Rituály v domácnosti

zobrazeno 652×

Vložil(a): Jarka mmm, 10. 12. 2016 11.05

Pěkný den. Máte doma nějaké domácí rituály? S dětmi nebo s manželem? Třeba sobotní film,společné obědy,hraní her,výlety...My máme jen pevně dané,že o víkendu jime spolu (v rodině manžela jedl každej,kdy se mu to hodilo). Ráda bych u nás zavedla,že v sobotu po uspání dítěte budeme s mužem hrát nějakou deskovku,abychom ten čas strávili spolu a ne každý zvlášť na pc nebo u knížky. Ráda bych zavedla i sobotní výlety,ale to kvůli jeho pracovní vytíženosti nejspíš nepůjde. Pak chci taky zavést pravidelný čas na vytvarnou tvorbu s dcerkou a časem i ty deskovky. Máte něco zavedené? Ráda bych se inspirovala...Věřím,že když se něco ujme,tak už se člověk těší...

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 10. 4. 2017, 10.33

jíme společně, ale pak už většinou každý děláme to své, kromě společných výletů

nikolava, 11. 12. 2016, 12.37

Asi ne, většinou společně jíme, ale to je u nás normální. Rádi jdeme na společnou procházku, nebo jen tak sedíme s malým v pokojíku a hraeme si

Sooňaa, 11. 12. 2016, 0.00

Kdyz tak premyslim,tak vlastne ani.zadne nemame,ani to jidlo neni spolecne,ale je to dobry.napad zavest. Deskovky miluju,zkusim se poradit s manzelem co on na to

Fuga

Fuga, 10. 12. 2016, 20.01

společné jídlo je u nás normální, ale jinak nevím. Ono je težké zavést řád, když každý den je jiný, protože ve všední den jsou krožky a o víkendu, pokud to jde, tak jeden den někam vyrazíme (na výlet, návštěvu) A to by se taky dalo brát jako rituál.

dasza, 10. 12. 2016, 18.33

Tak mame toho spoustu.ale kdyz to nejde.nedodrzime to..tak treba kazdou sobotu mame rodinnou radu u snidane..kazdy vecer s detmi hodnotime den..obedvame o vikendu zasadne spolu.neustale spolecne hrajeme deskovky.hry.vyrabime.jezdime po vyletech..jediny co nedelame spolecne je sport..ten delam s detmi jen ja..chlapa dostanem max na kolo;)) kvuli deckam toho delame hodne spilecnyho

Jarka mmm, 10. 12. 2016, 19.17

To máte mooooc pěkně!!!

Blankasiro, 10. 12. 2016, 20.35

určitě to v dospělosti ocení, ty společné rady a stolování jsou opravdu důležité.

Jarka mmm, 10. 12. 2016, 20.48

A budou mít vzorec chování pro svou rodinu...Naši s náma trávili hodně času,tak mě mrzí,že s manželem tak často někam na výlet nemůžeme..

dasza, 10. 12. 2016, 21.55

Nasi s nami netravily nic...chlapa to taky otreavuje..ale deti jsou mali jen jednou;))) btw.ty rady sem okoukla az na kurzu efektivniho rodicovstvi a desne se mi libily;) a maj neco dobsebe

dasza, 10. 12. 2016, 21.56

Joo..cim vic to delame.tim vic vidim jak je to prinosne..

Martinne, 10. 12. 2016, 18.06

Asi hlavne spolecne jidlo. Chtela bych vice na vylety

Aliisha

Aliisha, 10. 12. 2016, 18.28

Jel vidíte, na společné vejlety jsem úplně zapomněla ty jsou také pravidelně

Blankasiro, 11. 12. 2016, 19.05

přijde mi, že chlapi si pod pojmem výlet hned představí celý den pryč a utrácení za blbosti přitom to ani tak být nemusí...

Aliisha

Aliisha, 10. 12. 2016, 17.54

Každý den společná káva a to hned po večeři. Celkově trávíme hodně času pohromadě. Víkendové procházky jsou také společným rituálem. I večer, když je čas, tak koukáme na seriál, který jsme rozkoukali už v těhotenství. Je fajn mít společnou chvilku.

Jarka mmm, 10. 12. 2016, 18.04

To je super . My spolu někdy koukáme na Sběratele kostí ,tím to tak končí...Jo a dneska možná mrkneme na tv...Ale je to hodně výjimečné...Taky jsme spolu někdy večer pili kafe,ale já ho teď moc nemůžu.

Katka

Katka, 10. 12. 2016, 18.12

My se s manželem díváme na na Výměnu manželek, když jsou premiérové díly.

Jarka mmm, 10. 12. 2016, 19.24

Tu občas náhodně zapnu,když se chci dívat na tv..a manžel má pracovnu v obýváku a občas koukne a nevěřícně zírá . Ale viděli jsme takhle treba půlku pěti dílů,tak nevím,jestli to je vždy takové.

Katka

Katka, 10. 12. 2016, 19.28

Však my to máme jako relaxaci a jsme pak rádi, že máme rodinu normální

Jarka mmm, 10. 12. 2016, 19.40

Jj,to jsem pochopila . A ano,moooc si vážím té naší ,ikdyz by manžel mohl být víc doma. Ale zatím to bohužel nejde,snad časem...Blbý je,že jezdí po celé čr,takže na cestách tráví spoustu času a když přijede,tak se připravuje na další den a píše zápisy . Už jsme měli hodně hovorů na téma změny práce.

Katka

Katka, 10. 12. 2016, 19.53

Změnu si hlavně musí přát manžel, dokud k tomu sám nedospěje, tak ho nepřesvědčíte.

Jarka mmm, 10. 12. 2016, 19.58

On bojuje sproti tím,že ho ta práce moc baví,ale zároveň vysava a nemá na nás moc čas...Uvidíme,až se narodí další děcko.

Blankasiro, 10. 12. 2016, 20.35

taky společně koukáme na seriály, většinou ty páteční na jedničce

Nikoll, 10. 12. 2016, 17.47

Pokud je manžel doma, tak vždy jíme spolu rituály zavádíme spíš s dcerkou, ale ta je ještě malá, tak si teprva zvykáme

Jarka mmm, 10. 12. 2016, 17.51

Mě se to jezeni dohromady moc líbí . U tchýně a u tety jedí,jak přijdou ke stolu nebo ve svém pokoji. Přitom je to dobrá doba na stráveni společného času a popovidani si.

Nikoll, 11. 12. 2016, 19.56

Já to mám taky moc ráda, je to takový rodinný, i když u nás se málokdy stane, že se obědvá ve 12 a večeří v 19 ale zase jíme společně, a i když máme návštěvu a je čas jídla tak musí zasednout ke stolu a dát si i když teď s malou je to trochu náročnější, protože do všeho hrabe, ale stejně to miluju

Čertice, 10. 12. 2016, 17.34

My jsme hodně výletový a protože máme skoro volné víkendy, tak jsme rádi někde venku. Autem, vlakem, pěšky velký syn už stávkuje ale malému je to ještě jedno

editak, 10. 12. 2016, 16.53

No... taky spis ty vikendy, spolecne snidame, obedvame, jdeme spolecne na prochazku, pak dame maleho spat, pak si s pritelem dave kavu ci caj, koukame na film, maly se vzbudi, malujeme (auta a autobus ) a stavime a bourame kostky,a je vecer ))

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů