Nemoci a léky v těhotenství

zobrazeno 771×

Vložil(a): Zuzík, 6. 11. 2014 0.13

Jaké máte zkušenosti s léčbou různých nemocí? Poraďte jak na rýmu, kašel, bolest v krku nebo i jen bolest hlavy. Jaké léky jsou vhodné nebo máte nějaké osvědčené babské recepty?

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Fuga, 18. 11. 2016, 12.58

na kašel Mucosolvan, na rýmu klidně jakýkoliv sprej ale pouze krátce, teplota paralen, bolest v krku Septisan

k.o.r.i.n.e.k, 19. 10. 2016, 9.24

Já jsem pila bylinkové čaje s medem a jela jen v bylinkách, ale koukala jsem, aby to byly bezpečné bylinky pro těhu

petrao, 30. 5. 2016, 12.03

Mě při nachlazení vždycky pomohl čaj z černého bezu, půlkou citronu a medem. Pila jsem tři denně a za 2 dny bylo po obtížích

Zuzka Čtvrtečková, 16. 11. 2015, 21.02

Zázvorový čaj s citrónem, med a paralen. A vždycky léčení trvalo dýl

kamila.336, 14. 10. 2015, 10.37

ja jsem taky to tehotenstvi tak nejak zvladla bez nemoci, jedine co me trapilo bylo tvrdnuti briska ale to trapilo hodne maminek , co jsem tak slysela doktorka mi doporucila magnesium lactici medicamenta a pak se to trochu uklidnilo

michaelanavrc, 16. 10. 2015, 13.48

noo tvrdnuti briska to byl taky nejvetsi muj kamen urazu ale nastesti vse v poradku jak rikate jeste mi pomohly teda teple koupele

kamila.336, 19. 10. 2015, 11.21

mne ty teple koupele prave ani moc nezabraly..mozna tak na 5 minut jinak ne magnesko je takova jistota ale vim ze nektere maminky musely uz i na kapacku na magnesko ze uz by jim prasky nepomohly

michaelanavrc, 21. 10. 2015, 10.34

ja myslim ze zrovna ty koupele ulevi jen na chvili od bolesti ale poradne to tvrdnuti neodstrani...ajajtak to uz je vetsi komplikace ty kapacky no tak aspon ze se vam to vyhne. drzim pesticky

kamila.336, 23. 10. 2015, 10.13

noo aspon ze je to ta mirnejsi forma ale je to teda obcas taky pekelny! dekuji moc jste hodna tady pro tehulky co by mely taky takovy problem odkaz na magnesko: lekarna.cz/magnesii-lactici-0-5-tbl-mvm-portblnob100x0-5gm/

klárka, 13. 5. 2015, 12.41

Na nachlazení jsem si dělala zázvorový čaj s medem a citronem a pila a kloktala vincentku, jinak žádné léky. Jinak jsem nic závažnějšího neměla. Akorát mě během těhotenství asi 2x potrápil zánět močového měchýře a to už jsem se bála, že budu muset mít antibiotika. Ale v lékárně mi poradili aroval manosu akut, který se může i v těhotenství a naštěstí hned zabral. K tomu hodně brusinkového čaje a bylo po zánětu. Jinak na to nachlazení je dobré zkoušet ty babské rady, pomáhají a jedná se hlavně i bylinky nebo přírodní produkty - takže zábaly, cibule zasypaná cukrem a užívat šťávu z toho a podobně

Katka, 21. 11. 2014, 17.51

na krk kloktat slanou vodu, paralen max 3x denně a cibulový sirup na nachlazení a kašel

Estrela113, 15. 11. 2014, 12.21

Když jsem jako těhotná v 11tt dostala chřipku, myslela jsem, že umřu. Na horečky mi dovolil lékař paralen, ale zbytek jsem léčila zázvorem. Na bolavý krk cucat kandovaný zázvor a pila jsem zázvorový čaj - nastrouhat zázvor, zalít horkou vodou, med, citron. A pak mi také hodně pomohla Vincentka - pít, kloktat, do nosu.

ivka1981, 15. 11. 2014, 3.31

měla jsem kašel a rýmu v osmém měsíci. Moje obvodní lékařka mi napsala paralen a bioparox. Pomohl mi také stopkašel - může se v těhotenství i při kojení. Je to vlastně jitrocelový sirup s vitamíny. Z babských receptů mi pak zabrala cibule s cukrem a medem - za dva dny bylo po kašli.Na bolavý nos jsem stříkala vincentku ve spreji.

caro.line, 10. 11. 2014, 23.59

Mě vždycky zabere cibulový sirup - nakrájená cibule na kolečka do sklenice a každá vrstva prolitá medem. Pustí to pěkně šťávu a pak to po lžičkách užívám já i děti. Sice pak trochu smrdíme cibulí, ale zaručeně to nemůže uškodit..

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight