Potíže se štítnou žlázou

zobrazeno 743×

Vložil(a): klarike1, 23. 8. 2016 19.03

Kamarádce cca 1,5 roku po porodu nahmatala praktická lékařka zvětšenou štítnou žlázu a poslala ji na ultrazvuk. Tam zjistili, že prý prodělala zánět štítné žlázy a má nějaký pozánětlivý stav. Prý se to po porodu někdy stává. Slyšely jste o tom nebo máte s tímto někdo nějakou zkušenost? Hlavně pokud jde o léčbu a další těhotenství.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 14. 11. 2017, 6.27

slyšela jsem o tom, ale jde to spravit léky a i další těhotenství jde

Minnie, 10. 11. 2016, 21.09

Zjistili mi problémy asi 1,5 roku po porodu první dcery, zjistil mi to praktik z krve ale hodnoty bypy špatné jen malinko zakže mi nasadil Letrox a ani mě neposílal na endokrinologii. Druhé těhotenství bylo bezproblémové. Teď poslední 3/4 roku už ani žádné léky neberu.

klarike1

klarike1, 10. 11. 2016, 21.19

tak to je perfektní, že se Vám to spravilo....já jsem se nedávno bohužel taky stala pacientkou endokrinologie, malé už je tedy 2,5, tak nevím, jestli to souvisí s porodem, snad se mi to taky spraví, protože druhé miminko bychom taky chtěli.

benca, 25. 8. 2016, 17.25

ja som tiez byvala unavena, a tiez po prvom porode mi zistili

Petra Önder (petrao)

petrao, 25. 8. 2016, 16.51

Přijde mi že dneska má problém se štítnou žlázou čím dál víc holek

klarike1

klarike1, 25. 8. 2016, 17.59

Mne to strašně překvapilo, já jsem o tom doposud skoro nevěděla... asi si ji taky zajdu nechat zkontrolovat

Petra Önder (petrao)

petrao, 25. 8. 2016, 18.42

Moje mamka s tím má problém už delší dobu, tak se musím taky hlídat...

vendy.z, 24. 8. 2016, 20.51

Problémy mám také, ale není to spojené s porodem. Zánět je vlastně označení atoimunity štítné žlázy a beru už dva roky na to prášky (doplnění hormonů). Není to nic hrozného, jen nezapomínat brát. Šla jsem k doktorce na vyšetření jen na základě rodinné anamnézy a nemoc se u mě potvrdila. Od té doby mi 3x zvýšili dávku, ale nevadí mi to v ničem.

Safia, 24. 8. 2016, 16.50

Kamoska mela problemy se stitnou zlazou jeste pred tehotenstvim. Prasky nepomohly, musela na operaci. A dneska ma 3 zdrave deti

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 24. 8. 2016, 10.02

Já musela hlásit plánování těhotenství dopředu, doktorka mi srovnala hladinu hormonama a až pak jsem mohla otěhotnět a musela jsem tam několikrát za těhotenství docházet ...

klarike1

klarike1, 24. 8. 2016, 12.42

tak hlavně, že to vůbec jde

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 24. 8. 2016, 21.20

Jo to je super, já neměla a nemám problém brát ty prášky a chodit na kontroly

Topik2, 23. 8. 2016, 23.00

Měla jsem problémy již před tehu nasadili mi prasky.....o pár let později že mě čeká operace...nemohla jsem přišlo další tehu....prášky beru dál....na operaci jsem ještě nebyla....odešla jsem k jinému lékaři kde mi bylo řečeno že operace není ještě nutná

klarike1

klarike1, 24. 8. 2016, 9.41

tak snad Vám to dopadne dobře a operace nebude potřeba

Kamila Pecharová, 23. 8. 2016, 21.59

Se štítnou žlázou jsem začala mít problém až po prvním porodu. Cca 3 měsíce po porodu mě vše bolelo, byla jsem unavená, vysílená a tehdy mi ji potvrdili.. Hodnoty létaly od minimálních po extrémně vysoké.. Od té doby beru léky (Eutirox) s tím, že při druhém těhotenství mi doktor dávku léků zvýšil, protože dítě ŠŽ matky využívá hlavně ze začátku hodně a je důležité aby fungovala! Po porodu mě byly léky sníženy a beru je stále.. Štítná žláza je z většiny procent léčena celý život.. Sestřička na endokrinologii mi minule říkala, že za rok vyřadí jako zdravé průměrně 3-4 pacienty..

klarike1

klarike1, 24. 8. 2016, 9.43

Kamarádka se právě divila, protože unavená byla běžně, ale nijak extrémně a zjistili ji to až za takovou dobu. Ještě má tedy štěstí, jak to tak čtu, že mezitím nestihla podruhé otěhotnět. Ale z těch doživotních léků asi mít radost nebude

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 24. 8. 2016, 21.21

To se divím, že vyřadí 3-4 pacienty, mě bylo řečeno, že se to nedá u nikoho nikdy vyléčit, ale třeba myslela konkrétně mojí diagnózu ...

Adrianita, 23. 8. 2016, 21.44

Já měla problém se štítnou žlázou ještě před prvním těhotenstvím. Nemusím brát žádné léky, ale v těhotenství mi byl doporučen Letrox na endokrinologii. I teď protože plánujem další miminko užívám půl tablety obden.

Severka, 24. 8. 2016, 0.14

Já jsem na tom byla podobně. Také mám zvětšenou štítnou žlázu a to již od puberty, kdy se na to přišlo. Nikdy jsem s tím však neměla žádné potíže a léky také nemusím brát. V těhotenství mi však lék předepsali. Po porodu se původní stav nijak nezměnil a léky stále brát nemusím... jak vás tady tak poslouchám, tak mám štěstí

klarike1

klarike1, 24. 8. 2016, 9.46

Tak to jsem zvědavá, jak na tom bude ta kamarádka....taky neměla potíže a proto asi z toho byla tak udivená, když jí to zjistili

klarike1

klarike1, 24. 8. 2016, 9.44

To jste také měla štěstí, že jste to věděla před otěhotněním

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů