Triedite odpad

zobrazeno 1832×

Vložil(a): Tenderka, 26. 2. 2017 8.51

Ako triedite odpad? Niekoľko rokov triedim: plasty, papier, tetrapaky, sklo, bioodpad, kovy a až to, čo sa nedá dať nikam, ide do komunálneho odpadu - takto mám smetiak plný možno až po 2 mesiacoch :) Zato bioodpad pribúda do kompostu z červeného vedra aj 2x do týždňa. Na ďalšej fotke bol ešte zatvárací kôľ na plasty a komunálny, no nedajú sa mi pridať dve fotky. Ako triedite vy? Čo všetko u vás zbierajú?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Drahuska, 22. 7. 2022, 16.32

Do čeho prosím vás odpad třídíte? Dá se sehnat vyloženě koš na tříděný odpad?

LauraI, 25. 7. 2022, 22.46

Samozřejmě, že dá. Když se koukneš třeba na dokose.cz tak tam je určitě najdeš .

koliaska105, 5. 11. 2021, 19.35

My u nás doma odpad třídíme už skoro 10 let. Pár let zpět jsem třídění dokonce zavedla i ve své firmě. Tam je to obzvlášť důležité, protože jak se firma rozrůstá, tak roste i produkce odpadů. Za tento rok je dokonce tak vysoká, že bude poprvé potřeba podávat roční hlášení o produkci odpadů, viz: https://www.rocnihlaseni.cz/rocni-hlaseni-o-produkci-a-nakladani-s-odpady-dle-noveho-zakona-o-odpadech/ Koukala jsem, že pro rok 2021 tam jsou nějaké změny, tak jsem zvědavá jak se s tím poperu.

navji, 15. 1. 2018, 21.01

Třídíme vše: plasty, tetrapak, sklo, papír, bioodpad, hliník, železo, baterie, elektrospotřebiče, staré oblečení, aj. Našli jsme si sběrová místa - kontejnery, kompost, škola, sběrné dvory aj. Koš vynášíme jednou za 14 dní, když máme popelnici a poloprázdný

Žofinka

Žofinka, 23. 11. 2017, 1.49

třídím vše, kromě bio, protože ten nemám v dosahu, ale v takovém pořádku, jak to mátevy, to tedy nemám

hanina.rezkova, 19. 7. 2017, 19.40

Také třídím a protože mám doma malé děti pořídila jsme si tento stojan https://www.obalove-materialy.cz/trojity-stojan-na-odpadkove-pytle. je pravda, že s místem nemám až takový problém. Musím však říci, že třeba baterky a spotřebiče odnáším na úřad, kde mají sběrné místo. Musím říci, že díky barevným víčku mi i děti dávají odpad tam kam patří.

lucie25987, 27. 4. 2020, 20.21

My máme něco podobného. Ne přímo stojan, ale objednala jsem si z https://www.vangillern.cz/produkty/pytle barevné igelitové pytle, aby právě děti věděly, co se kam vyhazuje a zabralo to. Děti třídění baví a mají radost, když všechno pečlivě roztřídí. Bez barevných pytlů by to tak dobře nešlo a takto se naučí třídit odpad formou hry .

annicka

annicka, 8. 3. 2017, 14.57

take tridime bohuzel neni moc mista na specialni kose, tak to kazdy den odnasime do popelnic, nastesti jsou cestou

slunicko, 28. 2. 2017, 8.36

Tridime taky. Bohužel na bio odpad nádobu nemáme. Na chalupě jde bio do komposteru

benca, 27. 2. 2017, 20.28

mame kontajnery na papier, plast....

vendy.z, 27. 2. 2017, 10.43

Koš vynášíme jednou týdně, vše pečlivě třídíme. Jen se musí dávat pozor, co se třídí a co ne. Např. hodně lidí neví, že rolky od WC papíru nepatří do tříděného ale komunálního odpadu

Tenderka, 27. 2. 2017, 15.36

skor by som povedala, ze rolky od papiera nepatria do papiera, lebo je to skor karton, no kludne sa mozu dat do bioodpadu, kde sa rozlozia aj v ekozahrade sa pouzivaju na priesady, v pode sa rozlozia

horri, 27. 2. 2017, 9.17

Ano třídím plasty, papír, sklo do tašek a vybité baterie a hliník sbírám synovi do školky.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů