Děti a pohřeb

zobrazeno 2771×

Vložil(a): Leňulka, 17. 2. 2017 22.06

Od kolika let myslíte, že je vhodné vzít dítě na pohřeb? Umřel mi děda, já teda dceru 12měsíců brát nebudu, ale sestra má děti 7 a 11let a prý je brát nebude, že jsou na to ještě malý, což už teda si myslím, že by jít pradědovi na pohřeb mohli když se od mala vídali denně. Jaký máte vy názor?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 24. 11. 2017, 15.41

já bych je na pohřeb vzala, přeci jim musela už vysvětlit, že děda umřel, když ho viděly každý den

Fuga

Fuga, 20. 2. 2017, 6.49

myslím si, že by je měla vzít, smrt je součástí našeho života a nemůžeme před ní zavírat oči

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 25. 2. 2017, 21.17

Tak některé děti jsou extra citlivé a můžou si odnést trauma ne celý život

Mygara

Mygara, 19. 2. 2017, 18.58

děti bych vzala a zkuste jí dát přečíst článek, který je tady, jak dětem citlivě vysvětlit smrt

Kamibur, 19. 2. 2017, 9.15

Takhle stare deti bych na pohreb vzala. Ja byla s dcerou, kdyz ji byl cca rok na dvou pohrbech a vzdy jsem s ni zustala hned u dveri a kdyby rusila, tak bych s ni sla ven. Ale vydrzela v klidu.

Leňulka, 19. 2. 2017, 10.02

tak si říkám, že bych dceru vzala taky ale je hrozná neposeda,nevím jak by to vydržela, ale zkusí s ní manžel zůstat vzadu a kdyžtak půjdou ven

Aliisha

Aliisha, 18. 2. 2017, 21.44

Já bych je asi vzala, jestli by chtěly jít.

AllaŠvecová, 18. 2. 2017, 20.25

Ja byla cca v 10letech na babicky pohrbu a mam trauma na cely život. V živé paměti mam jak tata brečel a byl ko

vendy.z, 18. 2. 2017, 19.06

My jezdíme na pohřby pořád - i když byly děti miminka. Manžel je farář... Jde o to, zda to dítě vydrží v klidu, vždy jsem, pokud rušili obřad, odcházela s dětmi do ústraní, aby nebyly slyšet. 7 a 11 už jsou děti rozumné a vydržet v klidu by mohli, nevím na co by byly malé....vysvětlování smrti? Myslím, že by se děti neměly seprovat od rodinných událostí, i když smutných, patří k tomu...

Leňulka, 18. 2. 2017, 20.40

Přesně také si myslím, nejsou to už prťata ale velký rozumný děti. Já bych vzala i dceru 12měsíců ale nevydrží v klidu ani minutu takže to ani nebudu zkoušet

vendy.z, 20. 2. 2017, 13.24

Tak když nepůjdete do smuteční místnosti, je podle mě dobré tam být pro rodinu před síní... ale záleží na Vás... Jasně že je to s malými dětmi vždy složitější

Leňulka, 18. 2. 2017, 21.05

no bohužel ségra je jiného mínění, nedá jim ani na výběr jestli chtějí jít, ona si to prostě nepřeje aby tam šli, což mi teda příjde smutný

vendy.z, 20. 2. 2017, 13.25

Alespoň že tam půjde ona, to je podle mě velmi důležité

Leňulka, 19. 2. 2017, 10.04

ještě dotaz když jsou na pohřeb děti tak také musí být v černém? Já na dceru nic černého nemám

vendy.z, 20. 2. 2017, 13.23

Myslím, že u dětí se nevyžaduje striktně černé, lepší když je to tmavé, sváteční. Většina dětí co vidím na pohřbech nemají vše černé, ale spíše tmavé barvy....

klarike1

klarike1, 18. 2. 2017, 15.17

Děti, co už chodí do školy, bych se na pohřeb vzít nebála, pokud by tedy samy neodmítly. Vysvětlit už se jim to rozumně dá. Zvlášť, když se s pradědou vídaly denně, i ten malý človíček to musí nějak zpracovat. Neříkám koukat do rakve, ale účastnit se rodinného setkání a rozloučení není nic nenormálního.

Leňulka, 18. 2. 2017, 20.38

Také si myslím, rakev ani otevřená nebude,bude jen fotka u rakve, je to v rozlučkové síni a tak na půl hodinky, to si myslím, že by tam mohli

patricia077

patricia077, 18. 2. 2017, 14.07

To už jsou velký ja byla poprvé cca v deseti a ok

benca, 18. 2. 2017, 13.59

do tychto veci by som deti netahala, maju krehku dusicku, su velmi vnimave

Eliška Kozlova, 18. 2. 2017, 14.54

Záleží na to jak moc tragicky se jim to podá, já dětem vysvětlila, ze je to pro ne vysvobozeni, protože uz je všechno bolelo, ze je to smutné jen jen pro nás protože se nám stýská a ze je to dobře, protože je vidět ze jsme je měli rádi. Pak uz bych se v tom nevrtala a s dětmi podnikala něco veselejsiho. Ale dělat jako by nic to mi rozumné nepřijde, pak se naučí před těžkými věcmi jen schovávat.

Leňulka, 18. 2. 2017, 20.43

no přesně,záleží jak se jim to řekne a vysvětlí, je to prostě normální věc co k životu patří a neměli by se od toho děti odsouvat.

Leňulka, 18. 2. 2017, 21.13

no ségra jim topodala stylem že řekla děda umřel a tím to končilo,no a na pohřeb je nevezme je to prý dospělácká záležitost kde nemají děti co dělat.

Eliška Kozlova, 18. 2. 2017, 21.49

Ono je to těžké, vše ma své pro a proti. Možná s tím ma sestra sama problém, jak se k tomu postavit, může to pro ni samotnou být složité, ale můžete se k tématu vrátit třeba společně az trochu utichnou emoce, děti možná samy budou chtít něco říct nebo vysvětlit. Ale nejsem psycholog, takže jen podle mého úhlu pohledu.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů