Pálení čarodějnic.. jak vysvětlit?

zobrazeno 5376×

Vložil(a): Alexandra, 30. 4. 2016 23.31

Maminky, tak nevím, jestli jsem moc velká citlivka, ale dnes mi bylo celkem nepříjemné vidět za přítomnosti mých dvou dětí čarodejnici, jak hoří na hranici.. Dělá to s vámi také něco? 3,5 roku stará dcera mi pokládala dost důkladné dotazy typu: "Proč ta čarodejnice musí shořet, mami?" "A ona byla zlá?" "A ten pán, co to zapálil, nebyl hodnej, mami?" Jak takhle velkému dítěti vysvětlit pálení čarodějnic, když ten pohled mě samotné není nijak příjemný..? Navíc čarodějnice, kterou jsme my celkem neplánovaně viděli, byla dost "věrohodná"... Dceři to vrtalo hlavou pěkně dlouho. Podělíte se se svou zkušeností? Jak vnímáte pálení vy a jak to vysvětlujete dětem?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

WeruskaSK

WeruskaSK, 6. 9. 2018, 7.56

neviem ale ja ani neviem kam by som sla aby som to vobec videla, tak v prvom rade nechodit na take akcie a ak neplanovane tak to tiez neviem ako vysvetlit, bola ina doba, vela veci sa robilo inak, mas to aj v kazdej druhej rozpravke, napr ze princom odtinali hlavu ked nesplnili ulohu a podobne kraviny

slavuska

slavuska, 7. 2. 2018, 22.12

radši odcházíme dřív, než ji zapálí, mě samotné to nedělá moc dobře

Mygara

Mygara, 29. 12. 2017, 6.20

tak to je težké, říci jí, že se dříve upalovaly nespravedlivě nebo, že je to vyhánení zla asi těžko pochopí a o symbolice nemůže být ani řeč

vendy.z, 22. 8. 2017, 20.39

Zrovna nedávno jsme si říkali, jak se doba změnila. Dnes je v módě emo style a oblékání se do čarodějnického, magie, Harry P. atp....Ale za nás to bylo setkání celé vesnice, kdy jsme nepřišli v maskách, dívali jsme se jak shoří hadrová panenka a těšili jsme se na opékání buřtů...žádné mystično, magično, atp. Děti se o to nezajímaly a dnes je to právě o tom Mě osobně se to nelíbí....

Jarka mmm, 2. 5. 2017, 18.52

Přesně takové dotazy bych taky čekala...Uvidím,jakse s tím časem popereme.

L.janicka.l

L.janicka.l, 30. 4. 2017, 21.50

Zatim nikam nechodime, max se rozdela gril na dvore

lazna, 30. 4. 2017, 13.33

Letos nejdeme nikam. Jsme nastydlý. Starší syn se na to nikdy neptal, když jsme byli.

Leňulka, 30. 4. 2017, 13.09

Zatím nijak dcera je malá a ještě se takových večerních akcí neúčastníme protože chodí ve 20hod. spát

Fuga

Fuga, 4. 12. 2016, 7.26

jestli je to ta z obrázku, tak je to docela síla. Ale takto malé dítě nepochopí řeči o náboženství a nespravedlivých procesech. Zkusila bych něco o nespravedlnosti, která se ale už dnes neděje a je to jen připomínka toho, aby se lidé neupalovali... Ale je to težké

LenickaB, 16. 5. 2016, 0.18

Pro někoho je to jenom zábava, pro někoho tradice, nebo sranda, či jenom akce pro zaplnění volného času. Ale pro naše zvídavé a přemýšlivé děti je to věc k nepochopení - pro nic a za nic se tady upalovali na hranicích nevinní lidé. A upalovala je především církev, která hlásá dobro a lásku k bližnímu. A my dětem ještě říkáme - nepálily se jenom lidé, ale i naučné a krásné knihy.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů