Ploché nohy u dětí a vyšetření u ortopeda

zobrazeno 1563×

Vložil(a): JanaH, 2. 7. 2015 22.44

Maminky, máte některá zkušenost s dětským ortopedem? Syn bude mít 3 roky a pediatrička nás poslala k ortopedovi kvůli plochým nohám. Jak takové vyšetřenní probíhá? Ať vím, na co mám syna připravit, potřebuje vždy vědět dopředu, co se tam bude dít. A předepsal vám jen vložky nebo i nějaké cvičení? Teď, když je teplo, se s ním snažím chodit co nejvíc venku po trávě naboso (bydlíme ale v paneláku, tak jen u našich) a hrajeme si nohama na píďalky.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Letissie, 29. 11. 2022, 17.07

Co je dobré mít, tak takové ty speciální podložky s nerovným povrchem, které jsou právě na tento problém.

Olla, 4. 12. 2022, 14.52

S jakými podložkami máš zkušenost? Je to i na ploché nohy?

Letissie, 6. 12. 2022, 22.50

Dostala jsem se tady k těmto podložkám https://www.rootyrug.cz/kids. Je to nejen na ploché nohy, ale celkově na problémy s klenbou a všechno co spadá do ortopedických problémů.

Žofinka

Žofinka, 29. 1. 2018, 10.08

u nás ho pozoruje při chůzi a pak mu nohy ohmatá

Mygara

Mygara, 5. 9. 2017, 14.19

u nás ho nechá projít po podlaze bosého a pozoruje ho, případně předepíše i vložky a ukáže cvičení, pokud nějaká jsou, ale jsou to taková ta všeobecně známá

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 7. 12. 2016, 22.44

Na tohle je dobrá barefoot obuv, pomůže té klenbe

JanaH, 7. 12. 2016, 22.55

Mladší barefoot nosí, ale starší má vbočené kotníky, a to se mi nezdá úplně ideální, takže mám pro něj kompromisní boty, aby ten kotník trochu držely. U ortopeda jsme byli se synem 2x, pokaždé ho jen nechal projít, podíval se mu letmo na nohy a předepsal vložky. Čekala bych, že alespoň poradí nějaké cvičení na posílení klenby, ale nic. Myslím, že k tomuto ortopedovi už nepůjdeme.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 8. 12. 2016, 9.14

Já tedy také důsledně nekupuji barefoot ale třeba i kompromis. Já tedy cvičení neznám, ale pomáhá prý takový ten vjemový koberec, jak tam jsou různé hrbolky a tak

Fuga

Fuga, 23. 11. 2016, 9.38

já slyšela, že se v tomto období klenba teprve vyvíjí a řešit se to nemá. tak to jsem z toho tedy jelen

Iveta Záborcová, 9. 7. 2015, 14.08

Krásné odpoledne, podobné vyšetření jsme absolvovali, malého si nechají projít na boso po místnosti, posadí si ho na stůl, budou mu zkoušet propínat chodidlo, zda nejsou zkrácené šlachy. Nožičky stále v tomto období rychle rostou, pravděpodobně dostane speciální vložky do bot.

Katka

Katka, 3. 7. 2015, 13.58

Prohlédne nohu v sedě, pak se dítě postaví na takovou prosklenou kostku a je vidět klenba. Celé je to tak na 2 min i s napsaním receptu na vložky

JanaH, 3. 7. 2015, 15.20

Díky za info. Tak to snad nebude problém, maximálně v čekárně scéna, že dovnitř za doktorem nepůjde

Estrela113, 3. 7. 2015, 12.18

My se synem zatím jenom cvičíme (chozepí po špičkách a sbírání tužek palečkama), bude mít 4 roky. Bosky běhá hodně, máme domek se zahradou, takže to jde. Ale zatím žádná změna.

dasza, 3. 7. 2015, 6.22

Na boso chodiz vsude.po meste. Na pisku atd..my vylety a vse absolvukeme bosky. Popr detem ted kdyz je to moc rozpaleny.berou si ponozly.ci capacky.vlozly atd bych nedala..a uz vubec ne pevne vysoke boty;)))) ale uvidite sama..on co pediatr to nazor

mckvak, 3. 7. 2015, 21.17

Vysoke ne to souhlasim..ale proc ne pevnou obuv?

dasza, 5. 7. 2015, 11.46

Nam vadi mit zpevnene kotniky. A kdyz v bote je noha jak ve vezeni..proste noha musi byt volna. Citit kazdej kaminek.trenovat svaly. My zatim mame ukazkovy klenby..casto obtiskavame nohy na papir barvama a ortoped je i z deti nadsenej..snad to tak vydrzi... Nesnesu ani kdyz se detem davaji uzke boty.pak maji krive prsty...ale je to jen o nazoru.my jedem vsichni v barefoot;)a kdyz sem je mela prvne.a zacla se o takove boty zajimat. Rikala sem si ze je to divny.ovsem..ted treba syn ma jedny softshelove boty na podzim.kdyz byl na horach.a porad zakopaval fnukal ze ho boli nohy..desny..proste pak dosatne vivo a je spokojeny

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů