Chápání

zobrazeno 347×

Vložil(a): Leňulka, 4. 2. 2017 6.38

Reakce na včerejší diskuzi nevýchovy. Tak mě tak napadlo jestli s těmi dětmi nebo teda alespoň s naší dcerou to není jako s dospělými jako třeba se mnou, v oblasti učení a chápání. Co prostě nechtějí tak se nenaučí a nepochopí, je to o tom chtění asi. Já jsem taková od mala také, ve škole s tím byly boje, co mě nebavilo, nechtěla jsem se učit a nechtěla jsem to chápat. Chápání a učení jde ruku v ruce podle mě, jsou věci co člověk musí pochopit aby se to naučil, když nepochopí tak se nenaučí atd. Je tu někdo co si myslí to samé?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 27. 11. 2017, 12.46

když něco nechápe, může se to nadrtit, ale je to k ničemu (myšleno na pozdější věk)

vendy.z, 8. 2. 2017, 7.07

To jde dle mě o povaze a vlohách dítěte, které se samozřejmě dají nějak usměrňovat a rozvíjet...

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 5. 2. 2017, 22.34

Také co mě nebavilo, to jsem se nesnažila naučit

Zlata1, 5. 2. 2017, 15.11

Asi bych taky souhlasila a teď mi došlo, že je to vlastně u mého syna se podobně.kdyz nechce chápat nebo nechápe tak je vždy řev.. já sice když něco nechápu tak nervu, ale cumim jak vyvorana myš.

Lenourecek, 4. 2. 2017, 21.18

Myslím si, že v určitém věku chápat některé věci nemůže, ale neznamená to, že je nepochopí později

Aliisha

Aliisha, 4. 2. 2017, 21.02

Mám stejný názor. Každé dítě či člověk to má prostě úplně jinak.

Mildret, 4. 2. 2017, 19.39

Tohle se netýká přímo dětí ale naprosto souhlasím. Já sama jsem na ZŠ tak tak prolezla chemii. Absolutně jsem nechápala o co jde. A tak jsem se biflovala všechno slovo od slova. Když jsem tohle udělala na učňáku řekla mi učitelka že je to k ničemu a dala mi za 5. Ale trpělivě mi všechno znovu vysvětlila dokud jsem to nepochopila. Od té doby jsem neměla jinou známku než 1 a dokonce mě chemie dost bavila.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 5. 2. 2017, 22.35

J8 to měla takhle s němčinou, nakonec jsem na vejšce prolezla, že jsem se naučila všechna témata nazpamět vlbec jsem nevěděla která bije

Leňulka, 7. 2. 2017, 7.18

jj tak k němčině jsem měla odjakživa odpor, ten jazyk se mi nelíbí tak jsem ho naučit nechtěla, měla jsem jí 10let a nevím z toho nic a nedomluvím se. Za to angličtina se mi líbila takže tu jsem se naučila za 3roky k absolventským zkouškám za 2

Blankasiro, 4. 2. 2017, 17.12

souhlasím s vámi, ale každé díte je v tomto jiné

Fuga

Fuga, 4. 2. 2017, 16.44

souhlasím s tím, že co nepochopí např. v matematice, tak se samozřejmě nenaučí. Ale já jako malá si taky nechtěla mýt ruce a nakonec jsem si to tak zautomatizovala a šlo to. A to jsem tedy nechápala proč si musím mýt, když na nich není nic vidět. A dětem připadá sposta dalších věcí nelogická

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 5. 2. 2017, 22.35

A proč si je mýt, když si ja zase ušpiní to jsem říkala někdy mamce já

gosa22, 4. 2. 2017, 13.08

Vetsina naucit jde,i kdyz to treba neni oblibene..nerikam,ze se ma dite nutit,ziska tak odpor,ale chce to duslednost a hlavne snahu a trpelivost rodicu;-) ono je jednodussi rict,nechapu to,tak to umet nemusim..omyl chce to proste maknout,a to plati na cely zivot..vymluvy jsou k nicemu,vrati se jak bumerang.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů