Epilepsie

zobrazeno 1729×

Vložil(a): Cherrynka, 14. 1. 2017 17.18

Zajímalo by mě, jestli je tady (nebo znáte) nějakou maminku, co má epilepsii a je těhotná či má miminko. Jak jste prožívaly těhotenství, co záchvaty, léky? Já kvůli tomu rodila císařem.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 2. 12. 2017, 3.02

to naštěstí ne a ani nikoho neznám

Mygara

Mygara, 4. 4. 2017, 19.55

neznám a co jsem teď četla článek zde na webu, tak to není žádný med

Lusesita25, 22. 1. 2017, 7.39

Nastesti ne, ale co sem tak procitala tak to nemate zrovna jednoduche.

Cherrynka, 22. 1. 2017, 10.34

No mě by ani hlavně ve snu nenapadlo, že já někdy tu epilepsii mít budu. Mám ji cca od 20ti let a ze začátku, když za mnou jela záchranka, tak si mysleli, že beru drogy...

Čertice, 15. 1. 2017, 18.17

Já zaplať pánbůh nemám osobní zkušenost

Cherrynka, 18. 1. 2017, 10.12

V životě by mě nenanadlo, že ji budu mít Ani nikdo neví proč ji mám

Anna K.

Anna K., 15. 1. 2017, 12.29

Já mám epilepsii. Psala jsem na toto téma teď 3 články tak snad se tady brzy objeví naštěstí jsem se císaři vyhnula. Jediné co jsem nedokázala skloubit s nemocí bylo kojení

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 15. 1. 2017, 15.22

To je smutné. A proč vadí epilepsii zrovna kojení?

Anna K.

Anna K., 15. 1. 2017, 15.41

Tak hlavně vysoké dávky léku ktere mám, zbytek v článku

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 15. 1. 2017, 20.42

Léky mě nenapadly. Na článek se těším

ppetaa27, 17. 1. 2017, 15.52

A to jste se nebála, že by jste třeba u porodu dostala záchvat?

Anna K.

Anna K., 17. 1. 2017, 17.04

Nemám záchvaty tak často abysme se toho museli bát. Musim zkrátka jen dodržovat terapii a nějaky ten režim.Kdyby mi to lékař zakázal takbych samozřejmě rodila císařem. Navíc celé těhoteství proběhlo bez problému, nebyl důvod a jsem za to ráda, že aspoň tohle šlo přirozeně

ppetaa27, 17. 1. 2017, 17.20

Tak to je dobře, že vám to dopadlo dobře mám taky epilepsii, ale mám jí úplně minimální, že už ani na ní neberu žádné léky.

Cherrynka, 18. 1. 2017, 10.06

Tak to se máte, že je nemáte často Já mám někdy období bez, ale třeba v porodnici jsem měla tři po sobě. Protože mě "nutili" druhý den po císaři chodit. Vím, že se to tak dělá normálně, jenže já se bála, bolelo mě to a ze stresu mám záchvaty taky. Tak proto jsem i rodila císařem...

Anna K.

Anna K., 17. 1. 2017, 18.09

To vám závidím, já se bez antiepileptik neobejdu

ppetaa27, 17. 1. 2017, 18.46

To je smula tak snad se vam to brzy zlepsi

Cherrynka, 18. 1. 2017, 10.07

Já je musím mít taky, jinak mám záchvaty denně. Léky dva ráno, dva večer..... hlavně po těch jedněch jsme ze začátku byla úplně jak sjetá. Měsíc jsem chodila s přivřenýma očima a spala jsem kdekoli a kdykoli.

Anna K.

Anna K., 17. 1. 2017, 18.56

no mám to už od 12 let, asi nezlepší

Cherrynka, 18. 1. 2017, 10.04

Jednou jsem měla období, asi 4 měsíce, bez záchvatu, tak jsem si myslela, že už je mít nebudu. Jenže pak jsem začala mít noční záchvaty ze spaní. Naposledy předevčírem v posteli A jak to zvládáte s miminkem? Já mám strach ho i koupat nebo nosit ráno ze schodů, protože dřív jsem měla záchvaty hlevně po probuzení, tak asi do cca 10 minut

Anna K.

Anna K., 18. 1. 2017, 10.17

mi naštěstí medikace zabírá, ale i tak někdy na sobě cítím, že mi není dobře což mě dost děsí :-(zvládám jen díky manželovi, který 1x za noc k malé vstane abych neměla tak přerušovaný spánek, to je totiž můj spouštěč jestli ale malá dlouho v noci nespí musím k ní vstát taky a je pravdou, že se ji bojím nosit a ráno mi taky po probuzení není dobře- brní ruce, mívám takové záškuby do rukou, občas zahledění

Cherrynka, 19. 1. 2017, 9.16

Já to na sobě nepoznám nikdy. Záchvat dostanu vždy náhodně ze vteřiny na vteřinu. Ale většinou ho mám ze stresu nebo rozčílení, ale ani tak nevím, kdy to na mě přijde. Mám je hodně i ze spaní a pak se probudím s pokousaným jazykem...

Cherrynka, 20. 1. 2017, 9.43

Jo a ještě když se proberu, tak nikoho nepoznávám, ani mamku. Až asi po 4 minutách jsem v pohodě. Předtím se všech bojím a často mám pokousaný jazyk.

Anna K.

Anna K., 19. 1. 2017, 9.35

Mně se loni stalo poprvé že jsem to nepoznala jinak jsem to poznala vždycky ale už jsem nikdy nestihla zareagovat tak abych si stihla sednout. Vždycky boule na hlavě, se divím že sem si ji ještě nerozbila. Ze spaní jsem to měla jednou ;( nepřijemné no. A jak to zvládate vy?

Cherrynka, 20. 1. 2017, 9.42

No já si hlavně pamatuju, když mě třeba našel brácha ležet na zemi.... on si vždy myslel, že jsem opilá a jen tak ležím štve mě, že to dopředu nepoznám, mám třeba i při čištění zubů, mytí nádobí...... a hlavně když se leknu, ze stresu, strachu.... ale že spaní, to nevím proč

Anna K.

Anna K., 20. 1. 2017, 11.45

Taky nikoho nepoznavam a vždycky brečím když se proberu

Cherrynka, 21. 1. 2017, 11.57

Joo, taky brečím, což vůbec nechápu. Ani nikde na netu jsme se to nedočetla. Teď mě tak napadá, jaká je pravděpodobnost dědičnosti.... měl ji můj prastrejda. Mám docela strach kvůli synovi jednou jsem to řešila v diskuzi na vinted a tam mi nadali, že jako epileptička si nemám pořizovat dítě, že je to ode mě hnusný, že dítěti zničím život a že jsem sobec, když s nemocí chci dítě...

Anna K.

Anna K., 21. 1. 2017, 12.25

To není pravda, epilepsie se po rodičích nedědí. Jestli už tak to ji můžou mít naše vnoučata a ani tak to není jisté, že ji zdědí. Já jí třeba mám po sestře pd dědy...

Cherrynka, 21. 1. 2017, 17.16

Uff, tak to jsem ráda.... U takových nemocí člověk nikdy neví. No trefilo by mě!!! Al mamka taky říkala, že by to bylo spíš "přes koleno" a ne po mě, jako po rodiči.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů