Klíště v těhotenství

zobrazeno 4371×

Vložil(a): Jarka mmm, 16. 8. 2016 9.35

Zdravím. Včera jsem četla informaci,že na českokrumlovsku,kde teď trávíme dovolenou,je největší vyskyt nakažených klíšťat. Co čert nechtěl,dneska jsem si jedno vytáhla. Normálně by mě to zase tak netrapilo,ale nedávno jsem zjistila,že jsem těhotná. Pokud bych onemocněla,může se narodit postižené dítě. Vím,že mi nereknete,jestli bylo klíště infikované,ale zajímá mě,jestli jste některá byla ve stejné situaci? Cpaly jste se pro jistotu preventivně něčím přírodním,co by případně mohlo zmírnit nasledky? Za měsíc si zajdu na krev,abych věděla,na čem jsem. Jsem z toho dost nervózní...:-(

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 18. 11. 2017, 6.34

dobré je dát jodovou desinfekci, ta je snad jediná, co dokáže přenos zastavit, pokud se klíště vytáhne včas

Fuga

Fuga, 20. 12. 2016, 6.06

to klíště samotné lze poslat na vyšetření https://www.kliste.cz/cz/vse-o-klistatech/clanek/sberne-misto-pro-vysetreni-infekcnosti-klistat-v-praze-, ale určitě je i více laboratoří

Karolinka33, 28. 11. 2016, 11.30

To je hrůza, letos jsem potkala už šíleně zmínek o nakažení klíšťaty. Člověk aby se pomalu bál chodit ven . Já už sem prodělala boreliózu a je to hnus . Nechala jsem se teď pro jistotu naočkovat proti encefalitidě, protože teď na to přispívá i pojišťovna. Držím palce, ať se nám klíšťata vyhnou . Mějte se holky.

Rulficka48

Rulficka48, 28. 10. 2016, 13.55

Klíšťata jsou zlo! Ještě že mě letos žádné nepotkalo

Minnie, 20. 10. 2016, 11.33

Měla jsem klíště v 6. měsíci těhotenství, šla jsem raději do nemocnice kde se doktor tvářil jak ho děsně obtěžuju, ani se na to nekoukl, vytáhla ho sestra. Ptám se co dál, jestli jít později na krev, jestli klíště někam pošlou, že jsem těhotná tak se na mě dr. rozeřval co si jako myslím že nejsem jediná co chytla klíště, říkám že to mi je jasný ale nejde o mě ale o mé dítě, koukal jak vrah, arogantní až na půdu, a ve finále mi ani nedal zprávu že jsem tam byla. Přítel to nenechal jen tak, dali jsme stížnost na ředitelství a jelikož jsme nebyli jediní kdo si na doktorka stěžoval, tak už tam nepracuje. Tenkrát o tom i psali v novinách, ne o mě ale o tom lékaři. nakonec jsem dostala zprávu z ošetření a omluvu. Naštěstí bylo vše v pořádku a dcera je zdravá.

Jarka mmm, 20. 10. 2016, 11.48

No to je teda pěkná zkušenost .

vendy.z, 20. 8. 2016, 17.48

Zkušenosti nemám...ale asi problém je borelióza. Lepší schovat klíště a poslat na rozbor do Prahy.

KackaPJ, 19. 8. 2016, 0.27

Ja mela ted taky kliste. A nejen ja, i mala Snad to bude dobry, nebylo prisaty tak dlouho.

Jarka mmm, 19. 8. 2016, 2.31

Držím palce...

Zuzka Čtvrtečková, 17. 8. 2016, 22.38

A nechala jste si ho? Zdravotnice mi radila,abych klíště, které vytáhnu a mám podezření na nákazu schovala do - do ubrousku a uzavíratelného sáčku a v případě, že hrozí nemoc, dá se tak lépe a mnohem rychleji určit o co jde. Tím pádem i rychleji zahájit léčbu. Ale určitě jste v pořádku, pokud není reakce

Jarka mmm, 18. 8. 2016, 8.51

Nenechala . Jinak vím o hodně případech,kdy reakce nebyla žádná a nemoc se projevila až za dyl..Ale rozhodla jsem si to nepřipouštět.

benca, 17. 8. 2016, 17.49

tu na promaminkach su take naramky, proti kliestom vo vernostnom programe

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 16. 8. 2016, 22.56

Pokud se Vám na místě přisátí neprojevuje žádná reakce, tak buďte v klidu

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů