Psychika nemocných dětí - syn se nechce léčit a chce zůstat nemocný

zobrazeno 930×

Vložil(a): Loupelou, 3. 2. 2017 15.13

Dobrý den, chci se zeptat, zda se s tím nějaká maminka náhodou u svých dětí také nesetkala. Můj 3,5 letý syn je často nemocný, většinou respirační potíže. To není nic neobvyklého u dětí, které začly chodit do školky. Nicméně každou nemoc s ním bojuji, nechce brát léky, tvrdí, že chce zůstat nemocný, mýt rýmu a kašlat a nevím, jak mu to v té hlavě přehodit, aby pochopil, že je super být zdravý. Prosím, nemáte nějakou radu? Díky moc.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 27. 11. 2017, 12.52

to jsou zajímavé postřehy

Loupelou

Loupelou, 9. 2. 2017, 10.40

Moc děkuji za reakce. No, nevím, když je nemocný, tak se mu věnuji více méně stejně, nebo mám ten pocit. Má totiž ještě mladšího brášku, takže ten si taky vyžádá dost pozornosti. Do školky, když už se nám poštěstí tam jít, chodí rád, scény nedělá. Léky bere nerad, to jo, ale kdo by je rád užíval? Ale pravda je, že když je nemocný, tak se víc dívá na televizi. Jenomže bez ní ho téměř neudržím v klidu. No, zkusím ten čas u ní ještě více skrouhnout a uvidíme. Ještě jednou díky všem!

vendy.z, 8. 2. 2017, 7.09

Nechce se mu zpět do školky? Mě to dělá kluk - říká že je ještě nemocný a že do školky nemůže. Ale léky miluje, to by chtěl každý den a já mu musím vysvětlovat, že když není nemocný, tak nemůže. Dávám mu alespoň na lžíci sirup na imunitu

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 5. 2. 2017, 22.38

To je nejspíš tím, že má v nemoci větší pozornost a bonusy

Lenourecek, 4. 2. 2017, 21.06

Má v nemoci nějakou výhodu a proto si nepřeje se uzdravit...

Zdeňka S., 4. 2. 2017, 8.52

Dcera to jednu dobu taky dělala, ale potom zjistila jak může být důležitá a spolknout prášek, tak se jich i sama dožaduje zkusila bych ho nějak motivovat, třeba když bude zdravý tak že můžete spolu někam jít a ne jen sedět doma

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 5. 2. 2017, 22.38

Přesně a hlavně se mu maminka věnuje a lituje ho

Loupelou

Loupelou, 9. 2. 2017, 10.40

Zkoušela jsem ho motivovat, že až bude zdravý, budeme moct jet k babičce, bydlí daleko, nebo jet někam na výlet. Ne, prý nikam jet nechce...

Fuga

Fuga, 4. 2. 2017, 6.21

třeba si už v té své hlavince spojit to, že nemocný = být doma s vámi anebo mu nechutnají ty léky

Petra Önder (petrao)

petrao, 4. 2. 2017, 0.33

...no e upřímně, taky mě v dětství bavilo být nemocná

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 5. 2. 2017, 22.38

Mě tedy ne, já hrozně chtěla do školy

Leňulka, 3. 2. 2017, 21.46

Tak to asi nechce chodit do školky, si myslím.

Aliisha

Aliisha, 3. 2. 2017, 20.56

Zdá se mi, že syn do školky chodí nerad. Těžko radit.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů