Vlakem z Brna do Prahy

zobrazeno 727×

Vložil(a): Adrianita, 3. 10. 2016 17.22

Maminky, jeli jste někdy vlakem do Prahy, nejen z Brna? Pojedeme vlakem Eurocity, který jede z Maďarska. Je dobré si místa předrezervovat nebo není problém si sednout? Budu ráda za každé bližší a podrobnější info. V tom vlaku má být vagón/oddíl pro cestující s dětmi do 10 let. Nevím, jak ho poznám z venku, případně jak se zorientuju, kde to mám rezervovaný :/ Jeli jste někdy v takovém vagónu, v čem je jiný? Trochu jiný dotaz, ale snad má někdo zkušenost.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

koliaska105, 20. 11. 2019, 4.56

Být vámi bych si určitě udělala rezervaci předem. Sama jezdím Brno - Praha poměrně často a je pravda, že většinou ve vlaku volné místo je, ale pokud si člověk chce ušetřit stres, tak je lepší mít rezervaci. Jen tak mimochodem, kdybyste náhodou sháněla v Praze nějaké ubytování, tak můžu z vlastní zkušenosti doporučit tento příjemný penzion: https://www.akatpension.com/ Je to tam hezké a hlavně to na Prahu ani není nijak drahé.

ivanka386, 29. 6. 2020, 22.57

Co se týče toho ubytování, tak já za sebe zase můžu doporučit třeba toto: http://www.ubytovny-praha.net/ My si přes ně zařizovali apartmán, když jsme si dělali několikadenní výlet do Prahy a byla jsem docela překvapená tím, jak levně to vyšlo.

Mygara

Mygara, 16. 9. 2017, 15.24

já si myslela, že do tohoto typu vlaku je automaticky místenka .-), ale rozdíl ve vagonu pro děti do 10ti let oproti ostatním není žádný

Zuzka Čtvrtečková, 5. 10. 2016, 18.37

Záleží,kdy jedete, abyste nejeli se spostou studentů. Vagon je stejný, jen je rezervovaný pro rodiče s dětmi,tak by vám ho neměl nikdo zasednout, popř.místo uvolnit. Na perónu nebo i na internetu najdete rozpis vlaků a tam uvidíte, kde je jaký vagón

Adrianita, 5. 10. 2016, 19.01

Už v tom mám přehled. Jedeme navečer v týdnu, tak to snad studenti nepojedou,ale i kdyby,tak nám to nesmí zasednout

Jarka mmm, 3. 10. 2016, 21.51

Rezervace je jistota...Je dobré na idos.cz nebo jinde mrknout na řazení vagónů a podle toho si stoupnout na perón...Občas se ale stane,že ten vlak poskladaj blbě . S dcerkou jsem jela 3 h cestu v dětském kupé. Byl to úplně normální vagon,žádná herna nebo něco...Když jsme tam vešly,tak tam seděl nějakej ind,měl tam taky mistenku. Pak tam vešla samotná starší paní,to už jsem vzdala vysvetlivani,pro koho je to vagón. Celé kupé se pak zaplnilo lidmi bez dětí. Naštěstí byli slušní. Pruvodci se nad tim vůbec nepozastavil,byl plný vlak. Tak jen abyste kdyžtak nebyla nemile překvapená jako já...

Adrianita, 3. 10. 2016, 22.16

Tak to je dobrý vědět. To jsem si teda ten vagón představovala jinak

Jarka mmm, 3. 10. 2016, 22.37

No,to já taky a taky js čekala jiné děti,se kterými by se dcerka ty skoro 3 h zabavila . Jiné společnosti než ČD to mají asi víc vychytane...mám dojem,že někde mají ty dětské koutky,ale nevim kde...

Petra Schoberová, 3. 10. 2016, 21.12

My teda do Prahy jezdili Ostrava-Praha a jen Regiojetem a naprosta spokojenost, místa jsme si rezervovali online dopředu i zaplatili (tam to asi jinak nejde? )

Petra Önder (petrao)

petrao, 3. 10. 2016, 19.53

Jezdím pravidelně z Brna do Prahy a vždycky místo najdu. Nejhorší je to tedy v pátek odpoledne, pokud cestujete s dětmi tak spíš rezervujte..lepší koupit lístky předem hodně ušetříte

Katka

Katka, 3. 10. 2016, 19.35

Zkušenost máme čerstvou z prázdnin. Nic není nutné rezervovat předem a sednete si i tak ;o) Vagóny jsou označeny z venku. Před námi zastavila první třída a jídelní vůz a letěli jsme s dětmi a kufry přes celé nástupiště do třídy druhé ;o). Sednout si můžete kamkoliv pokud to není první třída. Zaleží jaký chytnete typ vlaku, prvním jsme jeli, byl celkem obyčejný, kupéčkový. Druhý byl hodně podobný pendolinu.

vendy.z, 3. 10. 2016, 19.20

Eurocity jsme nejeli, ale myslím, že záleží na tom, jaký spoj to je. Rezervace není drahá a je to jistější.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů