Kurzy

zobrazeno 2186×

Vložil(a): Leňulka, 7. 2. 2021 11.33

Maminky chci se zeptat, dělal si tu někdo kurz na pedagoga/vychovatele? Jak to prosím probíhá? Na jaké předměty se připravit apod.? Jelikož mi zase korona překazila práci a mám pouze všemožné brigády (dopolední) mám čas i na učení. Chtěla bych se na kurz přihlásit. V prosinci jsem si udělala kurz na pečovatelku a v domově seniorů mi nabídli také pouze občasnou brigádu, chtěla bych ještě další kurz. S dětmi jsem chtěla pracovat vždy, po maturitě jsem se hlásila na pedagogickou fakultu ale nevyšlo to. Chtěla bych se k tomu vrátit, informace co se týče přihlášek a místa mám zjištěno, je to kurz na 120hod. + praxe. Ale chtěla bych tak nějak dopředu vědět co přesně čekat, na co se připravit. Něco bych si nastudovala už dopředu, jelikož kurz by byl až od září. Děkuji za rady

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Janna, 8. 2. 2021, 13.07

S kurzem neporadím, to nevím. Ale když máš kurz pečovatelky, nechtěla bys jít do nemocnice? Teď by tě tam brali všema deseti a ještě si můžeš diktovat podmínky.

Leňulka, 8. 2. 2021, 14.49

to by mi nevadilo, akorát nejbližší nemocnice je 50km a určitě by mi nedali asi smlouvu na stálo, tak abych mohla dojíždět a dělat jen když je dcera ve školce. Já jsem právě po rodičáku, hlášená na pojišťovně jako rodič v domácnosti a holka může být ve školce jen dopoledne, na to aby tam byla celý den, potřebuji normální zaměstnání. A dojíždění to je hned 3hod. denně strávené v autobuse. Tak by to taky muselo být i finančně vyhovující abych víc neprojela.

Janna, 8. 2. 2021, 22.23

To je škoda. Oni by vyšli vstříc s pracovní dobou, ale 50km je daleko. To tě chápu a taky bych nechtěla trávit tolik času v buse.

snany, 7. 2. 2021, 20.58

Záleží u jaké "firmy" budeš kurz absolvovat ( od toho se odvíjí taky náročnost závěrečné práce a zkoušky) a jelikož je teď předpokládám vše online, tak mnoho "recenzí" tady asi nezískáš. Také je fajn zjistit zda najdeš v okolí uplatnění.

Leňulka, 7. 2. 2021, 21.58

kurz je přímo na fakultě, jestli teď běží nevím, ale je každý rok klasicky od září do června na 2 semestry. Jen o sobotách

dasza, 7. 2. 2021, 22.41

120hodin natahlych do 10ti měsíců..? To by mě mohlo..

Leňulka, 7. 2. 2021, 23.02

jj jen vždy pár hodin, jen o sobotách. Když jsem se dívala na rozvrh sobot pro ten aktuální tak to ani není každá sobota, někdy jedna sobota v měsíci a někdy 3 soboty v měsíci.

dasza, 8. 2. 2021, 6.02

Jasně tak cca 15sobot po 8 hodinách..ale i tak..jednou za měsíc na sobotu..to bych do toho nešla..rok v prdeli a ještě žádný extra uplatnění..a hlavně s kurzem ani žádný prachy velký...ti něco řeknou jednu sobotu a do měsíce to zapomeneš

Leňulka, 8. 2. 2021, 11.26

no bohužel to je jediný nejbližší (50km) jezdit někam dál si neumím představit. A právě aby to bylo jen soboty. Zatím dokud mám brigády tak klidně kdykoli ale až se uvolní opatření půjdu do práce, tak aby se to dalo i s prací skloubit.

snany, 8. 2. 2021, 19.39

Jsou i kurzy, které máš hotové za tři měsíce a teď by to možná šlo absolvovat i online, zkus zjistit.

snany, 8. 2. 2021, 19.43

Tady máš např. kurz online a trvá podstatně kratší dobu. http://scholaservis.cz/seminar/studium-pedagogiky-k-vykonu-cinnosti-vychovatele-ho1vy/

Leňulka, 8. 2. 2021, 21.11

Děkuji okouknu to, ale to je asi jen ten vychovatel

dasza, 7. 2. 2021, 15.44

Asistent pedagoga hádám...nebo max kurzy na volnočasové aktivity..jinak tam předměty nejsou..to máš prostě pár hodin řeči o "ničem" pak napíšeš práci ..praxe je teď taky těžká.ne všude tě v koróně pustí..

Leňulka, 7. 2. 2021, 16.08

je to kurz (bych řekla 3v1) pak je osvědčení jako vychovatel, asistent pedagoga a pedagog volného času. Takže potom více možností na uplatnění. Ale je to pouze pro lidi, kteří už mají VoŠ nebo VŠ. Pro lidi s maturitou to je bez toho vychovatele. Na praxi bych se zeptala ve školce, kam dcera chodí.

dasza, 7. 2. 2021, 16.24

V podstatě samé "předměty" psychologie.pedagogika...a její odvětví...pak zkouška a závěrečná práce...ta praxe je jen jeden týden takže to jde..když by tě někam pustily..my třeba teď praktikanty nebereme...ale každá mš to má jinak... S tou volnocasovkou je to taky takový ošemetný...některým DDM to nestačí a chtějí vyloženě školu...mě to třeba že začátku stačilo...a pak taky začli drzkovat...

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů