Estetická operace u dítěte

zobrazeno 705×

Vložil(a): Katka, 16. 5. 2017 17.43

Maminky, jak se díváte na operační výkon v anestezii u dítěte, se kterým dítě nesouhlasí, ale rodiče rozhodli? Potkala jsem dnes kamarádku a dozvěděla jsem se, že její 5-letý syn půjde na přišití a remodelaci odstátého a tvarově mírně odlišného ucha. Sám to prý nechce, nevadí mu to, ale ona se rozhodla, že ho na operaci stejně pošle, protože časem by jim to prý určitě vyčítal, že s tím něco neudělali. Přičemž operaci je možné provést do 10 let věku dítěte, tudíž mají ještě 5 let čas na to si to rozmyslet. Jsem z toho smutná, jak někteří rozhodují za dítě a ještě mu ubližují (stres před výkonem, během uspávání, anestezie a její vliv na játra, hojení, hospitalizace). Připomíná mi to přístup naší zubařky, když se nás rodičů ptala, jestli chceme dát dceři rovnátka kvůli malé mezírce mezi horními předními zuby, otočili jsme se na dceru a zopakovali dotaz, dcera odpověděla, že né, proč a to jsem pak zase tlumočili zubařce. Přeci nebudu dávat drahá rovnátka dítěti, které je nechce, zuby se mu líbí a jde jen o estetiku (přičemž několik modelek založilo na mezírce svoji kariéru, takže už to není nic, kvůli čemu by měl člověk lézt kanálem).

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 18. 5. 2017, 19.59

to je jako rozhodnout u holčičky zda jí nechat píchnout uši , já vím, tam není anestezie, ale stejně jsme se rozhodli s manželem nechat to na ní

Katka

Katka, 18. 5. 2017, 20.35

No my jsme to taky nechali na dceři a nechala si náušnice nastřelit ve 2,5 letech, těšila se, žádný pláč.

Fuga

Fuga, 18. 5. 2017, 13.16

teď jí nechce, ale za pár let zřejmě ano, protože tlak okolí bude velký, ale osobně bych do toho dítě také nenutilo, dokud by samo nechtělo

baru86

baru86, 17. 5. 2017, 18.06

V těhle věcech by se přeci jen mělo dát na názor dítěte, a kór když má ještě čas..

Mygara

Mygara, 17. 5. 2017, 13.57

záleží na dítěti, pokud nechce, tak ho nechat, ale je možné, že s časem změní názor, takže na to brát dost velký zřetel, protože posměch bývá krutý

Katka

Katka, 17. 5. 2017, 18.25

Však ano, pokud by dítě operaci chtělo, tak jsem pro, ale ono ji nechce, takže o to bude stres větší.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 18. 5. 2017, 8.04

Přesně tak a třeba kluk to tak neřeší jako holka, tak proč to dělat když sám nechce

vendy.z, 17. 5. 2017, 11.43

Znám rodiče, co dětem dávali ouška upravit a jsou spokojení rodiče i děti. Záleží na míře odchylky....v podstatě jsem pro, pak by ve škole pořád slýchal urážky - děti bývají dost zlé....

Katka

Katka, 17. 5. 2017, 12.24

A neměli by rodiče spíše povzbudit sebevědomí, aby dítě blbých narážek nedbalo? Když se spolužákům nebude líbit odstín vlasů, tak ho necháte v 1. třídě odbarvit?

Kikinka30, 17. 5. 2017, 9.57

Aha tak to je jasne,chce se chlubit klouckem a nejde o zdravi,spise se to nelibi ji....no tak to bohuzel bývá

Kikinka30, 17. 5. 2017, 9.20

Je mali,to se musi delat v celkove anestezii a navic modelace, je otazka....bylo to na doporučení lekare nebo si to usmyslela maminka...?

Katka

Katka, 17. 5. 2017, 9.45

Usmyslela si to maminka a jdou teď někdy na konzultaci na plastiku.

louskacek2, 17. 5. 2017, 8.27

Achjo . Tohle bych nedala...navíc ty modelace nejsou někdy úplné povedené. ..

Adrianita, 17. 5. 2017, 7.30

Určitě bych v tomto případě do zákroku nešla. Jako malou mě dr. poslala na kožní na vyříznutí nějaké žilky v obličeji, prý mně to bude v dospělosti vadit. Měla jsem takový strach, že mě tam mamka nevzala. Žilka buď zmizela nebo nevím, v obličeji nic nepozoruju

snany, 16. 5. 2017, 22.00

Dívám se na to negativně, maminku bych taky poslala na nějaký zákrok

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů