Očkování meningokok a žloutenka typu A

zobrazeno 2395×

Vložil(a): Estrela113, 14. 9. 2015 11.51

Nechávali jste děti očkovat vakcínou proti meningokokovi a žloutence typu A? Jak to vaše děti snášely? Chtěla bych znát vaši osobní zkušenost, jelikož v mém okolí nikdo očkovat nenechával. Děkuji za odpovědi.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 7. 2. 2018, 16.34

nás toto očkování teprve čeká

Mygara

Mygara, 29. 1. 2018, 14.51

vnouče je očkované a bylo to v pohodě

Jitka20, 7. 4. 2017, 1.11

zatím nemáme ani jedno. ale dr nám dal recept na meningokoka (těch více typů) ať si rozmyslíme. tak sháním informace, nechce se mi do toho zatím, co jsem se ptala, tak v mém okolí zatím nikdo nedával. navíc je u nás rozšířenější meningokok B, takže asi půjdu někdy hodit řeč s dr, proč nám cpe tu druhou, ale prozatím asi odmítneme.

Fuga

Fuga, 24. 11. 2016, 9.42

máme žlutenku A a meningokoka B a byl bez reeakce, když nepočítám nevrlost

Minnie, 4. 11. 2015, 9.26

Žloutenku ne, meningokoka ano a úplně v pohodě, bez reakce

mckvak, 24. 9. 2015, 20.45

TAky neockujeme

dasza, 15. 9. 2015, 6.10

Ne.nikdy bych takove veci neockovala....

Estrela113, 18. 9. 2015, 21.25

Díky, jsem zvědavá, zda se najde vůbec někdo, kdo takové očkování využil a ozdve se. Když jsme žili v Holandsku, tak nám jej nabízeli v rámci jejich očkovacího kalendáře (bez B), odmítli jsme, ale celkem vysoký počet maminek v mém okolí očkovat nechaly. Což mě dost překvapilo, na Holandsko.

Katka

Katka, 14. 9. 2015, 18.50

Ne a očkování proti žloutence typu A je podle mě zbytečnost, protože nemoc nezanechává následky ;o)

Estrela113, 14. 9. 2015, 20.53

Já bych úplně neřekla, že žloutenka typu A nezanechává žádné následky Katy. Nemocný musí být hospitalizován, musí dodržovat dietu a je vyloučen z kolektivu, což si né každý může dovolit, mít dítě delší dobu doma. Navíc se může onemocnění vrátit, dojít k poškození jater a dalších. Ale také nemusí, onemocnění se dá "přechodit" bez povšimnutí. Ale každopádně souhlasím s tím, že žloutenka B je daleko závažnější a nemluvím o žloutence C, proti které ale očkování není. Očkovat proti hep. A nebudu, ale zajímal mě názor, u nás ve vesnici problémové skupiny nemáme tak doufám, že se nic nestane.

Katka

Katka, 15. 9. 2015, 7.32

Hospitalizace a dieta nejsou následky, je to součást léčby. Pokud chcete mít děti zdravé, tak je zbytečně navíc neočkujte, protože se ukázalo, že minimálně rok po očkování imunita výrazně klesá a zvyšuje se nemocnost.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů