Batole a dieta

zobrazeno 772×

Vložil(a): Mahdalka, 31. 7. 2016 22.25

Maminky,jak svým malým dětem,batolatům vysvětlujete,že musí držet dietu a nesmí jíst to,co si chtějí vzít? Syn měl střevní chřipku s horečkama,průjem a zvracel.Dietu se mi dařilo držet 2 dny,pak se mu udělalo líp a už chtěl bonbon,jogurt,párek.....Samozřejmně jsem mu nic nedala,ale malej brečel že už nechce dietu a že už je velkej kluk a může jíst všechno.Bylo mi ho líto,říkala jsem mu,že by ho bolelo bříško,ale stejně to byl nadlidskej výkon aby nesněd nic co nesmí.Máte nějaký fígle,rady,nápady?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 20. 11. 2017, 14.07

u nás jsem to dělala tak, že jsem všem dávala dietu

Fuga

Fuga, 17. 12. 2016, 18.33

pořád jen vysvětlovat a udržet pevné nervy, protože kdo by chtěl opakování blitek a průjmů.... a taky před ním pokud možno nejíst nic, co by ho lákalo

Minnie, 22. 9. 2016, 21.55

Já tady souhlasím s Daszou. Dokud je mojí dceři špatně tak stejné nic nechce a když je jí líp, tak jsem sama ráda že už má chuť. Samozřejmě jí hned necpu knedlo vepřo zelo ale kvůli bonbonu se nehroutím. Když chce párek tak koupim kuřecí. Nebo nabídnu místo párku třeba dietní šunkum někdy to projde, někdy ne. Já to totiž beru podle sebe, taky jakmile je mi líp tak mě dieta nebaví a dám si na co mám chuť tak to nezakazuju dětem.

vendy.z, 2. 8. 2016, 13.20

To je mi dětí také líto.....Vysvětluji, že se může nemoc vrátit a že by zase blinkal a měl průjem a pak by musel do nemocnice ...

Katka

Katka, 2. 8. 2016, 6.36

Bonbony ani párky doma nemáme, takže to není problém nejíst. Děti 9 a 5 let zatím naštěstí žádné střevní potíže nezažili. Zkuste dávat na výběr z vhodných variant ať má dítě pocit, že může trochu rozhodovat.

Zuzka Čtvrtečková, 1. 8. 2016, 21.03

Zkušenost nemám, ale když něco chce např. bonbon, a měl jich už hodně, nabídnu alternativu -ovoce nebo nic. Většinou vezme ovoce

Mahdalka, 1. 8. 2016, 13.06

Děkuji za rady.my před ním nic nejíme,to vždycky až večer u televize,když malej spí.On si ale otevře lednici a chce si vzít na co má chuť,nebo v bar skříňce,kde má bonbony.Colu jsem mu trošinku na dno skleničky dala,aby mu sklidnila žaludek,ale to jeho věčný prošení že chce křupky,lízátko.......Naštěstí totrvalo asi jen 4 dny a už pomalu zařazuju i normální jídlo

snany, 1. 8. 2016, 9.33

Fígl nemám, jen vysvětlovat, vysvětlovat a vysvětlovat.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 1. 8. 2016, 8.02

Já bych jedla s ním to co jí on, aby ho nelákalo a případně jako kompromis něco málo v malé míře dala

Anna K.

Anna K., 1. 8. 2016, 7.13

Já si teda nepamatuji jak mi to moje maminka vysvetlovala ale vím že když jsem měla angínu chtěla jsem cocaolu a zmrzlinu tak taky se semnou dohadovala a nakonec to řešila tak že studenou cocacolu mi nechala dve deci ve sklenice ohrat a se zmrzliny mi udělala takovou tu rozpuštěnou kašičku takže mi vlastně vyhověla v případě vašeho syna a jeho střevní chřipky je cocacola v malém množství idealní věc

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů