výpověď

sledováno 1× zobrazeno 1179×

Vložil(a): Lenča Pešková, 1. 7. 2018 18.10

ahoj holky. mate nekdo zkusenost s podavanim vypovedi z duvodu pece o dite? jde mi o to ze se mam ted vracet do prace 18.7. a nejak to nedokazeme zkombinovat. ja i chlap chodíme na smeny. ja denni a nocni a chlap na dlouhy a kratky tyden. to ze by mala musela byt ve skolce az do 7 (je soukromá takze by vysly vstric) je jedna vec ( a strašně se mi nelibi) a druha ze kdyz pujdu na nocni kdyz bude mit chlap denni tak odchazim v 18 a on se vraci v 20 a kdyz budu po nocni a on v praci tak ja dojdu nejdriv v 6:45 a on chodi na 6. je ridic s vlekem takze ho posilaji na dlouhy streky takze u nej posunutí nehrozi.. a ja to proste nemam jak zkombinovat. babicka daleko, deda nepomuze. kdyz jsem se ptala na misto jen na rano tak vsechny jsou obsazene a nikdo se ho nepusti. vim ze mi musi umoznit zmenu pracovní pozice pokud tomu nebrani vazne provozni důvody ale spis by me zajimaly osobni zkusenosti. je to moje srdcova prace a nerada ji pustim ale at se na to divame jakkoliv tak to proste neposkladame🤔 diky i za radu. treba reseni je jen ho nevydime

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

milujici.teticka36, 20. 2. 2024, 8.04

Vždycky to zkuste uhrát na výpověď dohodou, protože si ušetříte nějaké to odstupné a výpovědní lhůtu a tak dále. Prostě dohoda je vždycky lepší, to si myslím, že je poměrně jasné. Vzor stáhnete třeba na https://www.webtrh.cz/vzor/vypoved-dohodou/ a jako za sebe osobně doporučuji fakt férové a transparentní jednání. Bez toho to nejde. Řekněte narovinu, jak to je. A třeba vymyslíte i jiné řešení.

klkv, 12. 7. 2018, 8.16

Asi pozdě....., ale jste si jistá, že Vás mohou přijmout i na ty směny? Nemají za Vás náhodou už náhradu? Vzhledem k tomu, že vědí, že chcete nastoupit/ale nemůžete/Vás "na oko nutí" nastoupit, ale přitom o to vlastně ve skutečnosti nestojí...šetří tím odstupné... Ještě To můžete oddálit, požádáním o neplacené volno do 4 let, věku dítěte, měli by vyhovět. Vy získáte čas, a můžete třeba najít jinde zkrácený úvazek a třeba se situace u zaměstnavatele během roku změní...Problém, ale je, že se tím vystavíte tomu, že Vás zaměstnavatel potom nemusí umístit na Vaše místo, ale může Vám nabídnout "šoupnout Vás" někam jinam, a pokud Vám to nebude vyhovovat tak smůla....

Lenča Pešková, 13. 7. 2018, 7.38

zástup za me byl to ano, ale skoncila jeste driv cca o 14 dni nez mi konci materska.prodloužení a neplacene volno mi nedali. nakonec se to vsechno vyresilo uplne skvele🙂 dohodu me podepsali a uz mam i nove misto🙂

Gabill, 3. 7. 2018, 22.21

U nás je ešte možnosť predĺžiť rodičovskú. Ak u dieťaťa nie sú nejaké zdravotné problémy, tak matka už nedostáva rodičovský príspevok, ale môže byť doma s dieťaťom myslím, že až do 6 rokov. štát za ňu počas tohto obdobia platí odvody. Neviem ale, či je niečo podobné aj v Českej republike. Ak by to šlo aj u vás, nemuseli by ste nastúpiť do práce ani dať výpoveď a možno sa časom niečo zmení.. Ešte by som skúsila riešiť to so zamestnávateľom, možno vám bude nejak vedieť vyjsť v ústrety. Zvážte aj, či by nešlo požiadať zamestnávateľa o neplatené voľno na nejaký čas, len vtedy by ste si asi musela platiť odvody sama.

Lenča Pešková, 4. 7. 2018, 7.52

neco podobnyho tady mame taky. ale chci chodit do prace. neco si sezenu a bude zase fajn

Gabill, 4. 7. 2018, 8.39

Tak držím palce. Možno to bude ešte lepšia práca, nová príležitosť....

V007A, 3. 7. 2018, 17.32

Nevidím jiné řešení než změnit práci.

Mygara

Mygara, 3. 7. 2018, 7.09

změnit práci, jiné řešení nevidím

Fuga

Fuga, 2. 7. 2018, 21.51

a co chodit jen na noční? To je úplně mimo mísu, nic mě nenapadá

Lenča Pešková, 4. 7. 2018, 7.52

pres den bych vubec nefungovala

Zdeňka S., 2. 7. 2018, 20.47

Tak to netuším... Mi skončila pracovní smlouva v době kdy jsem odcházela na mateřskou, takže pak jsem se hlásila rovnou na pracovní úřad..

patricia077

patricia077, 2. 7. 2018, 10.03

Složitá situace která s dětmi prostě nastane jedine změnit práci

Janako

Janako, 1. 7. 2018, 21.59

Asi bych tuhle konkrétní situaci řešila v práci, jestli je nenapadne jiné řeší, jak ti vyjít vstříc např. jiná pozice nebo zkrácená pracovní doba.

Lenča Pešková, 2. 7. 2018, 7.29

no ja ji tam uz predhodila cca pred rokem a ted zase asi pred mesicem. reakce byla stejna. rada bych, ale bohuzel nemam volne misto

Žofinka

Žofinka, 1. 7. 2018, 20.55

Tak to vůbec nevím, chůva by byla už nad rámec

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů