Dovolená před nástupem na MD

sledováno 1× zobrazeno 655×

Vložil(a): Čertice, 1. 12. 2016 8.43

Chtěla bych poprosit o radu:byla jsem zaměstnaná, časem jsme se se zaměstnavatelkou skamarádili a když jsem otěhotněla, neměla z toho radost. V sedmém měsíci jsem šla na neschopenku a v květnu nastoupila na MD, vybrala jsem 7 dní dovolené a bylo mi řečeno, že víc nemám. Myslím, že bych měla mít dokonce i starou dovolenou, ale ona mi nedala ani pracovní smlouvu, vždycky řekne, že ji musí někde najít v pc. Vykazuje se dovolená někde např. na sociálním zabezpečení? A dá se někde zjistit, jak to vykázala? Moc děkuji

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 12. 4. 2017, 10.39

to vůbec netuším, ale já to mám na výplatnici a každopádně máte nárok na proplacení dovolené, ale musíte si zažádat tak ,aby navázala na konec MD, a taky vás v tuto dobu (co budete na dovolené a zároveň na rodičáku) může vyhodit

vivianr, 4. 12. 2016, 17.50

To se mi moc nelíbí. U nás jsou např. Tři vyhotovení smlouvy kvůli kontrolám z pracáku, takže jednu má zaměstnavatel, další má prodejna, kde zaměstnanec pracuje a pak samozřejmě poslední má zaměstnanec. Určitě máte nárok na celou dovolenou a paní s vaší mzdovou kartou nějak čaruje. Co pohrozit v nejhorším právě kontrolou z pracáku?

louskacek2, 1. 12. 2016, 14.17

Pokud je Vase smlouva v poradku, alespon zpetne. Mate narok na celou dovolenou...pac jste v danem roce odpracovala vice nez je potreba. Ja ted nevim kolik dni to je ale cca 2- 3 mesice v tom roce. Me to nevychazelo pac jsem na MD nastoupila v breznu zacatkem a me to o cca 14 dni nedalo a v tomto roce uz jsem nemela narok na cele dny. Urcite mrknete po netu to musite dohledat.

L.janicka.l

L.janicka.l, 1. 12. 2016, 12.22

Smlouva musi byt, jinak se neplatilo soc a zdr a tim by nemela narok na md ale na rodicak

Petra Schoberová, 1. 12. 2016, 12.13

no nevím, když nemate v ruce ani smlouvu, je to zle a jak píše paní nezakoné ale pokud za vás odvádela,myslím že by se to dalo zjistit v nejhorším ji asi pohrozit.. Nevím jak dloujo jste pracovala a kolik dovolené vám zaměstnavatelka dala na rok? myslím že ze zákona je minimum 20-21dní/rok??..

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 1. 12. 2016, 12.46

Minimum je 20 dní, ale bůh ví, jestli s tím paní nějak nekšeftovala, bez smlouvy je to těžké

Petra Schoberová, 1. 12. 2016, 12.52

to je fakt ale pokud něco odváděla (ZP a SP) jsou o tom že paní pracovala záznamy.. takže bych popřípadě zle zatlačila

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 1. 12. 2016, 13.36

A jak třeba dokáže že tu dovolenou fakt nevybrala? Pokud je ta šéfová podlá, tak si do účetnictví zanesla, že si třeba vybrala 14 dní a problém je na světě

Čertice, 1. 12. 2016, 14.35

To jsem právě myslela, jestli se to dá takhle nějak zjistit.

Petra Schoberová, 1. 12. 2016, 13.48

myslím si, že by to šlo, když pujdeme hodně do hloubky a paní měla případně hodinovku je dovolena placena z prumeru tim padem je dovolena placena více, takže podle vyše mzdy by to šlo... Stalo by to hodně sil a hledaní.. Ono už je to spíše co by kdyby ale dalo by se..

Čertice, 1. 12. 2016, 14.26

Já smlouvu podepsala, platila za mě zdravotni i sociální, jen mi nedala kopii.

Petra Schoberová, 1. 12. 2016, 21.02

pokud cca víte kolik by mělo byt dnu a máte na to nervy nenechala bych se pokud odváděla zaznamy byt musí a podle vyše zaplaceného pojištění se dá spočítat i vyše mzdy asi bych zkusila nějake bububu a pak..

Lusesita25, 1. 12. 2016, 11.39

Taku jsem to pochopila, ze nemate vubec pracovní smlouvu. Vzdyt je to nezakone a vam i zamestnavateli hrozi v dobrem pripade jen pokuta. Nehleda o dluhu na zdravotnim pojisteni. Socialni povinr neni, ale bude vam to chybet napr. kvuli materske.

Adrianita, 1. 12. 2016, 11.34

Já bych si zavolala na personální oddělení.

Čertice, 1. 12. 2016, 14.34

Jsme jen dvě, ona majitelka já zaměstnanec , nemá žádné personální.

Sooňaa, 1. 12. 2016, 10.43

A ja kdyz jsem sla.na MD,tak vim,ze jsem davala nejaky papir od zamestnavatele kvuli poctu odpracovanych dnu,takze smlouvu by mela mit. Urcite bych ji co.nejdrive chtela..

patricia077

patricia077, 1. 12. 2016, 10.34

Nedala? Jakože jste vůbec smlouvu nepodepsala? Vždyť se vždy jedna nechá pro zaměstnavatele a jedna rovnou pro vás...dovolenou máte dle toho, kolik odpracujete a taky se to liší, každý zaměstnavatel dává jiný počet týdnů, ale ta vaše kamarádka bude asi pěkná..

Čertice, 1. 12. 2016, 14.31

Já jsem její jediný zaměstnanec, kamarádíme se 7 let, tak jsem ji samozřejmě věřila.

patricia077

patricia077, 1. 12. 2016, 14.36

Jarka mmm, 1. 12. 2016, 10.05

Vy nemáte pracovní smlouvu? Tu jste měla dostat rovnou při podpisu ne? A dovolená je vidět na vyplatnicich. Pokud nemáte nic,tak si to příště osefujte. Pochybuji,že se dovolená eviduje jinde,ale třeba jo. Jestli máte takovouhle sefovou,zavolejte si na zdravotní a sociální,jestli máte vše v pořádku,abyste pak nebrecela...jen tak pro jistotu.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 1. 12. 2016, 10.12

Přesně tak, víc než o dovolenou bych se bála o dluhy na sociálním a zdravotním

Čertice, 1. 12. 2016, 14.31

To jsem už kontrolovala

Čertice, 1. 12. 2016, 14.28

To mám všechno placené.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů