Zubní kámen

zobrazeno 6939×

Vložil(a): V007A, 10. 10. 2020 13.24

Jak se zbavit zubního kamene? Dělá se mi pořád mezi a za jedničkama dole. Zubařka mi to seškrábne při preventivce, ale vždy se za chvíli udělá znovu. Zuby čistím 2-3 denně, mezizubní kartáček podle rady zubařky nepomáhá, nevleze se po celé délce zubů, jen dole.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

alabud, 18. 1. 2022, 10.53

Ahoj, na dentálku chodím opravdu minimálně a zubní kámen se mi teda ani nedělá, což je díky péči, které zubům věnuju. O zuby pečuju hodně, čistím 2x denně, používám zubní nit a je důležité i čistit jazyk, který na sobě má spoustu bakterií z jídla, na něj se hodně zapomíná, jsou už i speciální kartáčky na jazyk. Používám speciální zubní pastu, která je vyrobená z několika účinných látek, který pomáhají zubní kámen rozpouštět. Tady článek: https://www.reparexshop.cz/blog/jak-odstranit-zubni-kamen/ , jak odstranit zubní kámen v domácích podmínkách, od nich právě kupuju i tu pastu a jsem opravdu spokojená.

Witchie, 7. 12. 2020, 7.20

Já trpím spíš na pigment. A ač čistím pravidelně včetně mezizubního kartáčku, pořád se tvoří. Pod dentální hygieně se objevil znovu už po dvou týdnech.

vendilka3, 20. 10. 2020, 9.32

Doporučuji si koupit Solo kartáček a to místečko čistit tímto kartáčkem, dále používat mezizubní kartáčky a kámen se nemá šanci vytvořit

Pavla T., 15. 10. 2020, 13.30

Mě dentální hygienistka radí každý den mezi zubním kartáčkem a nití....

Minnie, 14. 10. 2020, 22.59

Nevím, podle mě když na to někdo trpí víc tak nepomůže nic, podle zkušeností mamky, chodí pravidelně k zubaři, pravidelně na dentální hygienu, používá nit, 3 různé mezizubní kartáčky, klasický kartáček jen dle doporučení té hygienistky, spešl pasty a stejně se jí stále tvoří. Má to geneticky, její taťka na to taky hrozně trpí.

patricia077

patricia077, 11. 10. 2020, 11.36

Někdo na to trpí holt víc, i když chodí na dentální hygienu atd, tak poradím jen používat oboje nit i kartáček

Janna, 10. 10. 2020, 21.39

Taky bych pouzila tu zubni nit. Ja treba pouzivam i nit i mezizubni kartacek a taky se mne kamen dela.

Lenourecek, 10. 10. 2020, 20.29

Napadla mě zubní nit společně s mezizubním kartáčkem

Katka

Katka, 10. 10. 2020, 18.01

Je to normální. Jsou to minerály obsažené ve slinach. Tak použij dole mezizubní a ještě odshora zubní nit. Pigmenty pomáhá odstraňovat černé uhlí (pudr) zároveň to i zuby vybeli.

V007A, 10. 10. 2020, 20.10

A nepoškodí to zubní sklovinu to černé uhlí?

Katka

Katka, 10. 10. 2020, 20.42

2x týdně dlouhodobě schváleno zubařem. Ze začátku se používá po sobě několik dní (až 14 dní) než dojde ke zlepšení a poté udržovací dávka dle potřeby max 2x týdně.

Katka

Katka, 10. 10. 2020, 20.49

Mám tohle z Británie, je to drahé, ale používám se synem už přes rok a jsme sotva v půlce. Existuje i slovenská verze (ale název už jsem zapomněla) okolo 180 Kč. Čti si složení, ať tam jsou jen přírodní věci.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů