Astigmatismus

zobrazeno 3514×

Vložil(a): Katka, 29. 6. 2016 13.07

Máte některá nebo vaše děti? Od kolika cylindrů nosíte brýle? Synovi dnes lékařka naměřila 1 napravo a 1,75 nalevo. Přes víkend budeme oči rozkapavat a v pondělí se udělá definitivní závěr. Pokud se hodnoty potvrdí brýle jsou prý nutné. Syn má 5 let, myslela jsem že to ukecám o rok, ale bohužel. Hrozí z toho tupozrakost nebo proč se nemůže počkat až syn nebude vidět na tabuli?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Martin Doležel, 6. 5. 2021, 8.31

U našeho synka byl také odhalen astigmatismus díky návštěvě v očním studiu Fovea - https://fovea.cz/rezervace Je pravda, že bych vyšetření zraku určitě neodkládala..Fovea je u nás v Havířově už docela profláklá..poradí, doporučí brýle i správné řešení cylindrů

Mygara

Mygara, 7. 12. 2017, 16.31

napadá mě jen únava očí a bolesti hlavy, když vada nebude kompenzovaná

Fuga

Fuga, 9. 12. 2016, 10.31

já mám cylindry a to 0.5 dioptrie a jinak jsem začinala na dioptrijích 0.75 a doktorka mi doporučovala, abych je nosila, aby mě nebolela hlava apod. Ale nedává mi dioptrie úplně na knop, aby se oko taky trochu snažilo

Kama, 29. 6. 2016, 20.36

Podle mě čím dřív se to začne řešit,tím líp.Proč to chcete posunout o rok?Za rok to může být ještě horší,oči se namáhají.

Katka

Katka, 29. 6. 2016, 21.15

No aby si ještě užil děctví bez brýlí. Teď řádí na kole a každou chvíli je na zemi, nevím, jestli ufinancuju každou chvíli nové brýle. To je jasný, že doktorka chce hned dát brýle každému, ale chci si být jistá, že už je to nezbytné. Na nic si nestěžuje a nevypadá, že by neviděl ;o) Dnes na prohlídce přečetl téměř i poslední řádek, ale na přístroji se naměřilo dost dioptrií. Po zkušenostech s dcerou už jsem nedůvěřivá, protože jedna oční jí tehdy řekla brýle mít nesmí, druhá řekla brýle mít musí, třetí brýle jo a po pár měsících jí je zase vysadila, že je vůbec netoleruje a zrak se zhoršil o 1000%. Takže si vyberte, když ani doktoři sami neví Jediný kdo odhadl dceřinu oční vadu byl neurolog, očním to potvrzení trvalo další 4 roky. A to mluvím 2x o Brně, né o nějaké ordinaci v horní dolní.

Kama, 29. 6. 2016, 21.45

Tak to máte pravdu,dnes se ani doktoři neshodnou.A co kdyby i syna prohlédl neurolog?Zas na druhou stranu,když přístroj naměřil dioptrie,tak asi brýle budou nutné co nejdříve,ne?

Katka

Katka, 30. 6. 2016, 10.19

Přístroj je prý bez rozkapaných očí nepřesný, orientační. Takže musíme přijít ještě jednou a předtím 3 dny oči rozkapávat. Pokud se předchozí hodnoty potvrdí, tak brýle mít bude. S dcerou jsem to konzultovala u neurologa, protože k němu jako dítě docházela a myslela jsem si, že vada (natáčení hlavy) může mít původ v asymetrii, na kterou jsme cvičili vojtovu metodu.

dasza, 29. 6. 2016, 15.59

Cim driv bryle tim lip...klul ma jen dioptrie ale za to 6,45 a bryle ma 2roky a zadny posun nebyl.jasne ze kdyz zbytecne posunete bryle o rok bude to mit horsi.zbytecne bude oci namahat.dobra je i ocni gymnastika

Katka

Katka, 29. 6. 2016, 17.50

No zase se říká, že právě oči s brýlemi slábnou a pak se jen přidávájí dioptrie, manžel brýle nenosí vůbec jen do auta. Oční gymnastika asi nepomůže, je to vrozené nepravidelné zakřivení rohovky. Pokud se hodnoty dioptrií potvrdí, dám na doktorku a brýle si napsat necháme, jen se ptám tak orientačně, jak to řeší ostatní očaři.

dasza, 29. 6. 2016, 18.37

On hlavne ted jeste klidne 5dpt zaostri..a neni pravda ze slabnou(u deti rozhodne...muze mit ted.ale treba za 2r vubec..u nas nikdo brejle nema a ejhle..kluk a takovy popelniky. .zatim se to nejelpsi smer dolu.ale muzee za rok do skoly jit treba s 1-2dpt.na rozkapani chodim co 3m.je to hned. Ted nas ceka lepeni okluzoru..z toho mam vetsi hruzu nez z brylku...a to nechce ani kluk.na brylky si zvykl a byl rad ze vidi..a ted je nesunda z nosu

Minnie, 29. 6. 2016, 14.09

S touto vadou zkušenosti nemám, ale řekla bych, že u jakékoliv oční vady je nejlepší začít napravovat co nejdříve. U nás v sousedním domě je chlapeček s brýlemi a je mu rok a půl, znám i dvou-tří leté děti s brýlemi.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 29. 6. 2016, 13.50

Našla jsem toto: Stupeň astigmatismu je udáván v dioptriích stejně jako dalekozrakost nebo krátkozrakost. Na rozdíl od těchto vad ale astigmatické oko nevidí ostře ani do blízky, ani do dálky. Nemocný vidí rozmazaně nebo zkresleně, může si stěžovat na únavu očí, bolesti hlavy a to především když se snaží zaostřit na nějaký předmět. Při čtení může docházet k záměnám znaků jako je písmeno H, M a N. U číslic pak nejčastěji 0 a 8. Takže si myslím, že je to nutné teď už kvůli tomu aby neviděl zkresleně a neměl unavené oči a nebolela ho hlava ...

Katka

Katka, 29. 6. 2016, 13.55

Zatím si na nic nestěžuje. Na brýle se těší.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 29. 6. 2016, 14.02

Tak to je super, že se těší. Třeba se sám bude divit, jak najednou ostře vidí

Katka

Katka, 9. 12. 2016, 10.41

Na brýle si zvykl rychle, ale doktorka se na kontrole celkem divila, že je nosí tak dobrovolně, protože on prý nemá moc rozdíl jak vidí bez brýlí a s nimi, má je spíš preventivně, aby se vada nezhoršovala.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 9. 12. 2016, 12.58

Tak třeba se mu líbí. Buďte ráda. Známé syn rozbije každý měsíc brýle

Katka

Katka, 9. 12. 2016, 13.16

Syn už má taky za 3 měsíce druhé a i ty už jsou slepované, spadl na kluzišti

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů