofinka, 13. 11. 2017, 16.58

tak to se to krásně vyřešilo a ke spokojenosti všech .-)

Lenica, 10. 10. 2017, 17.05

Zdravím, holky. Už 2.měsíc pracuji jako prodavačka v Chovatelských potřebách. Hlavně v místě bydliště, od 8:00, takže stíhám vodit syna do školy. Prostě jsem odešla z práce s tím, že je syn pro mě důležitější, měsíc jsem byla na UP a tuhle práci mi tam našli Díky za všechny komentáře...teď jsem šťastná a syn taky, protože nemusíme vstávat v 5hod, ale krásně až v 6:30

Lenica, 12. 4. 2017, 8.02

Zdravím, holky. Tak po dlouhé době přemýšlení, jsem dospěla k závěru, že i když jsem se vztekala nad komentářem typu: na úkor dětí bych tohle nedělala, tak jsem uznala, že je na něčem pravda. Včera jsem si volala s mou maminkou, celou hodinu jsme se o tom bavily a ona na to taky říkala, že pokud si dám pár měsíců oddych od práce, tak 1.den školy našeho syna půjde s ním veselá a vyrovnaná maminka, která nespěchá na autobus a bude všechno slavnostní, jak má být.....ta představa, že ráno nebudeme muset vstávat ve 4:45, ale normálně v 6:30, pak půjdeme v klidu do školy, já v klidu potom pro něho přijdu a pak zase v klidu úkoly a chystání do školy. Smlouva mi končí koncem srpna, prostě další nepodepíšu a půjdu na ÚP, abych si konečně syna užila......co syn nastoupil do školky, nastoupila jsem já do práce....na každé akci, co měli ve školce, jsem nemohla být kvůli dojíždění. První akci Vánoční besídku jsem viděla první teprve vloni. Nikdy si neodpustím, že díky práci jsem přišla o besídky s mým synem......teď se mu to pokusím vynahradit...hodně mě to trápí, že jsem kvůli práci o dost přišla, ale snad se na mě nebude zlobit......Ano, bude to náročný, ale zvládneme to...našla jsem přivýdělek, který mi teď vydělal za víkend 5000,-Kč, takže když si takto budu přivydělávat, půjde to stejně, jako kdybych byla v práci, kde se mi už stejně nelíbí

Kikinka30, 3. 4. 2017, 8.13

Nas to teprve ceka,mam jeste nejaky rok na premysleni,aby se to co nejlip zkloubilo,prace u skolky nejlepe

Lenica, 14. 3. 2017, 13.55

Některé příspěvky mě docela zamrzely, ale s tím jsem musela počítat.....nebudu tady psát vše, co prožívám, ale pokud nevíte, proč práci stavím v mé situaci na první místo, tak raději nekomentujte Docela to bolí, takové věty číst.......chodím do práce, abych měla peníze na jídlo a placení hypotéky, ne z důvodu, že chci na dovolenou nebo si něco koupit hezkého na sebe.....ve zkratce: právě se soudím o domek, který mi bývalý manžel prosázel. Moje celá výplata půjde jen na hypotéku, takže pokud chci zachránit střechu nad hlavou a mít spokojené dítě, musím do práce chodit a zatnout zuby. Prodat dům nejde, jsme v takové oblasti, kde takový dům nikdo nechce ani za půlku hodnoty hypotéky. Bývalý manžel mi nechal i jeho dluhy, tak platím i to......ano, bohužel, jinak to nejde, protože bývalý se vytratil.Je to 5let, co jsme rozvedení a musím zaklepat...nemám ani jednu exekuci, i když vyhrožovali. Snažím se, aby syn měl všechno, co si přeje.Naštěstí je skromný a stačí mu i spodní prádlo.Hlavně, že je tam Avengers ))) Pokojíček teprve budeme příští měsíc dělat, snad to vyjde, tak bude mít splněný sen......je mi teprve 30 let a vyhrabu se z toho, i kdybych měla prosit o pomoc sousedy. Já to nevzdám.....a hlavně si nemyslím, že tím, že je syn ve školce do 16:00, že by o něco přicházel. Má zdravou mámu a tátu ( mého přítele ), syna oba moc milujeme. A takových dětí je více, co jsou do 16hod a vidím, že jsou spokojené jako náš syn ♥ A můj syn je na mě pyšný a já na něho

benca, 10. 3. 2017, 22.49

no mna to tiez caka, manzel robi cele dni a pojdeme do skoly do druziny, vecer o piatej sa ucit a varit, a nemam v tomto meste nikoho

Cherrynka, 11. 3. 2017, 11.42

To je vždy hrozná situace. Já si to osobně nedokážu představit

Aliisha

Aliisha, 11. 3. 2017, 20.32

člověku prostě nic jiného nezbyde.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 10. 3. 2017, 22.01

Nejlepší by bylo využít auto, jinak se to neumím představit, případně využít rodinu

Cherrynka, 11. 3. 2017, 11.44

Mě zajímá, jak to dělají maminky, co jsou samy, nemají auto, pracují třeba od 7:00, vrací se např 16:00.... mají třeba dítě v 1. třídě a druhé ve školce. To asi snad nemůžou chodit do práce, ne??

Aliisha

Aliisha, 10. 3. 2017, 21.15

Tohle naštěstí řešit nemusím. Asi bych poprosila přítele o pomoc.

Cherrynka, 11. 3. 2017, 11.45

Já taky to musímm řešit, naštěstí.... ale je mi smutno za ostatní, musí to být hrozné

Aliisha

Aliisha, 11. 3. 2017, 20.32

To ano, vůbec jim to tedy nezávidím. Jsou to starosti

Lenourecek, 10. 3. 2017, 20.03

Pokud Vám rodiče pomohou, berte to tak, že je to třeba maximálně na první rok a v tom je spousta prázdnin. Známé vyzvedávali dceru každé ráno u nich doma sousedé, kteří vodili dítě do školy, ona jí vždy volala, jestli je vše v pořádku a zvládali to tak. Jinou možnost neměli

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů