výtěr z krku

zobrazeno 1465×

Vložil(a): ivka1981, 24. 11. 2016 10.40

Dnes jsme byly na kontrole u obvodní lékařky. Dělali mu výtěr z krku, katastrofa. Synek 4,5 roku se zapřel, zatnul zuby a odmítal otevřít pusu. Už to vypadalo, že nás kvůli tomu poženou do nemocnice, ale nakonec se nám to ve čtyřech lidech povedlo (křik byl myslím slyšet po celém baráku). Maminky, jaký máte fígl, jak to dítěti vysvětlit? Měl motivaci, šli pak se školkou na trampolíny, od sestřičky slíbené lízátko, ale ani to nepomohlo :-( Jinak do krku a na poslech byl úplně v pohodě, výtěr mu dělali podruhé.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 14. 4. 2017, 15.10

u nás zabírá motivace a veliké pochvaly a vysvětlování předem

JanaH, 27. 11. 2016, 22.16

To znám. Starší syn má 4 roky a návštěva doktorky, kdy se předpokládá, že se mu bude dívat špachtlí do krku (případně výtěr, ten mu dělala jednou), je docela horor. Ač přesně ví, co se bude dít, proč je to potřeba, tak stejně dělá šílené scény ještě předtím, než vůbec k doktorce vyrazíme. Většinou to doktorka po boji vzdá a dívá se do krku jen pod lampičkou bez špachtle. Zkoušela jsem mu i na špachtli namalovat smajlíka z druhé strany, ale ani to nezabralo. U výtěru se zklidnil až po, když ho sestřička nechala, ať sám dá ten vzorek do pytlíku.

Čertice, 25. 11. 2016, 8.26

Můj starší syn byl do 5ti let skvělý pacient a v 5ti měl úraz a od té doby ani za boha :odoma všechno chápal, snažil se, ale prostě to nešlo. Celý se schoulil do polohy miminka trvalo to do 9ti let. Teď už je zase v pohodě

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 26. 11. 2016, 17.19

Tak za to mohl ten strašný zážitek, hlavně že se to pak spravilo

Lenča Pešková, 25. 11. 2016, 8.07

Moje malá dostane záchvat sotva co vlezeme do ordinace😞 nedokážu si představit co bude dělat až ji opravdu něco bude a muset ji vyšetřit. Nemůže ji zvážit, změřit, prostě nic😞 a taky nevím co s tím. A to jí nikdy žádný doktor nic neudělal

Sooňaa, 25. 11. 2016, 9.30

To znam..mala byla do 6m hodna.. ted ji vadi asi bily plast a hned spusti..sestricka ji nevadi..ale ona obecne nema rada muze..takze odber krve byl neco a to ji jebrok..

Katka

Katka, 25. 11. 2016, 10.26

Naše děti se k MUDr. vždycky hrozně těší, protože tam mají hračky. Bohužel jsou nešťastní, že tam chodíme jen na prevence

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 26. 11. 2016, 17.18

Ono jí to časem přejde, u syna se to zlomilo v roce

benca, 24. 11. 2016, 20.52

ked jej brali krv z prsteka, aby vedeli ci jej maju dat antibiotika, tak plakala, inak je statocna

Sooňaa, 25. 11. 2016, 9.31

Presne tak.nam.take brali,docela jsem koukala,mne vzdy dali antobiotika a bylo to,zadna krev..

Fuga

Fuga, 24. 11. 2016, 17.05

náš malý spolupracuje, tak bohužel neporadím. ale vždy mu vysvětlím, co mu budou dělat. Takto šel syn k zubaři do ordinace už s otevřenou pusou. Mohli se potrhat smíchy

dasza, 24. 11. 2016, 14.45

To neznam.me deti spolupracuji. Ale nekdy proste bechteji dobrovolne nic delat a tak se jim krapet pomuze.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 24. 11. 2016, 14.19

Chudák. To já se bála, že syn nebude chtít otevřít pusu u zubaře v roce. Tak jsem mu pořád říkala, že bude ukazovat svoje hezké zoubky a on byl tak hodný a nechal se

Sooňaa, 25. 11. 2016, 9.33

Jo tak.na to.jsem zvedava,protoze mala si nenecha do pusy vubec sahnout..

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 26. 11. 2016, 9.29

On ode mě také ne, ale ta zubařka ho nějak fascinovala, že jsem zírala

Adrianita, 24. 11. 2016, 13.42

Dcerce byly 2 roky a krásně otevře pusu,při očkování neplače a taky se těší. Na očním koukali,jak je hodná a spolupracuje. Vždy jí dopředu řeknu,kam jdem,co se bude dít,trénujem otevření pusinky a tak. Odměnu jí neslibuji. Když měla jít na očkování,řekla jsem jí,že jí dá paní doktorka včeličku do ramínka a bude to trochu au,ale pak bude zdravá. Mluvte narovinu,nejhorší je říkat,že to nic nebude,když třeba víte,že mu budou trhat 2 zuby.

Katka

Katka, 24. 11. 2016, 11.59

A věděl o tom dopředu, aby se na to mohl připravit, popř. se na něco zeptat? Syna jsem v pěti letech dopředu seznámila s tím, že bude očkován a vyloženě se na to těšil a ležel zcela klidně a pak byl na sebe pyšný, jak to zvládl. Váš syn asi nechápal smysl. V knihovně existuje knížka o Zlořádech a Dobroníčcích a od té doby děti spolupracují, když chci čajem vypláchnout zlořády nebo Imunitním posílit dobroníčky...

Jarka mmm, 24. 11. 2016, 12.17

Zajímavý tip na knížku . Jinak já vždy dcerce dopředu vysvětlím,co se bude dít,i že to bude bolet a je úplně v pohodě. Sestřička je dycky v šoku,jak spolupracuje a ještě jim pak zamává . Ale je mladší,uvidíme,co bude dál...

Sooňaa, 25. 11. 2016, 9.41

Tak to si musim pamatovat tu knizku,myslim,ze se bude hodit

Katka

Katka, 25. 11. 2016, 10.25

Nevím úplně přesný název, ale Zlořádi a Dobroníčci tam jsou, takže v knihovně snad poradí. Na stejném principu jsem dětem vysvětlovala imunitní systém a třeba to očkování (to bylo pro mě těžší, protože s ním moc nesouhlasím). Nyní je syn ochotný jíst víc zeleniny a pít v době nemoci čaje.

Sooňaa, 25. 11. 2016, 10.50

Tak mala nastesti basti I pije dobre,kdyz je.nemocna..bude ji rok,tak to vysvetlovani mi asi.moc.nejde..

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů