Jakým způsobem jste vaše dítko odnaučili dudlík?

zobrazeno 1552×

Vložil(a): Petra P, 8. 10. 2014 16.49

Náš chlapeček byl do dudlíků poměrně hodně zamilovaný. Měl jich několik "na střídačku". Když se mu však blížil druhý rok a já jsem nedělala nic jiného, než stále odněkud zvedala nebo podávala dudlík, řekla jsem si, že je čas s ním skončit. Malému jsem přednesla příběh o raketě (která byla na dudlíku vyobrazená) - odletěla do nebe. Příběh skvěle zabral a malý několik dní mával směrem k nebi. Jakou zkušenost s odnaučování dudlíku máte vy?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

KerhartovaK, 21. 11. 2016, 10.34

Naše dcerka měla dudlík někdy od půl roku cca do roka a půl a to jen na spaní. Byla zvyklá, že když jsme ji ukládali, tak si vzala hračku, dostala dudlík a během malé chvíle spala. Jenže pak jsem s ní šla na 1. prohlídku k zubaři a ten mi řekl, že jestli nechceme, aby měla malá předkus, takže máme co nejdříve dát dudlík pryč a zamezit, aby si dávala palec do pusy. U zubaře jsme byly ve čtvrtek a od neděle už ho neměla a aby na to nemyslela, začala jsem ji číst pohádky. Palec, respektive ukazovák si do pusy dávala jen proto, že ji rostly zuby, jinak neměla důvod ho tam strkat. Jeden dudlík jsem si schovala na památku, ostatní dva jsem vyhodila, aby ho neviděla

Fuga, 14. 11. 2016, 9.06

Podobný příběh, akorát jsme dudlík darovali jinému dítku

Blankasiro, 12. 11. 2016, 19.56

taky jsme měli podobný příběh, akorát s ptáčkem

nikolava, 7. 11. 2016, 13.57

U nás naprosto bez problému, prostě dudáka nedostal a ani ho nehledal a toho měl v pusince pořád - ale na spinkání ho stále má

lazna, 18. 9. 2016, 15.28

To nás za chvíli bude čekat taky. Dudlík zboznuje

jitkamety, 21. 8. 2016, 10.23

my jsme ho pověsili na stromek

pavlis, 22. 4. 2016, 13.05

Jelikož oba kluci na důdlíku pěkně ujížděli, bála jsem se že budou dudat ještě ve školce Naštěstí to vůbec nebyl takový problém, jak jsem si myslela...První syn v 22měs odevzdal dudana na "mikulášské" čertovi a druhý si je při růstu špičáků rozkousal a tak jsem se rozhodla stejně jako píše Jooky mu nový skrátka nekoupit, trochu nám hrála do karet i rýmička no a jelikož mu ty proděravěné dudany moc nejely, byli jsme do měsíce v jeho 21 měs.bez něj... V obou případech jsme počkali až se vyklubou špičáky a pak nebyl žádný problém

Minnie, 7. 4. 2016, 21.30

Já bych to neřešila, sama jsem prej měla dudlík asi do 4 let, pamatuju že jedna příbuzná dudala na spaní i v první třídě, u nás se to jako tragédie nebere. První dcera byla hodně dudlíková, bez něj ani ránu ale když jí bylo 7 měsíců, byla nemocná, 14 dní jsme byly v nemocnici, horečky, osypala se, plná pusinka aftů a to ji bolelo že dudlík nechtěla. Nechtěla ani prso, čaj, nic. Krmily jsme ji se setrama mým odstříkaným mlíkem stříkačkou od Nurofenu... Po těch dvou týdnech jsem jí dudlík zkusila doma dát, ale koukla na mě stylem ,,co mi to dáváš, z toho nic neteče" a vyplivla ho. Pak si s ním pár dnů hrála, občas do pusinky dala ale hned vyplivla a už nevzala. Takže se odnaučila sama.

vequi, 5. 2. 2016, 11.07

Dceři strčily dudlík poprvé sestry v porodnici, když ji šly vyšetřit no novorozenecké oddělení. Najednou mi ji dovezli s dudlíkem v puse. Byla sem tak naštvaná a od té doby sem se bez něho vůbec neobešla, samozřejmě . Usínala s ním a prostě když ho chvilku neměla, tak řvala: dudu, dudu. Asi v 8 měsíci jsem se rozhodla, že zkusíme dudlík odbourat. Stejně ho, když usnula vyplivla a v noci už ho ani nehledala. Naštěstí, v tomto máme zlatý dítě. První noc si řekla o dudu, dudu, ale pohladila sem ji, řekla, že půjdeme spinkat. Zavřela očička, já šla ke dveřím. Chvilku si poplakala (ale asi jen pár sekund) a usnula. Od té doby si a něj ani nevzpomněla. Byla jsem tak šťastná, že se to obešlo bez estrád a je i klidnější. Takže u nás bez problému

Kamila Pecharová, 18. 12. 2015, 21.54

Dudlík měl syn od narození. Neřekla bych, že byl na něm extra závislý, ale denně ho měl x hodin denně jak přes den, tak v noci. Po prvních narozeninách jsme mu ho začali striktně dávat pouze na spaní. Nyní mu je 21.měsíců. Zrovna minulou neděli jsme se rozhodli vzít mu dudlík úplně, aby si zvyknul dřív, než se mu narodí sourozenec. V poledne jsme mu řekli, že se ztratil. Chvíli jsme ho celá rodina hledali a samozřejmě nenašli. Moc dobře už rozumí tomu, že se může něco ztratit, protože stále hledáme po bytě nějaké hračky Pochopil to tedy i tentokrát a od té doby dudlík nemáme. Dnes je pátek a myslím, že máme vyhráno Samozřejmě, že si ještě párkrát vzpomněl, říkal, že není, ale když není tak není. Žádné scény ani probrečené noci se nekonaly.

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight